برترین های کسب و کار مجیکمطالب میجیک

کاربرد مبل تخت خواب شو در فضاهای کوچک

مبل تخت خواب شو چیست؟

ماهیت و چیستی مبل تخت خواب شو را با توجه به اسمی که روی آن است می‌‌توان تا حدودی تشخیص داد. وسیله‌ای که با توجه به نیاز و کاربرد موردنظر شما قابلیت به کار آمدن به عنوان مبل و یا تخت خواب را با ایجاد تغییراتی کوچک دارد. در واقع مبل یا کاناپه‌ تخت خواب شو از جمله مبلمان چند منظوره هستند که معمولا به صورت مبل راحتی طراحی شده‌اند. مبل تخت خواب شو دو نفره برای فضاها و خانه‌های مدرن و کوچک امروزی بسیار مناسب هستند و می‌توانند در عین اشغال فضایی کم کاربردی فراتر از یک وسیله را داشته باشند.

ویژگی های مبل تخت خواب شو

یکی از اهداف تولید و عرضه‌ی وسایل چند کاربری ایجاد سهولت برای مصرف‌کنندگان آن وسیله است. بنابراین لازم است تا با تمامی ویژگی‌ها و المان‌هایی که می‌توانند دلیلی بر خوب و با کیفیت بودن این وسایل باشند، آشنا شد و انتخاب خود را بر این اساس انجام داد. به همین منظور در این بخش به بررسی ویژگی‌های مبل تخت خواب شو می‌پردازیم.

از مهمترین ویژگی‌هایی که مبل تخت خواب شو دو نفره باید دارا باشد جنس نشیمنی است که برای آن انتخاب می‌شود. به دلیل نوع استفاده‌ای که از این مدل مبل می‌شود حتما باید از کفی‌های مقاوم و با کیفیت طبی استفاده کرد. دلیل این امر افزایش طول عمر و نیز ایجاد راحتی و استاندارد بیشتر است.

توجه به کیفیت و جنس کلافی که در مبل مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز بسیار مهم است. کلاف در واقع پایه و اساس و اسکلت مبل را تشکیل می‌دهد. بنابراین در صورت استفاده از کلافی با کیفیت پایین، حتی اگر متریال دیگر از نوع درجه یک انتخاب شود، مبل مورد استفاده نخواهد بود. مبل تخت خواب شو طی فرآیند تا و باز شدن به دو صورت مبل و تخت خواب مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین لازم است تا لولا و محل‌های خم و تای این مدل از مبلمان دارای مکانیزمی اصولی بوده و با استفاده از قطعات با کیفیت ساخته شود.

این امر باعث می‌شود تا در اثر تغییر حالت‌های متعدد مشکلاتی از قبیل ایجاد سر و صدا و یا شکستگی در این قسمت‌‌ها را شاهد نباشیم. مورد دیگر درباره‌ی اجزایی است که در سیستم خم و تا شدن مبل تخت‌ خواب شو مورد استفاده قرار می‌گیرند. این قطعات باید به نوعی تعبیه و تهیه شوند تا در اثر این امر و نمایان شدن دارای لبه‌های تیز و آسیب‌رسان نبوده و به خوبی صاف شده باشند تا مواردی از قبیل ایجاد پارگی بر روانداز‌ها و یا لباس را به وجود نیاورند.

مزایای مبل تخت خواب شو

اگر به دنبال دلایل بیشتری برای اطمینان در خرید مبل تخت خواب شو هستید بهتر است مزایایی که استفاده از این مدل مبل دارند را مدنظر قرار دهید. مبل تخت‌ خواب شو از انواع مبل‌های راحتی است و در این سبک مورد استفاده قرار می‌گیر. بنابراین شما می‌توانید کاناپه‌ای با این ویژگی را خریداری نمایید و در کنار سایر وسایل چیدمانی خود در محلی مناسب قرار دهید. مبل تخت خواب شو برای منازلی که دارای فضایی کوچک هستند بسیار مناسب است. زیرا در عین اشغال یک بخش از فضا، هم به عنوان کاناپه برای نشستن چند نفر و هم به عنوان تخت برای خوابیدن می‌تواند مورد استفاده باشد.

هزینه‌ای که برای خرید یک کاناپه و یک تخت به همراه سایر ملزومات آن بخواهید پرداخت کنید به مراتب بیشتر از هزینه‌ای است که ‌می‌توانید برای خرید مبل تخت‌ خواب شو با کیفیتی بالا متحمل شوید. مبلمان تخت‌ خواب شو که در سبک مبل راحتی طراحی می‌شوند از پالت رنگی و تنوع طرح بسیاری برخوردار هستند و می‌توانند پاسخگوی هر سلیقه‌ای باشند.

به علاوه با توجه به مدل‌های گوناگون این مدل می‌توان آن را به راحتی در هر فضایی جای داد و با دیگر وسایل چیدمان را هماهنگ کرد. در اکثر مدل‌های این مبل قسمتی در زیر آن تعبیه شده است که می‌‌توانید وسایل خود را در آن قرار دهید و به عنوان فضایی برای نگهداری اسباب اضافه از آن استفاده نمایید.

انواع مبل تخت خواب شو

مبل تخت خواب شو نیز مانند سایر مبلمان در مدل‌های متنوعی طراحی و تولید می‌شود تا هرکسی با توجه به نیاز خود اقدام به تهیه آن نماید. انواع مدل‌های آن نیز به شرح زیر می‌باشد:

مبل تک نفره تخت خواب شو: این مدل را می‌توان در مکان‌هایی مانند اتاق خواب، هتل و … مورد استفاده قرار داد. با این وجود هم می‌توانید مبلی برای نشستن داشته باشید و هم در صورت نیاز و اضافه شدن فرد دیگر از قابلیت تخت خواب شدن آن استفاده نمایید.

مبل دونفره تخت خواب شو: این مدل در حالت مبل به صورت کاناپه مورد استفاده قرار می‌گیرد و با تبدیل به حالت تخت خواب برای 2 نفر قابل استفاده است. زوج‌هایی که در آپارتمان‌‌‌های کوچک سکونت دارند و از فشای کافی برای خرید مبل و تخت به صورت جدا برخوردار نیستند می‌توانند از این مدل مبل استفاده نمایند.

مبل ال تخت خواب شو: این مدل نیز برای جای‌گیری در فضاهای محدود بسیار مناسب است. به این صورت که در عین برخورداری از ست مبلمان ال و برخورداری از نشیمن 4 نفره، بخشی را هم برای دراز کشیدن داشته باشید. این مدل از مبل با تنوع بسیاری روبروست و می‌توان آن را در انواع سبک‌های راحتی از جمله چستر، مدرن، باکسدار، کشویی، طبی و … مورد تهیه قرار داد. این مدل‌ها فقط در شکل ظاهری با یکدیگر متفاوت بوده و کاربردی یکسان و مشابه موارد ذکر شده دارند.

نکات قابل توجه در خرید مبل تخت خواب شو

اگر با توجه به مواردی که پیش‌تر درمورد این مدل از مبل دوکاره بیان شد نسبت به خرید آن ترغیب شده‌اید بهتر است نکاتی را هم در هنگام خرید مورد توجه قرار دهید تا خریدی سودمند و رضایت‌بخش را تجربه کنید. به جنس مبلی که تهیه می‌کنید دقت نمایید. زیرا هم قرار است هزینه‌ای را متحمل شوید و هم اینکه قصد دارید چند سالی این مبل را مورد استفاه قرار دهید.

به علاوه نوع کاربری این مبل به صورتی است که نسبت به سایر مدل‌ها بیشتر مورد استفاده است. مورد بعدی درمورد جنس فریم مبل است که باید از خرید مبلی با چوب نرم خوداری نمایید. باز و بسته شدن و نحوه‌ی قفل شدن محل خم و تا را به خوبی بررسی نمایید تا در اثر استفاده مداوم قفل ها و سایر اجزا دچار آسیب نشده و به راحتی بار و بسته شوند.

جنس پارچه این مبل را اول از لحاظ کیفیت و بعد بر اساس زیبایی مورد بررسی قرار دهید. زیرا ممکن است در اثر نشست و برخواست مداوم و دراز کشیدن روی آن پارچه‌ی کم کیفیت دچار آسیب شود. و در آخر نیز به استاندارد بودن سایز تشک طراحی شده دقت نمایید. اینکه از نظر سایز با اندازه‌ی تشک‌های تک یا دونفره یکسان باشد. درمورد میزان تراکم، سختی و نرمی و فنری یا فوم سرد بودن آن نیز دقت نمایید.

تشک فنری را با تعداد فنر بالا تهیه نمایید تا راحتی بیشتری را برای شما به همراه داشته باشند. در صورت انتخاب فوم سرد نیز مبلی دارید که دارای قابلیت ارتجاعی بالا بوده و حالت اصلی خود را حفظ می‌کند. با درنظر گرفتن تمامی این موارد می‌توانید به خریدی مناسب از این محصول برسید.

قابلیت و کاربرد مبل های تخت خواب شو

همان طور که می دانید این مبل در دسته مبل های راحتی قرار دارد و قطعا به دلیل اینکه تمام پارچه کار شده است نشیمن و راحتی بسیار مناسبی خواهد داشت . بارز ترین قابلیت و کاربرد مبل های تخت خواب شو دو منظوره بودن آن است . مکانبزم بودن این مبل باعث می شود که به تخت خواب نیز تبدیل شود . دو منظوره بودن مبل های تخت خواب شو سبب شده است که در بیشتر فضاهای کوچک مثل خانه های آپارتمانی و حتی اداره ها از این چنین مبلی استفاده نمایند .

در اتاق خواب های کوچک و کم فضا می توانید از این مبل استفاده کنید و در صورت نیاز آن را به تخت خواب تبدیل نماید . قطعا با توجه به بهینه سازی فضا و نوع دکوراسیون و چیدمان های امروزی قطعا استفاده از وسیله های چند منظوره بهترین راهکار می باشد . از آن جای که مبلمان بیشترین فضا را در اتاق نشیمن و پذیرایی می گیرند حتما استفاده از تخت خواب شو بهترین ایده برای این قسمت خواهد بود .

توجه به کیفیت و متریال مبل های تخت خواب شو هنگام خرید

قطعا این چنین مبلی به دلیل دومنظوره بودن باید از کیفیت ساخت بالایی تولید شود زیرا استفاده و کاربرد مبل های تختشو  به دلیل قابلیتی که دارند زیاد خواهد بود. در هنگام خرید حتما توجه به اسکلت و کلاف مبل داشته باشید این چنین مبلی باید از چوب مقاومی ساخته شود. بعد از مشخص شدن کلاف مبل باید توجه لازم را به پارچه این مبل بدهید زیرا مبل های تخت خواب شو از پارچه زیادی تشکیل می شود.

بهترین پارچه های مرغوب را می توانید از مخمل و چرم پارچه انتخاب کنید . مبل های تخت شو به دلیل دو منظوره بودن از یک مکانیزمی بهره می برند که به دلیل باز و بسته شدن زیاد، باید این وسیله کیفیت بالایی داشته باشد . این مبلمان همان طور که گفته شد به دلیل باز و بسته شدن مکرر، مکانیزم آسیب پذیری دارند لذا ضروری است. برای این چنین مبل های از متریال با دوام و مرغوبی استفاده شود .بنابراین کیفیت ساخت و متریال مصرفی برای تولید این چنین مبلی حتما باید مرغوب باشد .در هنگام خرید توجه به نکات گفته شده داشته باشید هرچه کیفیت ساخت این محصول بالا باشد قطعا طول عمر و کارایی بهتری خواهد داشت.

رنگ و طرح مبل های تخت خواب شو

مبل تخت شو مثل دیگر مبل ها در طرح و مدل های متنوعی تولید و عرضه بازار می شوند که بنابر سلیقه خود و نوع دکوراسیون می توانید این محصول را انتخاب نماید . برای انتخاب رنگ این مبل می توانید آن را با فرش و رنگ دیگر وسایل منزل ست نماید و یا می توانید بصورت ترکیبی ، استفاده از دو رنگ این محصول را خریداری کنید. طرح این محصول نیز بنابر نوع سبک دکوراسیون منزل شما باید انتخاب شود این امر سبب می شود که هماهنگی بین اجزا و وسایل منزل حفظ شود.

نتیجه گیری

امروزه با توجه به فضا های کمی که در خانه های آپارتمانی وجود دارد مبل تخت شو گزینه مناسبی برای این چنین فضاها می باشد . کاربرد دو منظوره مبل های تخت خواب شو سبب استقبال بیشتر عموم نیز شده است. امیدواریم مطالب گفته شده در زمینه مبل های تخت خواب شو برای شما عزیزان مفید واقع شود.

دکمه بازگشت به بالا