علت شارژ نشدن جارو شارژی تفال

با بروز مشکل شارژ نشدن جارو شارژی تفال، لازم است هر چه سریع تر برای بازیابی کارایی این وسیله برای استفاده از خدمات تعمیر جارو شارژی تفال اقدام کنید. اما پیشنهاد می دهیم پیش از هر کاری، مواردی که در این مطلب به عنوان دلایل شارژ نشدن  باتری جارو شارژی تفال آورده ایم را مورد بررسی قرار دهید. ممکن است بسیاری از این عوامل به دلیل بی احتیاطی و یا آشنا نبودن با شیوه استفاده از دستگاه جارو شارژی تفال  بروز پیدا کرده باشند. به همین خاطر تکنسین های متخصص نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران، این عوامل را شرح و تمامی آن ها را مورد بررسی قرار داده اند. با ما همراه باشید.

چرا جارو شارژی تفال شارژ نمی شود؟

ایراد شارژ نشدن جارو شارژی تفال، از جمله مشکلاتی است که ممکن است دیر یا زود مصرف کنندگان این دستگاه با آن درگیر شوند. با این حال با توجه به 6 عامل زیر، می توان گفت که شارژ نشدن  باتری جارو شارژی با بررسی آن ها برطرف خواهد شد:

  1. متصل نبودن پایه به پریز برق
  2. معیوب بودن پریز برق
  3. خراب شدن باتری جارو شارژی تفال
  4. قرار نگرفتن صحیح جارو بر روی پایه شارژر
  5. خرابی پایه شارژر
  6. قطع بودن برق پریز

عیب یابی ایراد شارژ نشدن باتری جارو شارژی تفال چگونه است؟

وجود عوامل مختلف برای بروز ایراد شارژ نشدن باتری جارو شارژی تفال، نیاز دارد تا عیب یابی این دستگاه انجام شده و بخش های متفاوتی از آن مورد بررسی قرار بگیرند. با کمک راهکار های ارائه شده، می توانید تمامی این علت ها را برطرف کنید.

1.    پریز برق خراب است

معیوب بودن پریز برقی که پایه شارژر جارو شارژی تفال به آن متصل شده است، می تواند دلیل شارژ نشدن باتری این دستگاه باشد. مطمئن شوید که سیم و دو شاخه پایه شارژر را به پریز متصل کرده اید. هم چنین از سلامت پریز و جریان برق در آن اطمینان خاطر کسب کنید. برای این کار از فازمتر کمک بگیرید.

2.    جارو را به درستی روی پایه شارژر قرار دهید.

اگر به دنبال علت شارژ نشدن باتری جارو شارژی تفال هستید، باید نحوه قرار گیری جارو را بر روی پایه شارژر مورد بررسی قرار دهید. پایانه های باتری با پایانه های پایه شارژر اتصال صحیح برقرار کرده باشند. در غیر این صورت باتری شارژ نمی شود.

3.    پایه شارژر باید به پریز برق متصل شده باشد.

این امکان وجود دارد که سیم و دوشاخه پایه شارژر جارو شارژی تفال به درستی به پریز برق متصل نشده باشد. همین طور باید اتصالات مربوط به آداپتور را نیز بررسی کرده و مطمئن شوید که ایرادی در آن ها وجود ندارد و در غیر این صورت باید اتصالات معیوب تعویض شوند.

4.    باتری معیوب را تعویض کنید.

خراب بودن باتری جارو شارژی تفال، عامل دیگری است که مانع از شارژ شدن باتری جارو شارژی می شود. باتری یکی از بخش های این دستگاه است که امکان تعمیر آن وجود نداشته و پس از تمام شدن عمر مفید آن، باید حتما باتری سالم و سازگار با مدل دستگاه، جایگزین شود.

5.    پایه شارژر معیوب را تعمیر کنید.

خرابی پایه شارژر از دیگر عوامل مهمی به شمار می آید که مانع از شارژ شدن باتری جارو شارژی تفال می شود. لازم است حتما پایه شارژر را عیب یابی کنید. در صورتی که دانش فنی کافی را در این زمینه ندارید، حتما با تکنسین جارو شارژی تفال تماس بگیرید. بروز ایراد در آداپتور نیز می تواند باعث بروز این خرابی شود. حتما این بخش را نیز مورد بررسی قرار دهید.

6.    پریز جریان برق ندارد.

یکی از روش های تست جریان برق پریز، متصل نمودن پایه شارژر جارو شارژی تفال به یک پریز دیگر می باشد. در صورتی که متوجه شدید که با این کار، باتری دستگاه شارژ می شود، حتما جریان برق پریز معیوب را مورد بررسی قرار دهید. ممکن است که برق کشی ساختمان با مشکل مواجه شده باشد. اگر در این زمینه تخصص ندارید، از برقکار ساختمان کمک بگیرید.

عمر باتری جارو شارژی تفال چقدر است؟

یکی از مهم ترین عواملی که آن را دلیل شارژ نشدن جارو شارژی تفال شرح دادیم، معیوب شدن باتری و یا تمام شدن عمر مفید آن می باشد. به طور کلی باتری تعبیه شده در دستگاه جارو شارژی تفال، عمر مشخصی دارد. حال با تمام شدن این مدت زمان که بر اساس ظرفیت باتری و مدل دستگاه تعیین می شود، ممکن است ایراد شارژ نشدن این دستگاه بروز پیدا کنید.

با در نظر گرفتن این نکته که باتری جارو شارژی تفال غیر قابل تعمیر می باشد، لازم است حتما باتری سازگار با مدل دستگاه خود را خریداری کرده و آن را جایگزین کنید. البته این امکان وجود دارد که با روش شوک دادن به باتری بتوان سلامتی آن را بازیابی نمود. اما این کار می تواند خطرات جانی و مالی بسیاری هم چون منفجر شدن باتری و وارد شدن صدمه های فراوان به فرد شوک دهنده را به همراه داشته باشد.

چرا شارژ باتری جارو شارژی تفال زود تمامی می شود؟

عواملی هم چون معیوب بودن پریز برق، خرابی باتری جارو شارژی و یا بروز ایراد در آداپتور یا پایه شارژر می تواند چنین مشکلی بروز پیدا کند. لازم است حتما جریان برق پریز و سلامت آن را مورد بررسی قرار دهید. مطمئن شوید که پایه شارژر و آداپتور جارو شارژی سالم هستند. همین طور باتری را بررسی نموده و در صورت مشاهده هر گونه ایراد در آن حتما باتری جدیدی را در دستگاه استفاده کنید.

در صورتی که برای عیب یابی آداپتور و یا پایه شارژر مهارت و دانش فنی کافی را ندارید، می توانید با نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران تماس حاصل نمایید.

نحوه تشخیص دلیل شارژ نشدن باتری جارو شارژی

به طور کلی عواملی که موجب شارژ نشدن جارو شارژی تفال می شدند را مورد بررسی قرار دادیم. توجه نمایید که باید در زمینه رفع این ایراد، حتما تمامی آن ها را بررسی نموده و عیب یابی بخش های مختلفی از این وسیله هم چون باتری و پایه شارژر و آداپتور را انجام دهید.

در صورتی که برای این کار تسلط و مهارت کافی ندارید، پیشنهاد می دهیم حتما از تکنسین متخصص جارو شارژی تفال کمک بگیرید. در غیر این صورت ممکن است با وارد شدن آسیب به دیگر بخش های سالم، متحمل هزینه های بیش تری برای عیب یابی و تعمیر این دستگاه شوید.

دکمه بازگشت به بالا