تعمیر دستگاه فیش پرینتر یا پرینتر حرارتی

فیش پرینترهای موجود در بازار در دو نوع حرارتی و سوزنی یافت می شوند به همین دلیل به چاپگر حرارتی نیز معروف است.  از این دستگاه ها برای چاپ کردن فیش ها و لیبل ها استفاده می ‌شود. لازم است بدانید کارایی این نوع دستگاه ها با پرینترهای لیزری کاملا متفاوت است. روش کار این نوع چاپگر به این صورت است که فایل مورد نظر در اثر حرارت ایجاد شده در چاپگر یا هد حرارتی چاپ می شود. نوع سوزنی نیز دارای ریبونی است که محتویات صفحه را نشان می ‌دهد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بدانید چرا فیش پرینتر خراب می ‌شود و تعمیر فیش پرینتر خود را به چه کسی بسپارید.

آموزش تعمیر پرینترهای حرارتی | تعمیر دستگاه فیش پرینتر

آشنایی با دستگاه فیش پرینتر یا پرینتر حرارتی

فیش پرینتر با نام های دستگاه پرینتر حرارتی، دستگاه چاپ رسید و دستگاه فاکتور زن شناخته می شود. این دستگاه با فرایند ایجاد گرما روی کاغذ باعث زدن فیش می شود البته جنس این کاغذ ها کاملا مخصوص است. این دستگاه می تواند تعداد بسیار بالایی فیش تولید کند و نیازی به کارتریج ندارد.

این نوع چاپگرها که در دسته چاپگرهای مغازه ای قرار می گیرند در رنگ های تک رنگ و دو رنگ در بازار موجود می باشند و در فروشگاه های زنجیره ای، مراکز خرید، رستوران ها و … که چاپ زیادی را انجام می دهند مورد استفاده قرار می گیرند. از این فناوری در دستگاه های خودپرداز و دستگاه های POS نیز استفاده می شود.

آموزش تعمیر پرینترهای حرارتی | تعمیر دستگاه فیش پرینتر

تعمیر فیش پرینتر

زمانی که کاربر نیاز به تعمیر فیش پرینتر دارد دستگاه شما قطعا با مشکل مواجه است و این خرابی ممکن است به دلایل زیادی رخ دهد. اگر می خواهید خرابی های اصلی این دستگاه را برای تعمیر بررسی کنید، آنها به سه دسته اصلی تقسیم می شوند.

  • خرابی کاتر فیش پرینتر

در مواقعی که این قطعه نیاز به تعمیر دارد باید از دو جنبه مکانیکی و الکترونیکی بررسی شود. یرا هم فرسودگی و هم پارگی موتور محرک تیغه می تواند باعث از کار افتادن آن شود. برای تعمیر فیش پرینتر خود می توانید با مرکز نمایندگی تماس بگیرید و متخصان ما در اسرع وقت برای رفع مشکل پرینتر حرارتی شما در محل حاضر شوند.

  • خراب شدن هد پرینتر حرارتی

هد پرینتر حرارتی یا به طور کامل آسیب می بیند یا قسمت هایی از آن دیگر قابل چاپ نیست.

  • خراب شدن مین برد پرینتر حرارتی

در این صورت یا مادربرد به طور کامل می سوزد و یا استفاده نادرست از سوکت ها باعث از کار افتادن آن می شود تعمیر فیش پرینتر با داشتن این مشکل با تعویض سوکت آسیب دیده این موضوع برطرف می شود.

نحوه تعمیر فیش پرینتر

دستگاه های فیش پرینتر عمر بسیار طولانی دارند و به این سادگی خراب نمی شوند؛ اما ممکن است گهگاه مشکلاتی برای این دستگاه پیش بیاید، اما روش تعمیر فیش پرینتر یا پرینتر حرارتی با سایر چاپگرها کاملاً متفاوت است. برای تعمیر فیش پرینتر، ابتدا باید مشکل را بدانید و سپس بسته به شدت و نوع مشکل، تصمیم بگیرید که آیا می خواهید دستگاه پرینتر حرارتی خود را تعویض کنید یا توسط متخصصان تعمیر شود.

به عنوان مثال، ممکن است تیغه چاپگر مشکل داشته باشد. در صورت شکستن، تیغه باید تعویض شود. اگر کمی آسیب دیده باشد، تکنسین می تواند آن را تعمیر کند. تیم تعمیر فیش پرینتر ، کابل ها و سیم متصل به کامپیوتر را به طور کامل بررسی می کند. البته، تمرکز تکنسین تعمیر فیش پرینتر قطعه آسیب دیده است و اگر قطعه قابل تعمیر نیست، آن را به طور کامل تعویض می کند تا دیگر مشکلی برای کاربر ایجاد نشود. اگر قطعه آسیب دیده در دستگاه پرینتر حرارتی بسیار شدت داشته باشد این قطعه با نوع اورجینال خود تعویض خواهد شد.

آموزش تعمیر پرینترهای حرارتی | تعمیر دستگاه فیش پرینتر

آشنایی با رایج ترین مشکلات دستگاه فیش پرینتر

این نوع پرینترها طول عمر بالایی دارند اما گاهی اوقات مشکلاتی پیش می آید. در اینجا برخی از مشکلات رایج را برای شما عزیزان توضیح می دهیم.

  • زمانی ممکن است اتفاق بیافتد که پرینتر حرارتی شا همان فیش پرینتر روشن نشود. در مواجه با چنین مشکلی احتمال خرابی برد دستگاه وجود دارد. که می توان آن را تعویض یا تعمیر کرد. توجه داشته باشید تعمیر فیش پرینتر یک کار کاملا تخصصی است و باید توسط تکنسین های مجرب و آموزش دیده انجام شود. هرگونه اقدام خودسرانه ای برای تعمیر فیش پرینتر می تواند آسیب های جدی به این دستگاه وارد کند.
  • اگر فیش پرینتر شما ضربه می خورد یا از ارتفاع به زمین می افتد کافی است برای تعمیر فیش پرینتر، باید به طور کاملا تخصصی عیب یابی شود.
  • اگر متن روی کاغذ اصلا قابل چاپ نیست، یا اگر دستگاه کاغذ سفید تولید می کند، سوزن یا هد دستگاه برای تعمیر فیش پرینتر باید بررسی شود
  • قطع شدن اتصال به اینترنت پرینتر که مشکل از مودم داخل پرینتر است و باید بررسی شود
  • وقتی USB دستگاه کار نمی کند، ابتدا آن را به دقت بررسی و تمیز کنید
  • اگر به داخل دستگاه فیش پرینتر شما آب ریخته شود و بعد از آن دستگاه دیگر روشن نشود، احتمال سوختن قطعات بسیار بالا است. در چنین شرایطی توصیه می شود برای تعمیر فیش پرینتر خود حتما با مشاوران با تجربه برای رفع ایراد در دستگاه خود تماس حاصل فرمایید.
  • اگر پرینتر حرارتی شما به رایانه وصل نمی شود مشکل از نرم افزار یا اتصالات چاپگر است که باید بررسی شود.

تعمیر فیش پرینتر یا پرینتر حرارتی در محل

اگر مشکلی در پرینتر حرارتی شما وجود دارد، می توانید با تیم حرفه ای ما تماس بگیرید. شرکت ما یک تیم و تجهیزات حرفه ای را ارائه می دهد. برای رفع مشکل با تجهیزات کامل به محل شما ارسال می شود و دیگر نیازی به جابجایی پرینتر خود ندارید. هنگامی که تیم ما به آدرس شما اعزام می شود، احتمال برخورد و آسیب رساندن به فیش پرینتر کاهش می یابد. تیم تعمیرات ما یکی از بهترین و ماهرترین تکنسین ها هستند و در زمینه تعمیر فیش پرینتر آموزش کامل دیده اند.

ما یک تیم پشتیبانی در وب سایت tehranprinters.com داریم که می توانید با آنها تماس بگیرید و در صورت نیاز تعمیرات را پیگیری کنید.

هزینه تعمیر فیش پرینتر

شرکت ها و برندهای مطرح مختلفی دست به تولید انواع دستگاه های فیش زن یا پرینتر حرارتی زده اند که از جمله ای شرکت ها عبارتند از: اچ پی، سوو، اپسون، بیکسلون و … اشاره کرد. با توجه به اینکه این دستگاه ها دارای قیمت های متفاوتی هستند، می توانید با توجه به ترجیحات خود و هزینه هایی که می خواهید برای خرید آن  داشته باشید، یکی را انتخاب کنید. تمامی برندها در حین نگهداری قابل تعمیر هستند و واحد تعمیرات تمامی خدمات را برای تمامی برندها ارائه می دهد اما هزینه تعمیر بسته به برند و مشکلی که پیش می آید متفاوت است. بنابراین تا زمانی که متخصص مشکل اساسی را شناسایی نکند نمی توان در مورد هزینه تعمیر فیش پرینتر نظر داد.

دکمه بازگشت به بالا