بیمه عمر افراد بالای 60 سال

حداقل سن خرید بیمه عمر چقدر است؟

معمولا بیمه‌های عمر و بیمه مسئولیت محدودیتی برای حداقل سن ندارند. یعنی می‌توانید برای فرزندان خود از زمان تولدشان و همان چندماهگی بیمه عمر تامین آتیه بخرید. به‌طور کلی شرایط سنی بیمه‌های عمر مربوط به حداکثر سن بیمه‌شدگان است. با توجه به اعداد و ارقام درباره طول عمر و اميد به زندگی در ایران، تقریبا بیشتر شرکت‌های بیمه کشور برای افراد بزرگسال (بیمه عمر افراد بالای 60 سال) نهایتا تا سن ۷۰ سالگی بیمه‌نامه عمر صادر می‌کنند. مدت بیمه‌های عمر هم می‌تواند از 5 سال تا 30 سال متغییر باشد. البته به‌شرط اینکه در این مدت سن بیمه‌شده از سقف شرایط سنی شرکت بیمه (70) بیشتر نشود.

بهترین بیمه عمر | بیمه عمر چیست

بیمه عمر برای افراد بالای 70 سال هم داریم؟

گفتیم که بیشتر شرکت‌های بیمه به افراد بالای 65 تا 70 سال بیمه عمر نمی‌فروشند. اما برخی شرکت‌ها مثل بیمه ایران و بیمه سامان هم هستند که برای افرد 80 و 90 ساله و حتی بالای 100 سال هم بیمه عمر صادر می‌کنند. طبیعتا پوشش‌ها و شرایط بیمه‌های عمر در این سن با توجه به سن بیمه‌شده ریسک بالای بیمه‌نامه با دیگر بیمه‌های عمر متفاوت است.

شرایط سنی بیمه عمر ایران

طرح بیمه عمر مان و طرح سپاس بیمه ایران شرکت بیمه ایران این امکان را به همه می‌دهد تا از بدو تولد تا سن ۱۰۶ سالگی بیمه عمر بخرند. البته این بیمه‌نامه‌ها برای بیمه‌شده‌های بالای 70 سال محدودیت‌هایی در پرداخت سرمایه فوت دارند. همچنین تمام افراد بالای 50 سال باید برای خرید بیمه عمر، یک‌سری معاینه‌های و آزمایش‌های پزشکی هم انجام بدهند. مدت این بیمه‌نامه‌ها هم از 5 تا 106 سال  متغییر است. البته بیمه ایران یک بیمه عمر و زندگی هم دارد که محدودیت سنی 65 دارد و مدت بیمه‌نامه‌اش هم از 5 تا 30 سال است. از آنجایی که با افزایش سن، حق بیمه هم بیشتر می‌شود و بیمه‌های با حداکثر سنی بالاتر گران‌تر هستد، اگر در سنین زیر 50 سال می‌خواهید بخرید، می‌توانید از این گزینه استفاده کنید.

خرید بیمه عمر برای کودکان، هدیه‌ای برای آینده

در شرایط اقتصادی ما روزهای آینده غیرقابل پیشبینی هستند و از طرفی همه والدین به دنبال فراهم کردن بهترین شرایط برای فرزاندان خود هستند. برای این دسته از والدین بهترین سن برای خرید بیمه عمر در همان سال‌های اول تولد فرزندشان است. سرمایه گذاری که مزیایای فراوانی دارد و خیال والدین را از آینده کودکانشان آسوده می‌سازد.

شرایط بیمه عمر : لزوم بالغ و عاقل بودن بیمه گذار در بیمه عمر

در واقع این شرط یکی از شروط همیشگی قانونی برای انجام امور مالی و انجام قراردادها در کشور محسوب می شود. بنابراین و بر اساس قانون بیمه گذار بیمه عمر که متعهد به پرداخت حق بیمه عمر و دریافت سرمایه های بیمه از جمله ارزش بازخرید بیمه عمر و اندوخته آن است باید عاقل و بالغ باشد. برای آنکه یک فرد ( جنسیت تفاوتی ندارد) بتواند بیمه گذار بیمه عمر باشد باید به سن قانونی رسیده باشد ( بالغ باشد) و در عین حال عاقل باشد چرا که بیمه عمر یک قرارداد بلند مدت با شرکت بیمه پارسیان است و در طول زمان ممکن است بیمه گذار نیازمند این باشد که تصمیماتی در خصوص آینده بیمه عمر پارسیان خود اخذ نماید.

 این گروه سنی درگیر کار وسازندگی زندگی خود هستند. سرمایه گزاری حداقل 10% درآمد سالیانه برای این گروه در جهت تضمین آینده الزامیست تا ریسکهای بی شمار زندگی پوشش داده شود.  افراد این دسته سنی کم کم به سنین پر ریسک زندگی خود نزدیک میشوند و علاوه بر ایجاد پشتوانه مالی مناسب برای سنین بازنشستگی باید نیم نگاهی هم به پوششهای تکمیلی بیمه عمر داشته باشند.

شرایط بیمه عمر : برخورداری بیمه شده از سلامت فیزیکی و روانی

در بیمه عمر اصل اساسی این است که سلامت فرد بیمه شده محور اصلی بیمه نامه عمر پارسیان محسوب میشود. بنابراین شرایط پزشکی بیمه شده حائز اهمیت فراوانی است. هنگامی که فردی جهت دریافت بیمه عمر مراجعه می نماید ابتدا فرم پرسشنامه بیمه عمر پارسیان را تکمیل می نماید تا شرکت بیمه پارسیان شرایط آن فرد را بر اساس اظهارات او بررسی نماید. اگر هیچگونه شرایط غیر طبیعی سلامتی در پرسشنامه بیمه عمر ذکر نشده باشد بدون هیچ مشکلی و با رعایت سقف سرمایه های بیمه عمر برای سنین مختلف، بیمه عمر پارسیان برای او صادر خواهد شد.

هنگامی که فرد بیمه شده بیان میکند که دارای بیماری خاصی است ( به طور مثال بیماری قلبی) شرکت بیمه از نظر پزشکان معتمد خود کمک می گیرد و با مشورت آنها پرونده فرد بیمه شده مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در نهایت با توجه به نظر پزشک و رای کارشناسان در خصوص بیمه عمر آن فرد تصمیم گرفته خواهد شد.

شرایط بیمه عمر : تکمیل پرسشنامه بیمه عمر

شرکت بیمه پارسیان برای صدور بیمه عمر نیازمند آن است تا پیشنهاد و پرسشنامه بیمه عمر از سوی بیمه گذار و بیمه شده تکمیل شود. در قسمت اول پرسشنامه بیمه عمر بیمه گذار مشخصات فردی خود را به دقت و بدون خط خوردگی اعلام می نمایند. در قسمت بعدی فرد بیمه شده نیز همین مشخصات را به دقت وارد می نماید. همچنین پرسشنامه شامل شرایط مالی و پوشش های بیمه ای است که مورد انتظار بیمه گذار است و این قسمت نیز باید به دقت تکمیل شود.

سپس استفاده کننده گان در صورت حیات و فوت بیمه شده ذکر می گردد. در انتها نیز شرایط سلامتی فرد بیمه شده مورد پرسش قرار می گیرد که بیمه شده می بایست به دقت و با رعایت حد اعلای حسن نیت این قسمت را تکمیل نماید. سپس صحت تمامی اطلاعات را بیمه گذار و بیمه شده با امضای برگه پرسشنامه تایید می نمایند . پس از صدور بیمه عمر پارسیان برای فرد بیمه شده، پرسشنامه تکمیل شده جزء لاینفک قرارداد بیمه نامه عمر خواهد بود.

شرایط بیمه عمر : تصاویر کارت شناسایی

جهت جلوگیری از بروز هر گونه اشتباه در ثبت مشخصات فردی بیمه گذار، بیمه شده و استفاده کنندگان از سرمایه های بیمه عمر بهتر است تا تصاویر کارت شناسایی آنها در اختیار شرکت بیمه پارسیان قرار گیرد.

شرایط بیمه عمر : پرداخت حق بیمه عمر

شرکت بیمه پارسیان هنگامی تعهد خود در قبال بیمه عمر را انجام خواهد داد که پس از پرسشنامه تکمیل شده ، حق بیمه عمر مورد نظر در وجه شرکت پرداخت شده باشد و در انتها بیمه نامه عمر نیز صادر شده باشد. بنابراین تکمیل پرسشنامه بیمه عمر به تنهایی هیچ حقی را برای بیمه گذار و بیمه شده بوجود نخواهد آورد. حتی با وجود تکمیل پرسشنامه و پرداخت حق بیمه عمر و در حالی که شرکت بیمه پارسیان هنوز شرایط بیمه عمر را نپذیرفته است و بیمه نامه عمر صادر نشده است ، هنوز هم هیچ حقی برای بیمه گذار و بیمه شده بوجود نیامده است. ولی پرداخت حق بیمه عمر عاملی است که نشان می دهد بیمه شده و بیمه گذار به صورت جدی خواهان دریافت بیمه نامه هستند و به این ترتیب شرکت بیمه اقدام به بررسی پیشنهاد آنها خواهد نمود.

شرایط بیمه عمر : بیمه شدن از یک سالگی تا 64 سالگی

همانطور که عنوان شد کمترین مدت بیمه نامه عمر و تامین آتیه پارسیان نمی تواند از 5 سال کمتر باشد. بنابراین بالاترین سنی که یک فرد می تواند بیمه عمر پارسیان را درخواست نماید 64 سالگی است و حداکثر مدت بیمه عمری که می تواند درخواست نماید نیز 5 سال خواهد بود. هر کودک تازه به دنیا آمده ای که والیدن او جهت دریافت کد ملی او اقدام نموده اند، میتواند بیمه عمر پارسیان داشته باشد.

شرایط بیمه عمر : سپردگذاری در بیمه عمر

در بیمه عمر پارسیان این امکان وجود دارد که بیمه گذار علاوه بر پرداخت حق بیمه عمر به صورت اقساطی ، مبلغی را به عنوان سپرده در بیمه عمر قرار دهد و به این ترتیب میزان سودآوری بیمه نامه عمر بالاتر خواهد بود. همچنین قراردادن مبلغ سپرده در بیمه عمر میزان پایه حق بیمه عمر را افزایش می دهد و به این ترتیب پوشش های بیمه ای در بیمه عمر هم بالاتر خواهد رفت.

شرایط بیمه عمر : امکان ابطال بیمه عمر زیر 30 روز

این امکان فراهم شده است تا اگر بیمه عمر پارسیان صادر شده مغایر با آنچه مورد نظر بیمه گذار است، بیمه گذار درخواست ابطال بیمه نامه عمر را داشته باشد. باید دقت نمود که این فرصت قابل تمدید نیست و اگر 30 روز از تاریخ صدور بیمه نامه بگذرد و درخواست ابطالی به دست شرکت نرسد ، این شرایط به قبول بیمه نامه عمر صادر شده از سوی بیمه گذار قلمداد میشود.

شرایط بیمه عمر : سرمایه فوت حداقل برای افراد بالای 60 سال سن

همانطور که قبلا بیان شد این امکان وجود دارد تا افراد با سن 64 سال نیز بیمه نامه عمر را تهیه کنند اما باید در نظر داشت که شرکت بیمه پارسیان برای این افراد حداقل سرمایه فوت را در نظر خواهد گرفت مگر آنکه آزمایشات پزشکی مورد توجه شرکت بیمه انجام شود تا تصمیمی متفاوتی در خصوص بیمه نامه عمر پیشنهادی گرفته شود.

شرایط بیمه عمر : تشکیل اندوخته بیمه عمر

بیمه عمر پارسیان از جمله بیمه نامه های اندوخته دار است. اندوخته بیمه عمر شامل مبالغی از حق بیمه عمر است که بیمه گذاران به شرکت بیمه پارسیان پرداخت کرده اند و بیمه پارسیان بر اساس قانون بیمه های عمر اقدام به نگهداری آنها به شیوه مورد قبول بیمه مرکزی می نمایند. این اندوخته ها از آن جهت نگهداری می شود که شرکت بیمه بتواند در آینده دور و نزدیک از پس تعهدات خود در قبال بیمه گذاران برآید. این اندوخته ها توسط شرکت بیمه پارسیان سرمایه گذاری می شود و در قالب سود مشارکت در منافع قابل پرداخت خواهد بود.

وجود اندوخته ها در بیمه عمر یکی از جذابیت های اصلی این نوع بیمه نامه ها است. با وجود این اندوخته، علاوه بر اینکه بیمه شده در طول مدت بیمه نامه عمر ، دارای پوشش های بیمه ای است، می توان در انتهای مدت بیمه نامه و انقضای آن ، به شرط حیات بیمه شده، سرمایه حیات بیمه نامه عمر را دریافت نمود که شامل اصل و سود مبالغ پرداخت شده به عنوان حق بیمه عمر است.

شرایط بیمه عمر : بیمه نشدن فرد معتاد

اگر فردی در حال حاضر معتاد به استفاده از مواد اعتیادآور است امکان صدور بیمه عمر برای او وجود ندارد. به این ترتیب فرد بیمه شده نمی تواند معتاد باشد. در صورت ترک مواد و بهبود فرد بیمه شده ، در خصوص مدت زمان سپری شده از ترک فرد و امکان بیمه شدن او پزشکان معتمد شرکت بیمه پارسیان نظر خواهند داد.

شرایط بیمه عمر : بازخرید بیمه نامه عمر

این امکان در بیمه عمر وجود دارد که بیمه گذار پیش از به پایان رسیدن مدت زمان بیمه نامه خود اقدام به بازخرید بیمه عمر خود نزد شرکت بیمه پارسیان نماید. به این ترتیب تنها پس از گذشت 6 ماه از بیمه نامه و پرداخت حداقل 6 قسط از بیمه نامه امکان بازخرید بیمه عمر و دریافت ارزش بازخرید وجود دارد. نکته ای که باید به آن دقت شود آن است که در صورت درخواست بازخرید از سوی بیمه گذار ممکن است مبالغی برابر ، بیشتر و یا کمتر از کل مجموع حق بیمه پرداختی به عنوان ارزش بازخرید قابل پرداخت باشد. این شرایط در جدول بیمه عمر و محاسبات بیمه عمر که نزد بیمه گذار قرارداد از همان ابتدا ارائه شده است.

شرایط بیمه عمر: بیمه نشدن برخی افراد با بیماری های خاص

باید توجه داشت که همانطور که قبلا بیان شد، بیمه شده در پرسشنامه بیمه عمر می بایست در خصوص شرایط سلامت خود با رعایت حد اعلای حسن نیت اقدام به پاسخ گویی کند. برخی از انواع بیماری ها هستند که اگر فرد بیمه شده به آنها مبتلا باشد امکان صدور بیمه عمر برای او توسط شرکت بیمه پارسیان ممکن نخواهد بود. از جمله این بیماری ها میتوان به سرطان، دیابت کنترل نشده ، کم خونی شدید و … نام برد.

برخی بیماری ها هستند که بیمه شده حتی با وجود آنکه به آنها مبتلا شده است امکان صدور بیمه نامه عمر پارسیان برای او وجود دارد. از جمله این بیماری ها میتوان به کم خونی خفیف ، دیابت کنترل شده و … نام برد. در اینگونه موارد شرکت بیمه پارسیان با بررسی بیشتر پرسشنامه از طریق مشاوره پزشکان معتمد خود ممکن است بیمه عمر و تامین آتیه را صادر نماید.

شرایط بیمه عمر: بارداری بیمه شده

در مواردی که فرد بیمه شده باردار است امکان صدور بیمه نامه عمر و تامین آتیه پارسیان برای او وجود ندارد. در این شرایط افراد باید جهت خرید بیمه عمر بعد از اتمام دوران بارداری اقدام نمایند.

شرایط بیمه عمر : ضرایب تشکیل سرمایه

هنگامی که حق بیمه پرداخت می شود و برای آنکه بیمه عمر پارسیان برای فرد بیمه شده صادر شود، از ضریبی برای تشکیل سرمایه فوت استفاده می شود که این عدد به صورت عام بین 120 تا 360 است. به طور مثال اگر حق بیمه پرداخت شده به طور مثال 100 هزار تومان است و ضریب سرمایه 300 انتخاب شود ، آنگاه سرمایه فوت عادی برای فرد بیمه شده 30 میلیون تومان است. نکته اصلی در اینجا آن است که تشکیل سرمایه فوت محور اصلی بیمه عمر پارسیان است و نمی توان آن را از بیمه عمر حذف کرد. بنابراین عامل اصلی در تشکیل تمامی سرمایه های بیمه ای در پوشش های مختلف این ضریب خواهد بود.

محتوای این مطلب پنهان
دکمه بازگشت به بالا