اقتصادیبرترین های کسب و کار مجیک

آیا شما وجه بصورت ایمیل ترانسفر نیز برای حواله به ایران قبول میکنید؟

۹ روش انتقال پول از خارج به ایران

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ایجاد شده در اثر تحریم‌های آمریکا علیه ایران، حذف مبادلات مالی بین‌المللی بوده است. قدرت آمریکا و روابط تجاری آن که با کشورهای مختلف باعث شده است بسیاری از کشورها از این تحریم‌ها تبعیت کنند و اجازه انتقال پول به ایران یا خدمات بانکی و مالی را ندهند. به همین دلیل است که افراد زیادی با مشکل ارسال پول به ایران درگیر هستند یا نمی‌توانند برای افرادی که در خارج از کشور اقامت دارند، پول بفرستند. البته این کار غیرممکن نیست. درست است که روش‌های اصلی انتقال پول دچار مشکل شده‌اند، اما روش‌های جایگزین بسیاری مانند صرافی Meta Exchange برای حل این مشکل ایجاد شده است.

روش های ارسال پول به ایران

صرافی‌ها (ارسال حواله ارزی از طریق صرافی)

اگر ایران تحریم نبود، برای ارسال پول به خارج باید از بانک‌ها استفاده می‌کردیم؛ ولی در شرایط فعلی صرافی‌ها هستند که کار بانک‌ها را انجام می‌دهند.

انتقال پول از خارج به ایران توسط صرافی، یکی از امن‌ترین روش‌های exchange currency toronto است. فرض کنید کسی می‌خواهد 1000 دلار را از کانادا برای شما به ایران بفرستند. در این روش فرستنده به صرافی معتبری مراجعه می‌کند که در ایران هم شعبه دارد. صرافی پول را از حسابش در کانادا به حسابی که در ایران دارد سوئیفت می‌کند و مدرک انتقال وجه را به شما می‌دهد. پول به حساب صرافی منتقل می‌شود و بعد باید به شعبه‌ی صرافی در ایران مراجعه کنید و با ارائه سند انتقال وجه، مبلغتان را از صرافی بگیرید.

ویژگی‌ های یک صرافی خوب

از ویژگی‌های یک صرافی خوب و مطمئن می‌توان به موارد مختلفی اشاره کرد:

 • کارمزد پایین
 • دریافت میزان کم‌تر نرخ ارز
 • عدم دریافت فی و هزینه اضافه
 • دارا بودن مجوز
 • عضویت در سازمان فینترک
 • موقعیت مکانی مناسب
 • خدمات مناسب
 • پرسنل با سواد و آگاه
 • سرعت در انتقال وجه
 • امنیت بالا
 • اعتبار بالا بین افراد
 • امکان انجام خدمات آنلاین

کارمزد پایین در صرافی کانادا

نرخ ارز یا Exchange rate و کارمزدی که هر صرافی بابت انجام خدمات دریافت می‌کند، در هر جایی متفاوت است. شاید در نگاه اول این نرخ‌ها قابل توجه نباشند، اما در پایان مشاهده می‌شود که این تفاوت‌ها تا حد زیادی می‌توانند هزینه‌های شما را تغییر دهند. از طرف دیگر نباید گول کم بودن ظاهری نرخ ارز در صرافی‌ها را خورد! زیرا علاوه ‌بر موضوع نرخ ارز، برخی هزینه‌های اضافه در صرافی‌ها گرفته می‌شود که ممکن است هزینه کم نرخ ارز را جبران کند. کارمزد و فی در هر صرافی متفاوت بوده و طبق قانون خاصی تعیین می‌شود. بنابراین باید پیش از انتخاب صرافی best currency exchange toronto، درمورد کارمزد و… در صرافی‌های کانادا به خوبی تحقیق کنیم تا بهترین انتخاب را انجام دهیم.

پی پال

پی پال یک کیف پول آنلاین است که برای انتقال پول در بیش از 200 کشور دنیا استفاده می‌شود و امنیت بالایی هم دارد. ساخت اکانت کاربری و استفاده از پی پال هم آسان است. فقط یک مشکل وجود دارد: سیستم امنیتی پی پال اکانت‌هایی که از لوکیشن ایران باشند (یا اکانتی که IP و لوکیشن‌هایش متنوع باشد) را مسدود می‌کند و با مسدود شدن حسابتان دیگر نمی‌توانید پول را برگردانید. بنابراین باید با احتیاط خیلی زیادی با پی پال کار کنید.

شرکت‌های واسط بسیاری هم هستند که می‌توانید از آن‌ها برای تبدیل وجوه پی پال به ریال یا حتی خرید حساب وریفای‌شده‌ی پی پال استفاده کنید. این شرکت‌ها برای تبدیل مبالغ پی پال به ریال، درصدی را از پول برداشت می‌کنند.

ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال روشی برای جابه‌جایی ناشناس پول هستند و امنیت خوبی هم دارند. مهم‌ترین نکته در این روش، انتخاب ارز دیجیتال است. مثلاً اگر بیت‌کوین را انتخاب کنید، ممکن است به دلیل نوسانات بالا، سود یا ضرر سنگینی داشته باشید. بهترین راه این است که از ارزهایی مانند تتر استفاده کنید. قیمت تتر همیشه معادل یک دلار است و تغییر نمی‌کند.

بگذارید این روش را با یک مثال بررسی کنیم. فرض کنید به دنبال انتقال پول از آمریکا به ایران هستید و شخصی در آمریکا می‌خواهد 1000 دلار را برایتان به ایران ارسال کند. در این صورت این شخص باید از صرافی‌های ارز دیجیتال (مانند صرافی بایننس)، 1000 دلار را به تتر تبدیل کند. سپس شما باید در یک کیف پول ارز دیجیتال مطمئن مانند «تراست ولت» را روی گوشی‌تان فعال کنید و کلید عمومی آن را برای شخص بفرستید. این شخص تتر را به کیف پول شما منتقل می‌کند و بعد شما می‌توانید از صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی (مانند والکس) استفاده کنید و تتر را به ریال تبدیل کنید.

البته در نظر داشته باشید که صرافی‌ها درصدی را به‌عنوان کارمزد از موجودی شما کم می‌کنند. کارمزد صرافی‌ها هم متفاوت است.

وب مانی

وب‌مانی (WebMoney) یک سیستم پرداخت آنلاین روسی است و تراکنش‌های مالی امن، برگشت‌ناپذیر و غیرقابل‌شناسایی را در سریع‌ترین زمان ممکن فراهم می‌کند. می‌توانید از وب مانی برای واریز پول از خارج به ایران استفاده کنید. برای این کار هم فرستنده و هم گیرنده باید کیف پول وب مانی داشته باشند.

فرستنده وب مانی را به کیف پول شما ارسال می‌کند و شما می‌تواند آن را با استفاده از شرکت‌های واسط ایرانی به ریال تبدیل کنید.

انتقال وجه در وب مانی هم کارمزد دارد و برای انتقال وجه از طریق وب مانی باید 0.8٪ از مبلغ تراکنش را به‌عنوان کارمزد پرداخت کنید.

پرفکت مانی

پرفکت مانی هم یک روش پرداختی آنلاین است که یک مزیت خیلی مهم دارد: عدم تحریم ایران

خطر مسدودی حساب در پرفکت مانی خیلی پایین‌تر است و حتی می‌توانید خودتان هم در این سایت ثبت‌نام کنید. اما برای احراز هویت باید یک مدرک تصویری هم در سایت بارگذاری کنید. کشورهای انگلیسی‌زبان می‌‌توانند از قبوض آب و برق به این منظور استفاده کنند؛ ولی در ایران باید مدارک خود را به دارالترجمه رسمی بدهید و بااین‌وجود باز هم احتمال رد شدن مدرک وجود دارد.

بهترین راه این است که یک‌بار خودتان برای ایجاد اکانت کاربری تلاش کنید و اگر موفق نشدید، از شرکت‌های واسط در این زمینه کمک بگیرید.

به‌علاوه می‌توانید به‌جای افتتاح حساب، از ووچرهای پرفکت مانی استفاده کنید. ووچر پرفکت مانی عملکردی شبیه کارت هدیه و گیفت‌کارت دارد. مثلاً اگر کسی بخواهد از آلمان برایتان پرفکت مانی بفرستد، می‌تواند این پول را به ووچر پرفکت مانی تبدیل کند و بعد اطلاعات این ووچر را برای شما بفرستد. شما هم می‌توانید از شرکت‌های واسط برای تبدیل این ووچر به ریال و انتقال پول به ایران استفاده کنید.

حواله سوئیفت

سوئیفت (swift) یک انجمن ارتباط مالی بین‌بانکی بین‌المللی است. این سیستم بر اساس شعبه‌های بانکی فعالیت می‌کند. مثلاً اگر بانک مبدأ آمریکا و بانک مقصد ترکیه باشد، چندین بانک واسط در این بین وجود دارند تا پول از آمریکا به ترکیه بیاید. به همین دلیل است که انتقال وجه با حواله سوئیفت معمولاً 1 الی 7 روز کاری طول می‌کشد.

میزان کارمزد هم بر اساس تعداد بانک‌های واسط تعیین می‌شود. هر چه بانک‌های واسط در فرایند انتقال وجه بیشتر باشند (یعنی فاصله بانک مبدأ و مقصد بیشتر باشد)، کارمزد بیشتر است.

برای ارسال وجه در این روش باید مشخصات دارنده حساب و مشخصات بانک او را بدانید. البته ارسال حواله سوئیفت از ایران ممکن نیست و برای ارسال این حواله‌ها باید در ترکیه، گرجستان یا امارات حساب بانکی داشته باشید. به همین دلیل است که یا باید در کشورهای همسایه حساب داشته باشید و یا باید از شرکت‌های واسط یا صرافی‌ها برای این روش استفاده کنید که در ادامه توضیح می‌دهیم.

مستر کارت و ویزا کارت

مستر کارت یا ویزا کارت دو نوع کارت اعتباری هستند. بسیاری از شرکت‌های واسط ایرانی این کارت‌ها را ارائه می‌کنند. سپس می‌توانید مشخصات آن را برای افرادی که خارج از ایران هستند ارسال کنید تا برایتان پول واریز کنند.

وقتی هم پول به کارتتان واریز شد، می‌توانید از صرافی‌ها یا شرکت‌های واسط برای نقد کردن موجودی آن استفاده کنید.

واریز وجه در این روش به‌صورت امن و آنی انجام می‌شود و کارمزد پایینی هم دارد.

دکمه بازگشت به بالا