ویژگی مهم یک شرکت حسابداری برای کسب و کارها

ویژگی های یک موسسه حسابداری خبره

یک موسسه حسابداری خبره و با تجربه چه ویژگی هایی دارد؟ در این مقاله از شرکت رایان حسابداری محاسبان؛ به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

موسسه حسابداری چیست؟

مسائل و قوانین حسابداری، از جمله امور مهم و البته بسیار پیچیده است و قطعا سر و کار داشتن با آنها هم منجر به اتلاف وقت و انرژی در شما خواهد شد. به هیچ عنوان جای نگرانی نیست، چرا که موسسات بسیاری در راستای کمک به کسب و کار شما در تلاش‌ هستند و قطعا قادرند که مشکلات مالی و حسابداری شما را در حداقل زمان ممکن رفع نمایند. موسسات حسابداری به خدمات بسیاری اعم از ارائه دستورالعمل‌های مالیاتی و نحوه نگهداری از اسناد می‌پردازند.

اولین موسسه حسابداری در ایران به نام “انجمن حسابداران ایران” در تاریخ ۲۱ آبان ۱۳۴۷ معادل ۱۲ نوامبر ۱۹۶۸ میلادی، توسط یک گروه از حسابداران و حسابرسان ایرانی تاسیس شد. این انجمن با هدف ترویج و توسعه حرفه حسابداری در ایران به وجود آمد و اهدافی چون ارتقاء استانداردهای حسابداری، آموزش و پژوهش در زمینه حسابداری و مالیات، و ترویج اخلاقیات حرفه‌ای، در این حوزه را دنبال می‌کند. انجمن حسابداران ایران به عنوان یکی از موسسات حرفه‌ای بزرگ در زمینه حسابداری و مالیات در ایران فعالیت می‌کند.

مفهوم حسابداری و انواع آن در شرکت رایان حسابداری محاسبان

به طور خلاصه می‌توان گفت که کلیه شرکت‌ها و نهاد‌ها به فعالیت‌های مالی، معاملات اقتصادی، ارتباط با سایر شرکت‌ها اشتغال دارند و همواره با بحث مالی در این زمینه مواجه هستیم که به منظور اداره بهتر آن به تجزیه و تحلیل، ثبت، طبقه‌بندی می‌پردازیم و قطعا این وظیفه خطیر هم بر عهده حسابدار و یا گروه حسابداری است. در شرکت شرکت رایان حسابداری محاسبان حسابداری در انواع بسیاری ارائه می‌شود و برخی از آن‌ها به شرح ذیل است:

 • حسابداری مالی
 • حسابداری دولتی
 • حسابداری هزینه
 • حسابداری مالیاتی
 • حسابداری عمومی
 • حسابداری مدیریتی

موسسه حسابداری چیست؟

بهترین موسسه حسابداری در زمینه تدریس و آموزش حسابداری، ارائه خدمات حسابرسی و مشاوره مالی، ترویج استانداردهای حسابداری، تحقیقات مرتبط با حسابداری و مالیات، و ارائه خدمات مشابه فعالیت می‌کند.

خدمات موسسه حسابداری چیست؟

برخی از افراد دغدغه این را دارند که موسسات حسابداری، چه نوع خدماتی را ارائه می‌دهند و در پاسخ باید گفت که به تهیه صورت‌های مالی، انعقاد حساب‌ها، تهیه امور پرسنلی یا اداری، ارائه ترازنامه، تحلیل آمار‌ها به طور دقیق، تهیه دفاتر مرتبط اشتغال دارد.

ویژگی‌های بهترین موسسه حسابداری

پیش از انتخاب بهترین موسسه حسابداری، بهتر است که به موارد ذیل توجه کافی داشته باشید:

لیست ویژگی ها
پرسنل ماهر و خبره پرسنل، از جمله مهم‌ترین عوامل در پیشرفت یا حتی شکست در یک مجموعه است و به همین دلیل بهتر است که از کارمندان ماهر و با تجربه، استفاده نماییم.
آشنایی با تکنولوژی بسیاری از امور حسابداری به عواملی همچون کامپیوتر، اینترنت و غیره وابسته می‌باشد و قطعا عدم آشنایی با این موارد هم منجر به بروز مشکلات بسیاری خواهد شد.
دقیق و حرفه ای بودن گفتنی است که حسابداری، از جمله امور بسیار حساس است و قطعا توجه به کلیه نکات و اسناد مربوطه به آن، از جمله عوامل مهم و حتی غیر قابل اجتناب در آن است.
تعامل بالا یک موسسه حسابداری، باید با کلیه مشتریان، مدیران و کارمندان به خوبی ارتباط و تعامل برقرار کند تا بتواند بهترین خدمات را به آنها ارائه دهد.
داشتن نظم و هماهنگی به طور کلی می‌توان گفت که فرایند مربوط به حسابداری، باید در حداقل زمان ممکن و البته به همراه حداکثر کیفیت ارائه شود و هر گونه بی‌نظمی در آن هم منجر به شکست در آن مجموعه خواهد شد.

چگونه می توان به یک موسسه حسابداری اعتماد کرد؟

امکان دارد که شما عزیزان هم در زمینه اعتماد کردن به موسسات حسابداری با مشکلات بسیاری مواجه شوید و همواره با شک و تردید دست و پنجه نرم کنید اما کافی است که شما پیش از استفاده از خدمات حسابداری موسسات به بررسی سوابق تاسیس، میزان تجربه کارمندان، نحوه کسب و کار و در نهایت هم به تحلیل موفقیت‌های کسب شده در آن مجموعه بپردازید و هرگز با پشیمانی در راستای همکاری با شرکت‌های خدمات حسابداری مواجه نخواهید شد.

چگونه می توان بهترین موسسه حسابداری را برای خدمات حسابداری انتخاب کرد؟

امکان دارد که شما عزیزان هم به دنبال انتخاب یک موسسه حسابداری مناسب و البته موفق باشید که در این مسیر بهتر است که از راه اینترنت یا شبکه‌های اجتماعی به بررسی و همچنین تحلیل در این دسته از موسسات بپردازید شایان به ذکر است سابقه موسسه بسیار مهم می‌باشد. به خاطر داشته باشید که استفاده از تجربه دیگران در این راستا بسیار مهم و تاثیر‌گذار است، برای مثال می‌توانید از دوستان و آشنایان خود در ارتباط با انتخاب بهترین موسسه حسابداری و وکیل مالیاتی، راهنمایی بگیرید.

هزینه خدمات حسابداری در ایران، چه قدر است؟

پس از آشنایی با موسسات و خدمات حسابداری، نوبت به بررسی قیمت و نرخ‌های تعیین شده در آن می‌رسد که البته ما عاجز از بیان یک نرخ دقیق هستیم؛ چرا که هزینه خدمات حسابداری به عوامل بسیاری اعم از میزان تجربه کاری و حجم کاری وابسته است و به همین علت به منظور کسب اطلاعات دقیق‌تر، می‌توانید به طور حضوری و آنلاین با موسسات حسابداری مورد نظر، ارتباط برقرار نماید. یک شرکت مالیاتی و مالی عالی با تعرفه مناسب، می‌تواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد.

نکات مهم برای انتخاب بهترین شرکت حسابداری

 • اشراف کامل به قوانین روز بیمه و مالیات کشور را دارد .
 • تنها خدمات خود را محدود برقرار دارد یک یا چند دوره مالی نمی کند و مشاوره های خود را تداوم نمی کند .
 • تسلط در پاسخ به کلیه سوالات هیئت مدیره شرکت مشتری را دارند .
 • یک سازمان حسابداری خوب ، تجارب مستند و مستدلی در انجام درست و استاندارد حسابداری شرکتها را دارد.
 • یک شرکت حسابداری خود را  باید موظف بداند که راز دار شرکتها و موسسات باشد .
 • یک موسسه حسابداری خوب،جواب گوی کلیه سوالات ممیزان و سر ممیزان حوزه مالیاتی مشتری می باشد.
 • سازمان حسابداری خوب ، اولین اولویت باید شناس خوبی در مورد امور حسابداری داشته باشد.
 • با اصول نامه نگاری به حسابداری امور مالیاتی ، سازمان تامین اجتماعی، وزارت کار، نهادهای مربوطه برای حمایت از موارد حقوقی یا حقیقی ، آشنایی کامل دارد.
 • در صناعت گوناگون از نفت تا حوزه خدمات ،صاحب تجربه و برنامه عملیاتی می باشد.
 • قبول و انجام پروژه های حسابداری غیر حضوری یا برون سپاری حسابداری با تعرفه ارزان
 • َحسابداری و کارشناس باید متعهد و باتجربه باشد.
 • یک حسابدار خوب باید از یک سیستم فناوری اطلاعات برای تنظیم صورت های مالی دارا باشد .
 • یک شرکت حسابداری خوب، زمینه خوب دفاع از اسناد مالی پذیرفته شده مودیان را باید داشته باشد.
 • شرکت حسابداری خوب،باید بر روی اطلاعات قوانین بیمه، مالیات و قانون کار تسلط کافی را داشته باشد.
 • یک شرکت حسابداری خوب ،کم ترین میزان در دفاتر در حوزه های مالیاتی را دارد.
 • حسابداری خوب، ارتباط خوبی با بخش های مختلف شرکت ،موسسه مشتری را دارد.
 • یک شرکت حسابداری خوب وبا اعتبار می توان از انجمن ها و جوامع رسمی و حرفه ای حسابداری احراز صلاحیت کند.
دکمه بازگشت به بالا