برترین های کسب و کار مجیکمطالب میجیک

انواع قوطی پروفیل آلومینیوم؛ کاربرد، مدل ها و راهنمای خرید

قبل از اینکه بخواهیم انواع قوطی آلومینیوم را نام ببریم، بهتر است در ابتدای مطلب با پروفیل آلومینیوم آشنا شوید. این محصول دارای ساختاری مربع، مستطیل و دایره شکل، و جنسی از فلز آلومینیوم دارند و از لحاظ وزن، بسیار سبک هستند اما بر خلاف سبک وزن بودنش از مقاومت بالایی برخوردار است و همین موضوع باعث شده متقاضی بیشتری داشته باشد. در این مقاله ما قصد داریم تا شما را با انواع قوطی پروفیل آلومینیوم آشنا کنیم. پس از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

انواع پروفیل آلومینیوم درب و پنجره | پروفیل قوطی آلومینیومی

انواع قوطی پروفیل آلومینیوم

برای درک بهتر اینکه پروفیل آلومینیوم چیست؟ باید با انواع آن نیز آشنا شوید. در واقع قوطی پروفیل در دو نوع صنعتی و ساختمانی تولید می‌شود و هریک از آنها کاربرد و مزایای مختلفی دارد. حال با یکدیگر به بررسی انواع قوطی پروفیل آلومینیوم که به شرح زیر است بپردازیم.

 1. قوطی پروفیل شیاردار صنعتی
 2. قوطی توخالی هیت سینک آلومینیوم
 3. پروفیل آلومینیوم نرده و نما
 4. قوطی پروفیل درب و پنجره
 5. پروفیل‌های سبک کابینتی و یراق آلات کابینت
 6. قوطی سبک آلومینیوم اختصاصی

قوطی پروفیل شیاردار صنعتی

در واقع قوطی پروفیل آلومینیوم شیاردار در دو نوع صنعتی و سوراخ‌دار تقسیم شده است. اگر بخواهیم از مزیت‌های این نوع محصول شرح دهیم باید گفت با توجه به سفارش مشتری می‌تواند در هر نوع فریم و یا اندازه طراحی شود. با پروفیل آلومینیوم سوراخ‌دار به راحتی و نیاز نداشتن به ابزار آلات پیچیده می‌توان فریم، پایه و قاب‌های مختلف ساخت. این نوع محصول یکی از با کیفیت‌ترین و پرکاربردترین محصولات در حوزه آهن‌آلات به شمار می‌آید.

یکی از دلایل محبوب بودن قوطی پروفیل آلومینیوم حمل و بسته‌بندی مناسب جهت ارسال محصول، کنترل کیفی و نظارت اصولی در موقع تولید است. انواع پروفیل آلومینیوم شیاردار شامل سایزهای 20*20، 25*25، 30*30، 40*40، 45*45، 60*60، 80*80 و در نوع مستطیل آن 90*45 و 40*80 می‌باشد و شما می‌توانید طبق کاربرد خود از این نوع محصول انتخاب کنید.

قوطی توخالی هیت سینک آلومینیوم

قوطی پروفیل تو خالی هیت سینک یا به عبارتی گرما بر خنک کننده، جنسی از آلومینیوم دارد. این نوع محصول دارای عرض 20 سانتیمتر، ارتفاع شیار 4.2 سانتیمتر و ضخامت کف 6.5 میلیمتر است.

پروفیل آلومینیوم نرده و نما

امروزه در بسیاری از صنعت‌های معماری شاهد کاربرد پروفیل آلومینیوم نرده و نما هستیم. این نوع پروفیل تو خالی و سبک یکی از مدرن‌ترین قوطی‌ها به شمار می‌آید. به دلیل انعطاف پذیری بالا می‌توانید در شکل‌های مختلف این آلمینیوم نرده و نما را انتخاب کنید. همچنین دستتان باز است می‌توانید براق و یا مات سفارش دهید.

قوطی پروفیل درب و پنجره

قوطی پروفیل درب و پنجره نیز از یک مقطع فلزی تو خالی ساخته می‌شود این نوع محصول در انواع مختلفی ساخته می‌شود و در ساخت چهارچوب پنجره و درب به کار گرفته می‌شود. قوطی آهنی توخالی علاوه بر مقاومت، جلوه زیبایی به خانه و اداره‌ها می‌دهد.

پروفیل‌های سبک کابینتی و یراق آلات کابینت

قوطی پروفیل‌ آلومینیوم کابینتی، اغلب از آلیاژهای آلومینیومی ساخته می‌شود و از آن برای ارتباط بین قطعات کابینت، اتصال قطعات به دیوار و تثبیت کشوها و درب‌ها به کار می‌رود.

قوطی سبک آلومینیوم اختصاصی

 پروفیل سبک آلومینیوم، به آن دسته قوطی‌ها گفته می‌شود که نیاز هر مشتری را برآورده می‌کند. به طور معمول بیشترین کاربرد آلومینیوم اختصاصی در تولید درب و پنجره می‌باشد.

فواید و ویژگی‌های پروفیل آلومینیوم

قوطی توخالی آلومینیوم دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است. بزرگترین مزایای آن به شرح زیر می‌باشد.

 1. قوطی پروفیل به دلیل سبک بودنش می‌تواند با فلزهای دیگر ترکیب شود و حتی در شرایط نامساعد از مقاومت بالایی برخوردار شود.
 2. پروفیل آلومینیوم تو خالی را می‌توان در هر سطحی تولید کرد. به دلیل اینکه اکسترود پذیر بوده و کافی است برای هر سایز قالب مناسب طراحی کرد.
 3. در هر نوع آب و هوایی می‌توان آن را اجرا کرد و خورده و پوسیده نمی‌شود.
 4. پروفیل آلومینیوم دارای ظاهری زیبا است و شما با توجه به کاربرد خود می‌توانید براق و مات بودن آن را سفارش دهید.
 5. قوطی آلومینیوم نسبت به پروفیل فولادی سبک، دارای تبادل دمای کمتری بوده، و استفاده از آن به عنوان چهارچوب باعث می‌شود انرژی کمتری هدر رود.
 6. در مقابل آتش سوزی بسیار مقاوم است.
 7. قابل بازیافت است و نصبی راحت و آسان دارد.

کاربرد پروفیل آلومینیوم در صنعت‌های مختلف

پروفیل آلومینیوم به دلیل سبک وزن و تو خالی بودنش، در بسیاری از صنایع قابل استفاده هستند، از مهمترین آنها در صنعت ساختمان‌سازی برای چهارچوب درب و پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این نوع محصول را می‌توان در تولید ابزار مهندسی و ماشین‌آلات کارخانه‌ها نیز استفاده نمود. از دیگر کاربردهای آن در صنایع مختلف شامل موارد زیر می‌باشد.

 1. بسته بندی غذاهای نیمه آماده: از این محصول برای ساخت بدنه قوطی‌های کنسرو و غذاهای نیمه آماده استفاده می‌کنند.
 2. در صنعت برق: در بالای دکل‌های برق به دلیل فشار قوی بودن برق، یکی از دلایل بزرگ آن استحکام بالا و وزن کم و ضد زنگ بودن آن در برابر جو هوا
 3. در صنعت لوازم خانگی: از قوطی پروفیل برای ساخت وسایل خانگی همچون، یخچال، لباسشویی، کولر
 4. ساخت تجهیزات: به دلیل آلیاژی که در ساخت پروفیل آلومینیوم وجود دارد، برای ساخت وسایل مهندسی مشابه داربست‌ها، نردبان و لوله‌های آبیاری
 5. در ساخت زیور آلات و جواهر سازی: اکسید آلومینیوم به صورت یاقوت و سافیر در جواهر سازی به عنوان سنگ‌های قیمتی و زینتی کاربرد دارد.
 6. پروفیل آلومینیوم در راه اندازی زیر ساخت‌های صنعتی حمل و نقل و بسیاری از اتومبیل‌ها، مخصوصا در انواع برقی آن به کار می‌رود.

خرید پروفیل آلومینیوم از نمایندگی‌های معتبر

اگر قصد خرید پروفیل آلومینیوم یا انواع دیگری از قوطی آهنی را دارید، باید بدانید که خرید از مراکز معتبر، این اطمینان را به شما خواهد داد که کالایی با آلیاژ مناسب دریافت خواهید کرد.

برای مثال فولاد توفیقی در سال 1374 تأسیس و کار خود را بصورت سنتی با دستگاه های نیمه اتوماتیک آغاز نموده و همزمان با بهره گیری از دانش مهندسی و تکنولوژی های نوین و نیز استفاده از بهترین ماشین آلات تمام اتوماتیک صنعتی مدرن و روز دنیا کار خود را پیش برده و هم اکنون با بیش از 27 سال تجربه از بهتری تولیدکنندگان مش و انواع پروفیل در ایران می باشد.

شما می‌توانید با یک جستجوی ساده در سطح اینترنت اطلاعات بهترین فروشندگان پروفیل آلومینیومی را پیدا کنید.

دکمه بازگشت به بالا