برترین های کسب و کار مجیک

8 نکته مهم در خرید مانیتور ایسوس

چرا باید مانیتور ایسوس بخریم؟

مانیتور وسیله مهمی است که هنگام خرید باید بسیار مراقب آن باشید. بدون عملکرد خوب، رنج زیادی می برید. اگر از مانیتور ضعیف یا مانیتور غیر مرتبط با کار خود استفاده کنید، با مشکلات جسمی مواجه خواهید شد که در نهایت به سلامت چشم شما آسیب می رساند.

هنگام تحقیق در مورد نمایشگاه مناسب برای شما و کارمندانتان، عوامل زیادی را باید در نظر بگیرید که هر یک از آنها مهم است. در این مقاله در ادامه به آن خواهیم پرداخت. همچنین برای خرید هم میتوانید به فروشگاه ebuy مراجعه کنید.

8 نکته مهم در خرید مانیتور ایسوس

اندازه

منظور ما از مقیاس صفحه به صورت مورب در اندازه است. در قدیم، در دهه 90، صفحه نمایش های بزرگ و سنگین 14 و 15 اینچی بسیار رایج بود. اما اکنون همه چیز تغییر کرده است. با محبوبیت مانیتورهای LCD، به راحتی می توان مانیتورهای 24، 27 و حتی 30 اینچی را با قیمت های مناسب پیدا کرد و گزینه های زیادی برای خرید در این اندازه ها وجود دارد.

وب سایت محبوب PCWORLD در یکی از مقالات خود خرید مانیتوری با اندازه صفحه نمایش مناسب شما و از همه مهمتر داشتن جایی برای نگهداری آن را توصیه می کند. صفحه نمایش بزرگ به شما امکان می دهد بدون نیاز به بستن یا تغییر صفحات، داده های بیشتری را مشاهده کنید.

فضای کاری خود را به دقت اندازه گیری کنید تا مانیتور به راحتی روی میز شما قرار گیرد و فضای زیادی را اشغال نکند.

وضوح تصویر

منظور از وضوح تصویر، تعداد پیکسل هایی است که یک مانیتور برای نمایش یک تصویر استفاده می کند. تعداد پیکسل های یک مانیتور از دو عدد تشکیل شده است (مثلاً 2560 x 1440) که عدد اول تعداد پیکسل های افقی و عدد دوم تعداد پیکسل های عمودی است. ما مانیتورهای بسیار کمی داریم، مانند نمایشگرهای 1920 در 1080 (بسیار متداول در صفحه نمایش های 24 اینچی)، که عدد اول بزرگتر است، یعنی تراکم پیکسل بالاتر است. بنابراین، هر نماد، فایل متنی و پنجره باز بزرگتر روی صفحه ظاهر می شود.

اگر می خواهید از حداکثر ظرفیت صفحه نمایش خود استفاده کنید. حتما مانیتوری با عدد بزرگتر انتخاب کنید.

نسبت تصویر

نسبت بین عرض و ارتفاع ناحیه نمایشگر را نسبت ابعاد صفحه می نامند. رایج ترین نسبت های تصویر 16:9 و 16:10 هستند. به عنوان مثال، صفحه نمایش 16:9 محتوای گسترده ای را در سراسر صفحه نمایش می دهد و کیفیت عالی دارد. در ساعت 16:10 پیکسل های عمودی بیشتری وجود دارد تا بتوانید متن خوب را بهتر ببینید.

نور پس زمینه را رعایت کنید

نور پس زمینه LED به یکی از ویژگی های رایج نمایشگرهای امروزی تبدیل شده است. برخلاف یک لامپ فلورسنت کاتد نور یا CCFL، صفحه نمایش LED نازک است. گرمای کمتری تولید می کنند و در نتیجه دیرتر گرم می شوند. آنها همچنین انرژی کمتری نسبت به CCFL های سنتی مصرف می کنند و برای نور پس زمینه نیازی به جیوه ندارند.

IPS

صفحه نمایش های LCD در دو نوع پنل مختلف موجود هستند که TNT ارزان ترین و رایج ترین پنل موجود در بازار است. اگرچه پنل های IPS کیفیت بالاتری دارند و البته قیمت بالاتری دارند. IPS از آنجایی که زاویه دید وسیع تری دارد، قابلیت نمایش رنگ های بیشتری را دارد و ویژگی های کاربردی آن باعث جذب عکاسان، هنرمندان و طراحان گرافیک حرفه ای شده است. اکثر افراد شاغل در این حرفه ها ترجیح می دهند از این نوع پنل ها برای انجام کارهای خود استفاده کنند.

این واقعاً به سن رایانه شما بستگی دارد. اگر کامپیوتر شما قدیمی است. ورودی های آنالوگ یا VGA کار خواهند کرد. مدل های جدید کامپیوتر از اتصال دهنده های دیجیتال برای اتصال نمایشگرها استفاده می کنند. به عنوان مثال DVI، HDMI یا DISPLAYPORT. اکثر مانیتورها دارای ورودی های ویدئویی آنالوگ و دیجیتال هستند.

انعطاف پذیری ارگونومی آن

موقعیت بصری به اندازه جنبه های فنی که در بالا توضیح داده شد مهم است. البته هیچ کس دوست ندارد نمایش جدید و زیبای خود را روی کتاب حمل کند تا گردنش آسیب نبیند. شما نمی توانید زاویه پایه و صفحه نمایش اکثر مانیتورها را جابجا کنید. می توانید آنها را چند درجه جلو و عقب ببرید. در نماهای پیشرفته می توانید محور، ارتفاع، چرخش چپ و راست و موارد دیگر را تنظیم کنید.

آیا باید یک یا دو مانیتور بخرم؟

این واقعا به نظر شخصی شما بستگی دارد. به عنوان مثال، برخی افراد از یک مانیتور برای مشاهده فایل های متنی و اسناد و دیگری برای اینترنت، چت و ابزارهای دیگر استفاده می کنند. اگر می خواهید دو نمایشگر داشته باشید، یک خط باریک بین آنها در نظر بگیرید تا در هنگام استفاده دچار سردرگمی نشوید. می توانید این خط ظریف را با نوار یا نوارهای رنگی مشخص کنید. اگر مرز بین دو صفحه نمایش را مشخص نکنید، پس از مدتی استفاده با سردرد و گردن درد شدید مواجه خواهید شد.

توجه – قبل از خرید مانیتور دوگانه، مطمئن شوید که کارت گرافیک شما از نمایشگر دوگانه پشتیبانی می کند.

دکمه بازگشت به بالا