اقتصادی

۲۶.۵ تن شمش طلا وارد کشور شد/ طلا در رتبه چهارم اقلام عمده وارداتی

در یازدهمین ماه سال جاری 26 تن و 538 کیلوگرم شمش طلا به ارزش یک میلیارد و 707 میلیون دلار از گمرکات کشور ترخیص شده است.

به گزارش میجیک، گمرک ایران اعلام کرد: ۲.۸۵ درصد از ارزش کل واردات به طلا اختصاص دارد که رتبه چهارم را در بین کالاهای اصلی وارداتی به خود اختصاص داده است.

در خبر واردات شمش طلا به کشور در بهمن ماه 1402 آمده است: در ماه گذشته 2 تن شمش طلا به ارزش 131 میلیون دلار به کشور وارد شد. این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل واردات شمش طلا 461 کیلوگرم و به ارزش 27 میلیون دلار بوده است.

بر اساس این گزارش، بیشترین واردات شمش طلا در 11 ماهه امسال از نظر وزنی از طریق گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) وارد شده و این گمرک 72.15 درصد از وزن وارداتی این محصول را به خود اختصاص داده است.

این گزارش نشان می دهد که گمرک باشماق با سهم 18 درصد و گمرک تبریز با سهم 7.37 درصد از واردات شمش طلا در 11 ماهه امسال رتبه های دوم و سوم را در بین گمرکات واردکننده این محصول به خود اختصاص داده اند.

بنابراین گزارش شورای دولت در آذرماه سال گذشته برای ایجاد تسهیلات واردات شمش طلا به تصویب رسیده است که پس از تصویب، واردات شمش طلا به کشور آغاز شد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا