مطالب میجیک

کمربندی که پوکی استخوان را درمان می کند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از انگجت، سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز یک دستگاه پزشکی به نام «استئوبوست» را صادر کرده است. این دستگاه در واقع یک کمربند ارتعاشی است که باعث افزایش تراکم استخوان در بیماران استئوپنی می شود. استارت آپ کالیفرنیایی «تکنولوژی سلامت استخوان» این ابزار را با همکاری ناسا توسعه داده است. در واقع، OsteoBoost اولین وسیله پزشکی است که تاییدیه سازمان غذا و داروی ایالات متحده را به عنوان یک گزینه درمانی برای زنان یائسه دریافت کرده است.

پوکی استخوان زمانی شروع می شود که توده استخوانی و حجم مواد معدنی در استخوان ها شروع به کاهش می کند. از دست دادن کلسیم و ضعف استخوان باعث افزایش شکنندگی می شود.

از هر دو زن یائسه، یک نفر از پوکی استخوان رنج می برد که با تخلخل در استخوان ها مشخص می شود که می تواند منجر به شکستگی شود. Osteobelt برای جلوگیری و در واقع جلوگیری از کاهش تراکم استخوان طراحی شده است.

این دستگاه به صورت مکانیکی قدرت لگن و ستون فقرات کاربر را تحریک کرده و از پیشرفت تحلیل استخوان جلوگیری می کند. طراحی اولیه این فناوری متعلق به محققان ناسا بود که راه های جلوگیری از کاهش تراکم استخوان در فضانوردان در محیطی با جاذبه صفر را بررسی کردند.

کمربند باید 30 دقیقه در روز یا حداقل 5 روز در هفته بسته شود. این دستگاه لرزش خفیفی ایجاد می کند و پوشیدن آن در هر زمان و مکان راحت است. سی تی اسکن ثبت شده در آزمایشات بالینی نشان می دهد که تراکم استخوان در طول زمان پس از ادغام کمربند با برنامه درمانی بیمار بهبود می یابد.

البته Osteoboost هنوز برای خرید در بازار موجود نیست.

دکمه بازگشت به بالا