مطالب عمومی

چه بازیگرانی جلوی دوربین سلمان فارسی رفتند و چه بازیگرانی اضافه خواهند شد

آفتاب نیوز:

بیش از 50 درصد سریال تصویربرداری شده است و فیلمبرداری فصل ایران باستان به سرعت در حال پیشرفت است. تمام تلاش کارگردان و گروه هنرمندان و عوامل این است که سریال در سال 1405 پخش شود.

در حال حاضر خانه پدری سلمان فارسی در دست ساخت است و بازسازی دکور شهرک نور که اغلب در فیلم «محمد رسول الله» مجید مجیدی استفاده می شود در دستور کار قرار دارد تا برای فصل حجاز سریال «سلمان» استفاده شود. سریال فارسی. .

بسیاری از این نام ها بازیگران سریال «سلمان فارسی» هستند. عامل این سریال چندین بار اعلام کرده است که تقریباً در هر فصل و قسمت، بازیگران درگیر انتخاب و جلوی دوربین قرار می گیرند.

40 بازیگر خارجی در سلمان فارسی

سریال «سلمان فارسی» که بزرگترین پروژه تلویزیونی است هم اکنون در حال تصویربرداری است. داوود میرباقری در استان های سمنان و شاهرود عکاسی می کند. بیش از 40 بازیگر خارجی جلوی دوربین داوود میرباقری رفته اند و نقش های «سبک تری» ایفا کرده اند. در میان آنها 2 نفر، یک تونسی و یک ارمنی جان باختند.

نقش جوان «سلمان فارسی» را امیر رضایی بازی می کند، بازیگری که معمولاً روی صحنه تئاتر و در چند تله فیلم حضور دارد. او بیشتر به دلیل شباهتش به شجاع نوری انتخاب شد، البته این شخصیت دارای قسمت های نوجوانی و کودکی هم است که توسط بازیگران انتخاب می شود و جلوی دوربین می رود. از روزی که بحث بازیگران «مختارنامه» در این پروژه داغ شد، نام های آشنای چون رضا کیانیان، محمدرضا شریفی نیا، حسن پورشیرازی، مهدی فخیم زاده، عنایت شفیعی، محمد فیلی، فریبا کوثری، جعفر دهقان، بهرام شاه محمدلو، شهرام حقدوست، شهرام عبدلی و محمد صادقی در رسانه ها شنیده می شود اما هیچ کدام از این نام ها تایید یا تکذیب نشده است. در کنار این اسامی به حضور یوسف صیادی، حسام منظور و تورج نصر اشاره شده است.

1500 بازیگر سلمان فارسی

بازیگرانی چون انوش معظمی، امیررضا دلاوری، فرخ نعمتی و حسام منظور در لوکیشن در آتشکده ماربین حضور دارند. حسام منظور در این سریال نقش مهمی را ایفا کرد و نقش پدر سلمان فارسی را بازی کرد و همچنین انوش معظمی که با تحسین متفاوتی در سریال مختارنامه نقش حرمله را بازی کرد، امروز تجربه جدیدی در نقش های عمومی در این سریال دارد. مقابل دوربین داوود میرباقری. پیش از این نام فرهاد اصلانی و محمدرضا هدایتی مطرح شده بود که کار روی این سریال را از دوران بیزانس آغاز کردند. در صحنه بیزانس علاوه بر حضور تاجر داستان فرهاد اصلانی و رسانه ای شدن نقش محمدرضا هدایتی با لباس هندی، هشام رستم بازیگر تونسی سریال سلمان در نقش راهب ایفای نقش کرد. . نقش اسقف را نیز مرحوم چنگیز جلیلوند ایفا می کرد.

یکی دیگر از شخصیت های این سریال با بازی مهدی فقیه است. همچنین نام علی دهکردی و تسشم برومند نیز در بین بازیگران این سریال به چشم می خورد.

بهناز توکلی بازیگر نقش مادر وهب در سریال مختارنامه در تجربه ای دیگر حضوری متفاوت از داوود میرباقری خواهد داشت. همچنین محمدعلی نجفی که بیشتر به عنوان سازنده «هزاردستان» شناخته می شود در این سریال به ایفای نقش پرداخت. علاوه بر این، یوسف صیادی در تجربه ای متفاوت نقش رهبر ارکستر کاروان را بازی می کند.

الهام کردا، شکرخدا گودرزی، آتش تقی پور و محمد فیلی نیز بازیگرانی هستند که بخشی از ایران باستان هستند. این سریال زندگی و زمانه دوست ایرانی پیامبر اسلام را در 3 فصل ایران ساسانی، امپراتوری بیزانس و حجاز صدر روایت می کند. در این سریال حدود 1500 بازیگر تئاتر و بومی جلوی دوربین رفته اند.

دکمه بازگشت به بالا