اقتصادی

موافقت اولین خودروساز ژاپنی برای پذیرش شارژ تسلا

نیسان روز چهارشنبه اولین خودروساز ژاپنی شد که با استفاده از فناوری شارژ خودروهای الکتریکی تسلا در ایالات متحده و کانادا موافقت کرد و به همتایان جهانی در توسعه شبکه‌های شارژ سریع برای افزایش پذیرش خودروهای الکتریکی پیوست.

به گزارش میجیک، نیسان اعلام کرده است که خودروهای برقی خود را از سال 2025 به درگاه استاندارد شارژ آمریکای شمالی (NACS) تسلا مجهز می کند زیرا قصد دارد تا سال 2030، 40 درصد از فروش خودرو در ایالات متحده را کاملاً برقی کند.

رقبای آمریکایی فورد، جنرال موتورز و ریوین از جمله شرکت‌هایی هستند که این استاندارد را اتخاذ کرده‌اند و تلاش‌های قبلی دولت بایدن برای تبدیل CCS به استاندارد غالب شارژ ایالات متحده را نادیده می‌گیرند.

از سال 2024، نیسان آداپتورهای شارژ NACS را با مدل‌های الکتریکی نیسان آریا مجهز به CCS ارائه می‌کند تا امکان شارژ آن‌ها در شبکه سوپرشارژر تسلا فراهم شود.

بر اساس گزارش رویترز، وزارت انرژی ایالات متحده می گوید که سوپرشارژر تسلا حدود 60 درصد از تمام شارژرهای سریع در ایالات متحده را تشکیل می دهد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا