اقتصادیبرترین های کسب و کار مجیک

لیست واکسن های مورد نیاز سفارت امریکا

مدیکال آمریکا چیست؟

سوال بسیاری از متقاضیان اخذ انواع  مانند ، ویزای خانوادگی و… این است که به‌طور کلی، مرحله مدیکال آمریکا چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت کشور آمریکا، سالانه پذیرای مهاجرین بسیاری است که از سرزمین‌های گوناگون قدم در خاک ایالات متحده می‌گذارند.

اقامت آمریکا: به همین دلیل، دولت‌مردان آمریکایی تصمیم گرفته‌اند برای کنترل سلامت جامعه، مجموعه‌ای از آزمایشات پزشکی را طراحی کنند که هدف از آن، تایید سلامتی متقاضیان اخذ ویزای آمریکا و پیشگیری از سرایت بیماری‌های واگیردار در خاک این سرزمین است. به این آزمایشات پزشکی، مرحله مدیکال آمریکا گفته می‌شود.

گفتنی است مرحله مدیکال بخش‌های گوناگونی دارد که آگاهی از آن‌ها، می‌تواند باعث سریع‌تر پیش‌رفتن کارها بشود. همچنین مسائلی مانند مدیکال زنان باردار یا نحوه دریافت جواب مدیکال، از دیگر مسائلی است که فرد باید از آن‌ها اطلاع داشته باشد.

بنابراین توصیه ما این است که برای کسب اطلاعات کامل در خصوص مرحله مدیکال، به صفحه تخصصی مراجعه کنید. در آنجا از سیرتاپیاز ماجرا را توضیح داده‌ایم!

لیست آزمایشات مدیکال آمریکا

پس از بررسی ماهیت مدیکال آمریکا، می‌خواهیم به‌طور مختصر لیست آزمایشات مدیکال آمریکا را نیز معرفی کنیم و درباره کم‌وکیف این آزمایشات صحبت کنیم. لازم‌به‌ذکر است این لیست، تقریبا در همه سفارت‌ها یکسان است و متقاضیان ویزاهای مهاجرتی، ملزم به انجام تمامی این آزمایشات هستند. برای کسب اطلاعات تکمیلی، به مقاله مدیکال آمریکا مراجعه کنید.

در ادامه، لیست آزمایشات مدیکال آمریکا را برای شما آورده‌ایم:

روند واکسیناسیون آمریکا

در بخش قبلی، به این پرسش که مدیکال آمریکا چیست پاسخ دادیم. اکنون نوبت آن است تا درباره روند واکسیناسیون آمریکا صحبت کنیم و به‌دنبال جواب این سوالات باشیم که چرا برای مهاجرت باید واکسن زد و اصولا، علت حساسیت آمریکا نسبت به تزریق واکسن چیست؟

زیرا همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، یکی از مهم‌ترین بخش‌های مدیکال آمریکا، بررسی واکسن‌های دریافتی افراد است. طوری که تمام متقاضیان ویزاهای مهاجرتی آمریکا باید مطابق با روند واکسیناسیون ایالات متحده واکسینه شوند و واکسن های مورد نیاز سفارت آمریکا را دریافت کنند.

همچنین گفتنی است که بهترین زمان برای تزریق واکسن‌ها و تکمیل روند واکسیناسیون آمریکا، موعد  افراد است؛ یعنی هنگامی که کیس‌نامبر افراد (شماره پرونده آن‌ها) وارد پروسه کاری می‌شود و پرونده آن‌ها در سفارت، به‌جریان می‌افتد.

ضمنا باید گفت واکسیناسون تنها مختص ایالات متحده نیست. زیرا برخی کشورها نیز برای ورود مهاجرین به خاک خود، برنامه های مشابهی دارند؛ اما شمار بالای مهاجرین آمریکا نسبت به سایر کشورها، سبب شده است تا واکسیناسیون آمریکا همواره موردتوجه باشد و از اهمیت زیادتری برخوردار شود.

چرا باید واکسن زد؟

سوال برخی از متقاضیان اخذ ویزاهای مهاجرتی آمریکا این است که چرا برای مهاجرت باید واکسن زد؟ و به‌عبارت دیگر، ضرورت تزریق واکسن در چیست؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که اولین دلیل تزریق واکسن، قطعا پیشگیری از بیمارشدن فرد متقاضی و شهروندان کشور مقصد است. بنابراین افراد برای حفظ سلامت خود و جامعه هم که شده، باید واکسن های مورد تایید آمریکا را دریافت کنند.

اما مورد دیگری که می‌توان در پاسخ به سوال چرا باید واکسن زد مطرح کرد، این است که تزریق واکسن از قوانین مهاجرتی ایالات متحده محسوب می‌شود و رعایت آن الزامی است. پس چنانچه افراد این قانون را رعایت نکنند، نمی‌توانند تاییدیه مدیکال آمریکا را دریافت کنند و راهی این سرزمین بشوند. بنابراین واضح است که اخذ ویزای مهاجرتی آمریکا، نیازمند تزریق این واکسن‌ها و تکمیل روند واکسیناسیون آمریکا است.

علت حساسیت آمریکا نسبت به تزریق واکسن

موضوع دیگری که در رابطه با روند واکسیناسیون آمریکا مطرح می‌شود، علت حساسیت آمریکا نسبت به تزریق واکسن است. گفتنی است هر کشوری، مسئول تامین آسایش‌ورفاه شهروندان خود است و باید در این زمینه اقداماتی انجام دهد.

در همین راستا، دولت آمریکا نیز برنامه ‌های مختلفی را طراحی کرده است تا به‌وسیله آن، امنیت و آسایش ملی را فراهم کند. یکی از این برنامه‌ها، طراحی غربالگری‌های پزشکی و وضع قوانین مختلف در زمینه بهداشت‌وسلامت جامعه است.

به این معنی که دولت ایالات متحده با وضع قوانینی درباره تزریق اجباری برخی واکسن‌ها، تلاش می‌کند تا ضمن پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار در خاک خود، از بهداشت عمومی جامعه و سلامت شهروندانش نیز محافظت کند.

زیرا در صورت ورود بیماری‌های مسری به خاک این سرزمین، ممکن است افراد زیادی درگیر بیماری شوند و سلامت عمومی جامعه تهدید شود. بنابراین به‌صورت خلاصه‌وار، می‌توان علت حساسیت آمریکا نسبت به تزریق واکسن را جلوگیری از به‌خطرافتادن سلامت جامعه دانست. به این خاطر است که دریافت واکسن های مورد تایید آمریکا اجباری است.

واکسن های مورد نیاز سفارت امریکا

پس از بررسی مباحث مرتبط با روند واکسیناسیون آمریکا، دیگر موعد آن رسیده است تا به معرفی واکسن های مورد نیاز سفارت آمریکا بپردازیم و لیستی از این واکسن‌ها ارائه کنیم. اما پیش از پرداختن به این لیست، باید اشاره کنیم که افراد، ممکن است برخی از این واکسن‌ها را پیش‌تر دریافت کرده باشند.

بنابراین چنانچه در زمان کارنت‌شدن، آن‌ها هنوز در دوره اثرگذاری این واکسن‌ها قرار داشته باشند، دیگر نیازی به تزریق مجدد ندارند. اما اگر اثرگذاری واکسن‌ها به پایان رسیده باشد، آن‌ها باید مجددا واکسن های مورد تایید آمریکا را دریافت کنند.

ضمنا برخی از این واکسن‌ها بیش از یک دوز هستند و تزریق آن‌ها در چند مرحله صورت می‌گیرد. در چنین شرایطی افراد اگر دوز اول واکسن خود را در زمان کارنت‌شدن دریافت کرده باشند، مشکلی برای ادامه روند مدیکال نخواهند داشت. یعنی می‌توانند دوزهای بعدی را دیرتر دریافت کنند؛

اما اگر دوز اول خود را پیش از موعد کارنتی دریافت کرده باشند، در صورتی که اثرگذاری واکسنشان در هنگام کارنتی به‌پایان رسیده باشد، باید مجددا واکسن های مورد نیاز سفارت آمریکا را دریافت کنند.

در ادامه، لیست واکسن های مورد تایید سفارت آمریکا آورده شده است:

لیست واکسن های کرونا مورد تایید آمریکا

پس از همه‌گیری بیماری کرونا، یکی از موضوعاتی که ذهن متقاضیان مهاجرت به آمریکا را به خود مشغول کرده، لیست واکسن های کرونا مورد تایید آمریکا است. به این ترتیب که بسیاری از آنان می‌پرسند «کدام‌یک از واکسن‌های کرونا، مورد تایید آمریکا هستند؟»

دلیل این پرسش نیز آن است که افراد می‌خواهند مطمئن شوند واکسن‌های دریافتی‌شان، در لیست واکسن های کرونا مورد تایید آمریکا قرار داشته باشد و از این جهت مشکلی برای آن‌ها رخ ندهد. بنابراین در این باره باید بگوییم کشور آمریکا هم مانند بسیاری از کشورهای جهان، اکثر واکسن‌های موردتایید سازمان جهانی بهداشت را قبول دارد. پس متقاضیان مهاجرت به آمریکا نباید نگرانی به‌خصوصی در این زمینه داشته باشند.

لیستی که در ادامه آورده‌ایم، لیست واکسن های کرونا مورد تایید آمریکا است:

بیماری های حساس از نظر آمریکا

چنان‌که چندین بار به آن اشاره کردیم، بیماری های حساس از نظر آمریکا و دولت‌مردان این کشور، بیماری‌هایی هستند که از شخصی به شخص دیگر قابل‌انتقال باشند. به‌عبارت دیگر، این بیماری‌های واگیردار هستند که در گروه بیماری های حساس از نظر آمریکا قرار دارند.

بنابراین تلاش دولت‌مردان آمریکایی این است که تحت هر شرایطی، از ورود بیماری‌های مسری به خاک ایالات متحده جلوگیری کنند. گفتنی است وجود آزمایشات مدیکال و روند واکسیناسیون آمریکا نیز به‌دنبال همین برنامه‌های پیشگیرانه ایجاد شده است.

بنابراین اگر متقاضیان ویزاهای مهاجرتی آمریکا بیماری جسمی خاصی هم داشته باشند، نباید دل‌واپس آزمایشات مدیکال خود باشند. زیرا ملاک تشخیص بیماری های حساس از نظر آمریکا، تاثیرگذاری این مریضی‌ها بر سلامت جمعی است.

با این حال اگر متقاضیان نگران سرایت‌پذیری بیماری خود هستند، می‌توانند از طریق برخی آزمایشات پزشکی به مسری‌بودن یا نبودن بیماری خود پی ببرند و با خیال راحت‌تر، برای انجام مراحل مدیکال حضور پیدا کنند.

کارت زرد واکسیناسیون (کارت واکسن بین المللی)

کارت واکسن بین المللی یا کارت زرد واکسیناسیون، نوعی گواهینامه بین‌المللی است که اطلاعات واکسن‌های دریافتی افراد را در خود جای داده است و به‌نوعی شناسنامه سلامتی فرد محسوب می‌شود.

به این صورت که متقاضیان اگر می‌خواهند برای مهاجرت اقدام کنند، باید با توجه به لیست واکسن‌های موردنیاز مقصد خود، به یکی از مراکز درمانی مورد تایید آن کشور مراجعه کنند و پس از تزریق واکسن‌ها، کارت زرد واکسیناسیون یا همان کارت واکسن بین المللی را دریافت کنند. گفتنی است این گواهینامه به زبان انگلیسی است و تمامی اطلاعات آن به تایید سازمان بهداشت جهانی رسیده است.

دریافت کارت واکسن بین المللی | قیمت واکسن تب زرد

تزریق واکسن های سفر به آمریکا در ایران

از پرتکرارترین سوالات در زمینه تزریق واکسن های مورد نیاز سفارت آمریکا این است که آیا تزریق واکسن های سفر به آمریکا در ایران نیز امکان‌پذیر است؟ یا برای تزریق این واکسن‌ها باید به کشورهای مجاور مراجعه کرد؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت متقاضیان مهاجرت به آمریکا، بسیاری از واکسن‌های موجود در لیست واکسن های مورد نیاز سفارت آمریکا را در دوره کودکی دریافت کرده‌اند. بنابراین نیاز به گفتن ندارد که تزریق واکسن های سفر به آمریکا در ایران نیز شدنی است.

طوری که متقاضیان می‌توانند با مراجعه به انستیتو پاستور و درخواست واکسن‌های سفر به آمریکا، این واکسن‌ها را دریافت کنند. اما با این حال، ممکن است برخی از این واکسن‌ها در داخل کشور وجود نداشته باشند. در چنین شرایطی، افراد باید برای تکمیل لیست واکسن‌های ضروری خود به سفارت‌های آمریکا در کشورهای مجاور مراجعه کنند.

همچنین ببینید:

مدارک مورد نیاز صدور کارت زرد واکسیناسیون در انستیتو پاستور

لیست زیر، مدارک مورد نیاز صدور کارت زرد واکسیناسیون در انستیتو پاستور است. اما نکته مهم در خصوص کارت واکسن بین المللی این است که بدون وجود ویزا یا برگه تاریخ مصاحبه، این گواهی به‌هیچ عنوان صادر نمی‌شود.

ضمن اینکه در زمان صدور کارت واکسیناسیون، حضور اشخاص جهت دریافت این گواهینامه الزامی است. در ادامه، مدارک مورد نیاز صدور کارت زرد واکسیناسیون در انستیتو پاستور آمده است:

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم یکی از مهم‌ترین بخش‌های مدیکال آمریکا، یعنی روند واکسیناسیون این کشور را بررسی کنیم و به سوالات گوناگونی که پیرامون آن شکل گرفته است، پاسخ بدهیم.

به همین خاطر، پس از ارائه توضیحاتی ابتدایی در خصوص مدیکال آمریکا، مستقیما به روند واکسیناسیون آمریکا پرداختیم و در خصوص دلایل دریافت واکسن و همچنین علت حساسیت آمریکا نسبت به تزریق واکسن، به‌طور مفصل توضیح دادیم.

سپس با معرفی واکسن های مورد نیاز سفارت آمریکا گفتیم که متقاضیان اخذ ویزاهای مهاجرتی این کشور، برای ورود به خاک ایالات متحده باید چه واکسن‌هایی را دریافت کنند. همچنین برای برطرف‌کردن ابهامات موجود، لیست واکسن های کرونا مورد تایید آمریکا را نیز در ضمن مقاله آوردیم و راجع‌به بیماری های حساس از نظر آمریکا صحبت کردیم.

در نهایت نیز از کارت زرد واکسیناسیون و مدارک مورد نیاز جهت صدور آن حرف زدیم و مسئله امکان‌پذیربودن تزریق واکسن های سفر به آمریکا در ایران را موشکافی کردیم. بنابراین مبحث واکسیناسیون آمریکا را از جهات گوناگون موردبحث قرار دادیم و به سوالات پیرامون آن توضیح دادیم.

با این حال اگر پرسش بی‌پاسخی در ذهن شما وجود دارد، خوش‌حال می‌شویم که آن را از طریق قسمت «نظرات» مطرح کنید. همچنین در صورت نیاز، شما می‌تواند ضمن تماس‌گرفتن با شماره ، سوال خود را با کارشناسان ما نیز در میان بگذارید.

سوالات متداول درباره لیست واکسن و اطلاعات واکسیناسیون آمریکا

چه زمانی برای تزریسق واکسن های سفر به آمریکا اقدام كنیم؟

چنان‌که گفته شد، بهترین زمان برای انجام واکسیناسیون، هنگام اعلام کارنتی افراد است. ضمنا در خصوص واکسن‌هایی که تزریق چندمرحله‌ای دارند، انجام یک مرحله واکسیناسیون برای تکمیل مدیکال کفایت می‌کند.

شرایط مدیکال آنکارا چگونه است؟

همان‌طور که گفتیم، لیست آزمایشات مدیکال آمریکا تقریبا در همه سفارت‌ها یکسان است و متقاضیان ویزاهای مهاجرتی، ملزم به انجام تمامی این آزمایشات هستند. اما هر سفارت، از جمله سفارت آمریکا در آنکارا شرایط مختص به خودش را دارد. برای اطلاع از این شرایط، می‌توانید  را مطالعه بفرمایید.

اگر فرد بیماری خاص داشته باشد، در مدیکال آمریکا رد میشود؟

خیر. وجود یک بیماری خاص به‌معنای مردودشدن افراد در مدیکال آمریکا نیست. بلکه شرایط دیگری وجود دارد که آن‌ها را در مقاله توضیح دادیم

دکمه بازگشت به بالا