اقتصادی

قول آمریکا به اروپا؛ به ارسال گاز ادامه می‌دهیم

تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای پایان دادن به مجوزهای پروژه جدید گاز طبیعی مایع (LNG) اروپا را که به شدت به صادرات ایالات متحده وابسته است ناراحت کرده است، اما مقامات انرژی ایالات متحده به پولیتیکو گفتند: تصمیم جو بایدن برای پایان دادن به تصویب پروژه های جدید LNG بر تحویل گاز تأثیری نخواهد داشت. به اروپا.

به گزارش میجیک، تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای توقف صدور مجوز برای پروژه های جدید گاز طبیعی مایع (LNG) اروپا را که به شدت به صادرات آمریکا وابسته شده است ناراحت کرده است، اما مقامات انرژی آمریکا به پولیتیکو گفتند: تصمیم جو بایدن برای پایان دادن به توافق. پروژه LNG بر تحویل گاز به اروپا تأثیری نخواهد گذاشت.

دیوید ترک، معاون وزیر انرژی آمریکا، پس از نشستی در سطح عالی با مقامات فرانسوی در پاریس، در مصاحبه ای اعلام کرد که تصمیم رئیس جمهور آمریکا بر ساخت و ساز فعلی برای صادرات بیشتر LNG تأثیری نخواهد داشت.

این تضمین ها به مقامات نگران اروپایی ماه ها پس از آن صورت می گیرد که بایدن از تایید صادرات LNG آینده از پروژه های جدید گاز خودداری کرد. این اقدام غیرمنتظره برای رفع نگرانی های رای دهندگان حساس به آب و هوا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر انجام شد.

این تصمیم باعث ناراحتی صنعت اروپا شد که پس از جنگ اوکراین، واردات گاز از روسیه را کاهش داد و بیشتر به LNG آمریکا وابسته شد.

صادرات LNG ایالات متحده به اروپا از زمان شروع جنگ در اوکراین به طور پیوسته افزایش یافته است و در حال حاضر نیمی از واردات LNG اروپا را تشکیل می دهد، در حالی که حدود یک چهارم قبل از جنگ افزایش یافته است.

به گفته معاون وزیر انرژی آمریکا، در مجموع، این کشور روزانه حدود 14 میلیارد فوت مکعب LNG صادر می کند و تا کنون حداکثر 48 میلیارد فوت مکعب برای صادرات از پروژه های آتی، تقریباً نیمی از گاز طبیعی داخلی داده شده است. تولید. وقتی این آمار را می خوانیم، وجود منبع لازم را تا حدودی تضمین می کنیم.

وی تصریح کرد: از آنجایی که این تعداد در حال افزایش است، اگر قرار است با صادرات بیشتر موافقت کنیم، باید پیامدهای اقلیم و محیط زیست را بررسی کرد. به محض به‌روزرسانی این تحلیل، به بررسی درخواست‌ها ادامه خواهیم داد.

به گفته اداره اطلاعات انرژی آمریکا، اتحادیه اروپا تا سال 2023 حدود 7.1 میلیارد فوت مکعب در روز LNG از ایالات متحده وارد خواهد کرد و فرانسه بزرگترین واردکننده LNG در اتحادیه اروپا است.

مقامات فرانسوی به پولیتیکو گفتند که تصمیم دولت بایدن برای توقف صدور مجوزهای جدید در راستای مسیر فرانسه برای بی طرفی کربن تا سال 2050 است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا