برترین های کسب و کار مجیکمطالب عمومی

علت کار نکردن کولر گازی ال جی

علت روشن نشدن کولر گازی ال جی باید سریعا رفع شود، مخصوصا اگر در فصول گرم باشیم. گاهی مشکل دستگاه با ریست کولر گازی ال جی حل نمی‌شود. در این شرایط، به جای فشار دادن چندباره دکمه ریست کولر گازی ال جی، باید با یک متخصص برای پیدا کردن علت روشن نشدن کولر گازی ال جی و رفع عیب کولر گازی ال جی تماس بگیریم.

ناگفته پیداست که با گرم شدن تدریجی هوا اکثر مردم به سمت دستگاه‌های خنک‌کننده هوا یا کولرهای گازی می‌روند. در این‌ میان، کولرهای گازی ال‌ جی جایگاه خاصی دارند، برای اینکه مطمئن شوید کولرگازی ال‌ جی شما به‌ خوبی و بدون هیچ مشکلی کار می‌کند نیاز به سرویس کردن آن دارید. اما ممکن است گاهی به‌ یک‌باره با مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی خود روبرو شوید و شما را سردرگم کند. در ادامه رایج‌ترین دلایل روشن نشدن کولر ال جی و راه حل رفع آنها را توضیح می‌دهیم.

در این ‌بین نکته‌ای وجود دارد که گفتن آن علاوه بر دلایل روشن نشدن کولر گازی ال جی و راه‌حل آن خالی از لطف نیست. آن‌ هم این است که ضروریست تا کولر گازی ال جی خود را به‌صورت دوره‌ای و یا حداقل هرسال یک‌بار موردبررسی قرار داده و سرویس نمایید، تا همواره بتوانید با بهترین کیفیت از کولر ال جی خود استفاده نمایید.

نکته:برای مشاهده محصولات بیشتر و همچنین بهترین مدل کولر گازی گری 24000 میتوانید به ادرس اینترنتی ما مراجعه کنید و با کارشناس های ما در ارتباط باشید و هر سوالی داشتید بپرسید.

تجربه و تخصص در عیب یابی کولر گازی ال جی

به دلیل حساسیت بالا و پیچیدگی در ساختار کولر ال جی، برای رفع عیب کولر گازی ال جی و مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی قطعا به مهارت و تخصص در کنار تجربه نیاز است. درصورتی‌که کولر گازی خود را به دست افراد غیرمتخصص بسپارید، ممکن است در ادامه با مشکلات جدی‌تری مواجه شوید که هزینه‌های بیشتری نیز داشته باشد. پس اگر با همین نکات ساده که در ادامه خواهیم گفت موفق به رفع عیب روشن نشدن کولر گازی ال جی نشدید، حتما از یک تعمیرکار برای عیب‌یابی کولر ال جی کمک بخواهید.

The reason why the LG air conditioner does not work

 

دلیل های روشن نشدن کولر گازی ال جی

در زمینه لوازم الکترونیکی، یکی از اصلی‌ترین موارد در صورت بروز مشکل عیب‌یابی است، لذا اگر عیب‌یابی صورت نگیرد قطعا راه‌حلی نیز برای رفع مشکل نخواهید داشت. روشن نشدن و قفل شدن کولر گازی ال جی یکی از مشکلات رایجی است که بسیاری از کاربرانی که ادعا می‌کنند کارکرد کولرگازی ال‌جی مشکل بهم زده، با آن مواجه شده‌اند. همین مسئله باعث شده تا از خرید خود ناراضی باشند.علت روشن نشدن کولر گازی ممکن است موارد متفاوتی باشد. این موضوع مشتریان این شرکت را با نگرانی‌های فراوانی روبرو و آنها را دچار دوگانگی کند که آیا خرید آن‌ها اشتباه بوده است، یا دلیل روشن نشدن کولر گازی ال جی چندان جدی نیست و قابل رفع است؟!

اولین علت روشن نشدن کولر گازی ال جی

اولین و محتمل‌ترین علت روشن نشدن کولر گازی ال جی که باید بررسی شود، عدم وجود جریان برق در پریز مربوطه به کولرگازی ال‌جی است. شما به‌ راحتی می‌توانید با استفاده از یک‌ فازمتر با رعایت اصول ایمنی وجود یا عدم وجود جریان برق در کولر ال جی را بررسی نمایید.

دومین علت روشن نشدن کولر گازی ال جی

دومین دلیل ممکن است دو شاخه برق دستگاه یا سیم رابطی باشد که دستگاه را به جریان برق متصل می‌کند. اگر این سیم دچار اتصالی و یا قطعی باشد، جریان برق وارد کولرگازی ال‌جی نشده و باعث روشن نشدن کولر گازی ال جی خواهد شد. با کمی دقت، رفع عیب کولر گازی ال جی در این حالت به‌سادگی انجام می‌شود.

سومین علت روشن نشدن کولر گازی ال جی

اگر از سلامت کامل موارد ذکرشده اطمینان دارید و مطمئن هستید که جریان برق در پریز موجود است، اتصالات سالم هستند، و جریان برق وارد کولر می‌شود، دلیل روشن نشدن کولر گازی ال جی می‌تواند خرابی کلید اصلی کولر ال جی باشد. اگر کلید اصلی که باعث روشن شدن دستگاه می‌شود خراب باشد، با وجود جریان برق هم کولر ال جی روشن نخواهد شد.

چهارمین علت روشن نشدن کولر گازی ال جی

علت روشن نشدن کولر گازی ال جی می‌تواند قطع شدن سیم بندی در مدار اصلی کولرگازی ال‌جی یا سیم‌های فاز و نول هم باشد. اما اگر تمام این موارد را بررسی کرده‌اید و از سلامت‌شان مطمئن هستید، احتمال اینکه برد دستگاه شما سوخته باشد و باعث روشن نشدن کولرگازی ال‌جی شما شود بسیار زیاد خواهد بود. اما نکته‌ای که نیاز است به آن توجه کنید این است که روشن نشدن کولر گازی ال جی عمدتا به دلایل خاصی مانند خرابی یک قطعه یا قطعی سیم رابط است که به‌سادگی قابل‌رفع است.

نکات مهم قبل از رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی

  • در مواقع روشن نشدن کولر گازی ال جی مشتریان باید مواردی ضروری را بدانند تا از دلایل بروز آن اطلاع پیدا کرده، و اقدامات اولیه را جهت رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی و یا جلوگیری از آسیب‌های بیشتر سیستم داخلی دستگاه انجام دهند.
  • در این مواقع توجه کنید که ممکن است ایراد پیش‌آمده داخلی بوده و ارتباطی به اقدامات اولیه شما برای رفع عیب کولر گازی ال جی نداشته باشد. پس بهتر است پس از انجام اقدامات اولیه درصورتی‌که نتیجه موردنظر شما حاصل نشد، بلافاصله با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

راه‌حل رفع عیب روشن نشدن کولر گازی ال جی

برای رفع علت روشن نشدن کولر گازی ال جی باید مواردی که پیش‌تر گفته شد را بررسی نموده و نسبت به حل آن‌ها اقدام نمایید، برای این کار مرحله‌به‌مرحله پیش بروید:

مرحله اول: ابتدا وجود جریان برق کولر الجی را بررسی نمایید. برای این کار از یک ‌فازمتر استفاده کنید. اگر در پریز متصل به کولرگازی ال‌جی جریان برق وجود نداشت، لازم است کنتور برق را نیز بررسی نمایید. در صورت نیاز از یک تعمیرکار متخصص در امور برق کمک بگیرید، تا مشکل عدم وجود جریان را بررسی و رفع نماید.

مرحله دوم: باید اتصالات مرتبط با جریان برق ورودی به دستگاه را بررسی نمایید. قطعه‌قطعه از دوشاخه و کابل متصل به دستگاه بررسی را شروع کرده و در صورت خرابی هریک از آن‌ها، نسبت به تعویض قطعه موردنظر اقدام نمایید تا علت روشن نشدن کولر گازی ال جی حل شود.

مرحله پایانی: اگر تا اینجا مشکلی مشاهده نکردید یا علاوه بر حل مشکلات همچنان با مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی روبرو هستید، سراغ مرحله بعد یعنی کلید اصلی کولرگازی ال‌جی بروید و سالم بودن آن را بررسی نمایید. برای تعویض این کلید نیاز به برخی مهارت‌ها و امکاناتی مانند اهم‌متر است. زیرا این کلید در مدار اصلی و در مسیر سیم فاز قرار دارد. پس اگر قصد دارید خودتان نسبت به تعمیر آن اقدام کنید، حتما اصول ایمنی را رعایت کنید.

رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی با توجه به رنگ چراغ هشدار

در برخی از سری‌های جدید کولرگازی علت روشن نشدن کولر گازی ال جی با استفاده از برخی چراغ‌های راهنما نمایش داده می‌شود. در واقع، یونیت برق کولرگازی علت روشن نشدن کولر گازی ال جی نمایش را نمایش می‌دهد. رنگ یک چراغ هشداردهنده در سه حالت می‌تواند نشان‌دهنده نوع و علت روشن نشدن کولرگازی ال‌جی باشد که به شرح ذیل است:

  • چراغیونیت برق (کهخاموش یا روشن بودن دستگاه را نشان می‌دهد) خاموش باشد

در این حالت باید مانند روش‌های گفته‌شده ورودی و خروجی‌های برق را کنترل نمایید، تا از وجود جریان برق که علت روشن نشدن کولر گازی ال جی است مطمئن شوید. سپس فیوز برق را بررسی کنید و اگر مشکلی مشاهده نمودید آن را تعویض کنید. اگر کلید خاموش یا روشن فیوز شما به نرمی و بدون صدای کلیک عمل نماید علامت خرابی آن است.

  • چراغ مربوط به خاموش و روشن کردن دستگاه سبزرنگ باشد

در این حالت دوشاخه جریان برق کولرگازی ال‌جی را از پریز خارج کرده و مجددا نسبت به اتصال آن اقدام نمایید، تا رفع عیب کولر گازی ال جی انجام شود. سپس با نگه‌داشتن دکمه ریست کولر گازی ال جی آن را ریست کنید. اگر مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی با ریست کولر گازی ال جی برطرف نشد حتما با تعمیرکار تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا