علت خرابی ماشین لباسشویی ال جی

مشکلات رایج ماشین لباسشویی ال جی

در ادامه با بررسی رایج ترین مشکلات لباسشویی ال جی تلاش می‌کنیم که همه اطلاعات لازم به‌منظور عیب یابی و تعمیر لباسشویی ال جی در اصفهان را در اختیار شما قرار دهیم تا شما با خود بتوانید این مشکلات را برطرف کنید. رایج ترین خرابی های ماشین لباسشویی ال جی عبارتند از:

آموزش تعمیر ماشین لباسشویی ال جی | برنامه عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی

خرابی پمپ تخلیه لباسشویی

یکی از 5 مشکل رایج ماشین لباسشویی LG، وجود اختلال در پمپ تخلیه دستگاه است. پمپ تخلیه معمولاً بعد از 4 تا 6 سال افت عملکرد پیدا می‌کند.

در شرایطی که عملکرد این پمپ در دستگاه با اختلال مواجه شده باشد، شما با مواجه خواهید شد.

اگر ماشین لباسشویی ال جی شما آن‌طور که باید تخلیه نمی‌کند، باید ریشه مشکل را در پمپ تخلیه جستجو کنید. ممکن است اجسام کوچک یا الیاف لباس و مو در پمپ گیر کرده باشد.

گاهی‌اوقات ممکن است پمپ تخلیه صدای زیادی تولید کند. و صدای غیرمتعارف یکی از اولین نشانه‌های وجود مشکل در پمپ هستند و نشان می‌دهند که پمپ درست کار نمی‌کند.

اگر چیزی داخل پمپ پیدا کردید، آن را به‌طور کامل خارج کنید. اگر چیزی داخل پمپ نبود اما همچنان صدای زیادی تولید می‌کرد یا روشن نمی‌شد، باید نسبت به تعویض پمپ تخلیه لباسشویی اقدام کنید. برای تعمیر پمپ به شیوه زیر عمل کنید:

 • برق ماشین لباسشویی را قطع کنید.
 • دو پیچ براکت عقب که پنل بالایی را در موقعیت صحیح نگه می‌دارند، باز کنید.
 • قسمت بالایی را حدودا 2.5 سانتی‌متر عقب بکشید، مستقیماً بالا آورده و بردارید.
 • کشوی مواد شوینده را به‌طور کامل خارج کنید.
 • پیچ‌هایی که محفظه مواد شوینده را در جای خود نگه می‌دارند، بردارید.
 • پیچ سمت راست پنل کنترل را بردارید.
 • با بالا کشیدن پنل آن را بردارید.
 • درب پایین گوشه سمت چپ را باز کرده و آن را کنار بگذارید.
 • شلنگ تخلیه را بردارید و آب موجود را خالی کنید. سپس شلنگ را کنار بگذارید.
 • پیچ موجود در انتهای تخلیه را شل کرده و تمیز کنید.
 • پیچ نهایی که پنل جلویی را در جای خود نگه داشته بردارید.
 • درب ماشین لباسشویی را باز کرده و گیره نواری را بردارید.
 • صندوق عقب را از پنل جلویی جدا کرده و به داخل دریچه فشار دهید.
 • سیم‌کشی قسمت پایینی قفل درب را جدا کنید.
 • در را ببندید و 4 پیچ بالایی را بردارید. هنگام برداشتن آخرین پیچ، پنل را با دست نگه دارید.
 • پنل جلو را برداشته و کنار بگذارید.
 • شلنگ متصل به پمپ تخلیه را بردارید.
 • پیچ‌های نهایی قسمت جلویی که پمپ تخلیه را در جای خود نگه داشته باز کنید.
 • پمپ را خارج کنید.
 • سیم را جدا کنید و به خاطر داشته باشید که سیم‌ها کجا می‌روند. برای احتیاط از اتصالات عکس بگیرید.
 • پوشش موتور را بردارید.
 • موتور پمپ جدید را نصب کرده و مجدداً مراحل قبل را برعکس تکرار کنید و ماشین ظرفشویی را ببندید.

خرابی اتصالات سنسور تشخیص موقعیت

خرابی سیم سنسور تشخیص موقعیت یکی دیگر از 5 مشکل رایج ماشین لباسشویی LG است. عملکرد این سنسور برای ارتباط با برد کنترل حیاتی است؛ چون موقعیت دقیق موتور را به برد کنترل اطلاع می‌دهد.

اگر سیم سنسور جدا یا خراب شده باشد، ماشین لباسشویی ال جی ‌درست کار نمی‌کند.

در این حالت نیز باید سیم‌کشی سنسور تشخیص موقعیت موتور را پیدا کرده و آن را از نظر وجود خرابی یا پارگی بررسی کنید.

در صورتی که هرگونه خرابی، پوسیدگی، بریدگی و سوختگی در سنسور لباسشویی مشاهده کردید، باید آن را تعویض کنید یا اگر قابل تعمیر است، تعمیر کنید. (پیشنهادی می‌کنیم که دلایل را مطالعه کنید.)

به‌منظور بررسی شرایط سیم‌ها و تعمیر و تعویض آن‌ها، مراحل ذیل را دنبال کنید:

 1. برق و آب ماشین لباسشویی را قطع کنید.
 2. خطوط آب گرم و سرد را از شیر ورودی خارج کنید. احتیاط کنید؛ چون مقداری آب بیرون خواهد ریخت.
 3. ماشین را با دقت به عقب برگردانید تا روی پنل پشتی قرار بگیرد.
 4. مهره نصب روتور را باز کنید.
 5. روتور را با دقت بردارید.
 6. پیچ‌های استاتور را باز کنید.
 7. مجموعه سیم‌های معیوب را برداشته و دسته سیم جدید را درست در جای قبلی نصب کنید.
 8. دستگاه خود را مجدداً راه‌اندازی کنید.

باقی ماندن شیر آب ورودی در حالت OPEN (باز)

گاهی شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی به دلیل تجمع کلسیم در در موقعیت OPEN (باز) گیر می‌کند. این مشکل یکی دیگر از 5 مشکل رایج ماشین لباسشویی LG است که با برطرف خواهد شد.

چنین مشکلی حتی ممکن است در زمانی که ماشین لباسشویی خاموش است، رخ دهد؛ بنابراین اگر روز بعد از شستشو مقدار زیادی آب تمیز داخل ماشین لباسشویی دیدید، یعنی دریچه ورودی مشکل دارد. در این موقعیت اولین چیزی که باید بررسی کنید، شیر ورودی است.

احتمال خراب شدن شیرهای ورودی زیاد است، زیرا این قطعات اغلب در حالت باز (OPEN) گیر می‌کنند.

برای تعویض شیر ورودی لباسشویی مراحل زیر را طی کنید:

 1. برق ماشین لباسشویی را قطع کنید.
 2. شیرهای تأمین آب سرد و گرم را خاموش کنید.
 3. شلنگ‌ها را از شیر ورودی جدا کنید. احتیاط کنید چون مقداری آب بیرون خواهد ریخت.
 4. پیچ‌های پشت قسمت اصلی را باز کنید.
 5. قسمت اصلی را حدود 2.5 سانتی‌متر به عقب بکشید و بالا بیاورید تا برداشته شود.
 6. به موقعیت شیرهای برقی نسبت به شیر ورودی قدیمی توجه داشته و آنها را جدا کنید.
 7. از انبردست برای جدا کردن شلنگ‌ها استفاده کنید. قبل از بیرون کشیدن آن‌ها به خاطر داشته باشید که کجا می‌روند.
 8. از اتصالات عکس بگیرید.
 9. پیچ‌های شیر را باز کنید.
 10. شیر قدیمی را خارج کنید.
 11. شیر جدید را نصب کنید و ماشین لباسشویی خود را مجدداً راه‌اندازی کنید.

نشتی شیر ورودی ماشین لباسشویی

آخرین مشکل رایج ماشین لباسشویی LG نشتی شیر ورودی آن است. نشتی می‌تواند هم از شیر ورودی آب گرم و هم از آب سرد ناشی شود. خطوط تأمین آب تحت فشار مداوم هستند و هنگامی که شیرهای برقی خراب می‌شوند و نمی‌توانند فشار را تحمل کنند، آب از آن‌ها نشت می‌کند.

مطلب مرتبط:

در شرایطی که با نشتی ماشین لباسشویی خود مواجه هستید، قبل از چک کردن ورودی آب، از محکم بودن شلنگ‌های سرد و گرم مطمئن شوید. اگر متوجه شدید که شل شده‌اند، آن‌ها را محکم کنید و ببینید مشکل برطرف شده یا خیر.

اگر این کار را انجام دادید و مشاهده کردید که هنوز هم نشت آب وجود دارد، مراحل تعویض شیر ورودی را دنبال کنید، زیرا احتمالاً خراب است و در موقعیت باز گیر کرده است. ( را اینجا بخوانید!)

بیشتر بخوانید:

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی 5 مشکل رایج ماشین لباسشویی LG پرداختیم و راه‌حل‌ برطرف کردن آن‌ها نیز بیان شد. اگر خودتان اطلاعات فنی داشته باشید می‌توانید مشکلات رایج ماشین لباسشویی ال جی خود را تعمیر کنید.
اما اگر فرصت یا تخصص این کار را ندارید، می‌توانید با خیال راحت از خدمات در محل آچاره استفاده کرده و روند عیب یابی و تعمیر دستگاه را در زمان کوتاهی پشت سر بگذارید.

سوالات رایج

رایج ترین مشکلات لباسشویی ال جی چه مواردی هستند؟

از مشکلات رایج لباسشویی LG می‌توان به خرابی پمپ تخلیه، نشت آب، بوی سوختگی از دستگاه و اختلال در عملکرد شیر ماشین لباسشویی یکی از لوازم ضروری منزل است که اگر دچار مشکل شود شست و شو لباس ها بسیار سخت خواهد شد. بنابراین باید در کمترین زمان نسبت به رفع عیب آن اقدام نمود.

لباسشویی های ال جی نیز مانند هر برند دیگری ممکن است روزی دچار مشکل شوند و اگر مشکل را برطرف نکنید به مرور زمان به مشکلات حادتری تبدیل شوند.

روشن نشدن ماشین لباسشویی الجی

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی الجی ممکن است مربوط به پریز برق یا دوشاخه برق لباسشویی باشد. همچنین ممکن است خازن برق ورودی یا سیم کشی و برد الکترونیک لباسشویی الجی آسیب دیده باشد.

ماشین لباسشویی الجی تخلیه آب انجام نمیدهد

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی الجی میتواند وجود شی خارجی مثل دکمه و گیره و …  داخل پمپ تخلیه دستگاه و یا خراب شدن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی الجی باشد. احتمال خرابی سیم کشی و قطعی اتصالات نیز وجود دارد. بهتر است فیلتر تخلیه دستگاه را باز نموده و آنرا تمیز نمایید. در صورتی که مشکل دستگاه رفع نشد نیاز به بررسی ماشین لباسشویی الجی توسط تعمیرکار متخصص میباشد.

ماشین لباسشویی الجی صدای غیرطبیعی دارد

صدای غیرطبیعی ماشین لباسشویی الجی مربوط به خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی الجی ، خرابی بلبرینگ و کاسه نمد لباسشویی الجی ، خرابی شفت و الجی ، تراز نبودن ماشین لباسشویی الجی و مشکلاتی از این قبیل میباشد که نیاز به بررسی توسط تکنسین متخصص دارد.

آب وارد ماشین لباسشویی الجی نمیشود

گرفتگی فیلتر شیربرقی ماشین لباسشویی الجی ، تا خوردگی شلنگ ورودی ماشین لباسشویی الجی ، خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی الجی ، بسته بودن شیر آب ورودی دستگاه یا پایین بودن فشار آب منزل از عواملی هستند که ممکن است باعث به وجود آمدن این ایراد گردند.

ماشین لباسشویی الجی لباس ها را خشک نمی کند

علت خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی الجی میتواند مربوط به ریختن بار نامناسب لباس در داخل ماشین لباسشویی الجی باشد. از ریختن بالشت ، عروسک ، کیف ، کفش ، کوسن ، پا دری و اجسام بزرگی که قابلیت باز شدن و پخش شدن داخل دیگ لباسشویی را ندارند پرهیز کنید.

علت دیگر خشک نشدن لباس ها میتواند مربوط به عدم تخلیه آب توسط ماشین لباسشویی الجی باشد.

دیگ ماشین لباسشویی الجی نمیچرخد

ممکن است تسمه ماشین لباسشویی الجی از جای خود درآمده یا پاره شده باشد. همچنین ممکن است موتور ماشین لباسشویی الجی یا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی الجی آسیب دیده باشد.

ماشین لباسشویی الجی نشت آب دارد

نشتی آب در ماشین لباسشویی الجی میتواند از قسمت جاپودری به دلیل ریختن پودر بیش از اندازه داخل چاپودری و یا خرابی جاپودری رخ بدهد. همچنین ممکن است لاستیک دور درب لباسشویی الجی دچار پارگی شده و باعث نشتی آب گردد. شکستگی دیگ ماشین لباسشویی الجی و یا پارگی اتصالاتی همچون خرطومی زیر دیگ یا شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی الجی نیز از دیگر عوامل نشتی آب هستند.

ماشین لباسشویی الجی لرزش زیاد دارد

علت لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی الجی میتواند تراز نبودن محل نصب ماشین لباسشویی باشد. همچنین بار بیش از اندازه یا نامیزان لباس های داخل ماشین لباسشویی نیز میتواند موجب لرزش گردد. خرابی کمک فنر و پایه های ماشین لباسشویی الجی از دیگر عوامل لرزش هستند.

آب داخل ماشین لباسشویی الجی بیش از حد داغ میشود

داغ شدن بیش از حد آب داخل ماشین لباسشویی الجی موجب چروک شدن و خراب شدن لباس ها می شود. علت داغ شدن بیش از حد آب داخل ماشین لباسشویی الجی مربوط به انتخاب برنامه نامناسب ، اتصال اشتباه شیرهای آب سرد و گرم در پشت دستگاه و یا خرابی المنت و سنسور دمایی ماشین لباسشویی الجی باشد.

درب ماشین لباسشویی الجی باز نمیشود

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی الجی بعد از اتمام شستشو میتواند مربوط به خرابی میکروسوییچ درب لباسشویی الجی یا شکستگی دستگیره درب ماشین لباسشویی از داخل باشد.

همانطور که ملاحظه نمودید لباسشویی های ال جی ممکن است دچار مشکلات مختلفی شوند که اغلب آنها قابل حل هستند به شرط اینکه از یک تکنیسین حرفه ای کمک بخواهید.

تیم ما سالهاست در زمینه تعمیرات لوازم خانگی ال جی فعالیت میکند و در تمام سالهای فعالیت های خود از تکنیسین های کارآزموده، دوره دیده و با تجربه کمک گرفته تا بتواند رضایت مشتریان را جلب کند.

هر گاه با یکی از مشکلات معمول لباسشویی الجی برخورد کردید جهت  با مشاوران ما تماس حاصل بفرمائید تا در اسرع وقت جهت تعمیر ماشین لباسشویی الجی شما اقدام گردد.

برقی اشاره کرد.

علت گیر کردن شیر برقی لباسشویی ال جی روی حالت “OPEN” چیست؟

شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی گاهی اوقات به دلیل تجمع کلسیم در ساختار، در موقعیت OPEN (باز) گیر می‌کند.

دکمه بازگشت به بالا