ضرب الاجل تعزیرات برای سازمان‌های هواپیمایی و حمایت در مورد بلیط‌ها

تعزیرات | هواپیمایی

سازمان تعزیرات حکومتی از شرکت‌های هواپیمایی و سازمان‌های حمایتی می‌خواهد با نظارت بر بازار بلیت شرکت‌هایی که قوانین قیمتی را رعایت نمی‌کنند، پرونده‌های تخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی تحویل دهند.

به گزارش میجیک، سید احد یوزباشی معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان زندان های کشور گفت: با توجه به شکایات و تذکرات ارسالی به سازمان زندان های کشور متاسفانه شرکت های حمل و نقل هوایی نرخ بلیت مسیرهای مختلف را افزایش داده اند.

وی ادامه داد: سازمان تعزیرات حکومتی وظیفه حمایت از حقوق مصرف کنندگان را به عنوان یک وظیفه اساسی بر عهده دارد و همچنین اهمیت مشکل و سفرهای پیش رو در ایام تعطیلات و افرادی که مجبور به استفاده از این خدمات صحرایی هستند را مد نظر قرار می دهد. و حمل‌ونقل و حمل‌ونقل هوایی، سازمان تعزیرات حکومتی این موضوع را بررسی کرده و از سازمان‌های هواپیمایی و پشتیبانی خواسته تا معیار قیمت‌گذاری فروش بلیت هواپیما را بررسی کنند.

یوزباشی با اشاره به بخشنامه مصوب سال 1393 شورای عالی هوانوردی مبنی بر نحوه رایگان شدن نرخ بلیت هواپیما، گفت: سازمان های هواپیمایی در اسرع وقت در خصوص اعلام مسیرهای پروازی که شامل آزادسازی و همچنین مسیرهایی هستند که جزء خطوط پروازی هستند. مسیرهای پشتیبانی، قیمت‌های کف و آسمان را تعیین می‌کند- آسمان بر اساس راهنما بررسی شود و در صورتی که شرکت هواپیمایی معیارهای قیمتی را در تعیین قیمت بلیت رعایت نکرده و یا بالاتر از قیمت مصوب فروخته شده است، فورا ارسال کند. پرونده به سازمان جنایی دولتی و سازمان جنایی دولتی با اولویت رسیدگی خواهد کرد.

نماینده نظارت و برنامه ریزی سازمان زندان های کشور با توجه به اهمیت حوزه حمل و نقل هوایی اظهار داشت: سازمان زندان های کشور شعبه ویژه ای را برای رسیدگی به پرونده های شرکت های هواپیمایی بر اساس قوانین و مقررات تشکیل می دهد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی، یوزباشی با بیان اینکه رای دیوان عدالت اداری مبنی بر لغو تنظیم بازار قیمت بلیت هواپیما نافی تنظیم قیمت نیست، افزود: توسط خود شرکت قیمت گذاری کرده اند، اما شرکت های هواپیمایی باید درک کنند که باید قوانین قیمت را بر اساس دستورالعمل مصوب سال 1393 رعایت کنند. در غیر این صورت با برخورد جدی سازمان تعزیرات مواجه خواهند شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا