مطالب میجیک

سخنان رهبر انقلاب درباره کتاب «حوض خون» – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب امروز پنجشنبه ۶ آبان در دیدار با کارکنان کنگره شهدای استان زنجان به کتابی که اخیراً خوانده‌اند اشاره کردند. این کتاب با عنوان «حوض خون؛ روایت‌های زنان اندیمشکی درباره رخت‌شوئی در دفاع مقدس» توسط فاطمه سادات میرعلی ویراستاری و تألیف شده است که توسط انتشارات رهیار منتشر و در چاپ دوم راهی بازار نشر شده است.

رهبر معظم انقلاب در سخنانی فرمودند: «اخیراً کتابی خواندم به نام حوض خون – البته در اهواز دیده بودم؛ خودم را در حال شستن لباس های خون سربازان و ورقه های خون در بیمارستان دیدم. و سربازان؛ [اینها را] من دیدم که این کتاب جزئیات این چیزها را نوشته است. انسان ها کاملاً شگفت زده می شوند. از این همه خدمتی که این زنان در طول این سالها انجام دادند و چه مشکلاتی را متحمل شدند، شرمنده است. “این چیزی است که می توان گفت …”

کتاب حوض خون نوشته فاطمه سادات میرعلی خاطره و روایت 64 زن اندیمشکی درباره شستن پتو و لباس رزمندگان دفاع مقدس است. این کتاب که حاصل همکاری دفتر تاریخ شفاهی اندیمشک و واحد تاریخ شفاهی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است، حاوی خاطرات و روایت‌هایی از 64 زن اندیمشکی از فعالیت‌هایشان در بخش رختشویخانه دفاع مقدس است. جنگجویان تتر، نسرین تتر، مهناز الفتی پور، آمنه لهراسبی و نرگس میردرقی به تحقیق و گردآوری پرداخته اند.

این کتاب سومین عنوان از مجموعه «حمایت از جنگ» و چهارمین عنوان از مجموعه «زنان انقلاب» است که توسط این ناشر منتشر شده است.

در پیوست کتاب، تصاویر راویان کتاب به همراه تصاویری از فعالیت های این زنان اندیمشکی در دفاع مقدس، شهدا و همچنین بیمارستان شهید کلانتری اندیمشک، رختشویخانه سربازان است. لباس شامل

دکمه بازگشت به بالا