اقتصادی

رتبه اول خوزستان در حوزه مولدسازی/ پایان مجوزهای کاغذی و امضاهای طلایی از ۱۴۰۳

میجیک/خوزستان مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان از کسب رتبه اول استان در حوزه تولید خبر داد و گفت: در حوزه تولید دارایی های منجمد شناسایی و برای رونق بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و خوزستان در حال توسعه بوده است. 580 سال. درصد در این زمینه نسبت به سه سال قبل.

امید احمدی در نشست خبری با اصحاب رسانه در اهواز، سرمایه گذاری خارجی در استان را حلقه مفقوده خواند و اظهار داشت: در 10 ماهه امسال 9 سرمایه گذار جذب کردیم که ارزش پروژه 38 هزار میلیارد تعیین شد. تومان. .

به گزارش میجیک، وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله صنعت، پتروشیمی، پالایشگاه و … خواهد بود و برای 700 نفر شغل ایجاد می شود، اظهار کرد:

کسب رتبه اول خوزستان در زمینه تولید

مدیرکل اقتصاد و دارایی خوزستان از کسب رتبه نخست خوزستان در حوزه تولید خبر داد و گفت: در حوزه تولید دارایی های منجمد شناسایی و برای رونق بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و خوزستان ۵۸۰ رشد داشته است. درصد در این زمینه نسبت به سه سال پیش .

احمدی ادامه داد: برای این منظور تاکنون 700 ملک مازاد در استان شناسایی و تایید شده است که منتظر بسته توسعه ای برای آنها هستیم.

وی گفت: از جمله پروژه هایی که به دلیل تولید در دستور کار قرار گرفته است می توان به بیمارستان 600 تختخوابی گلستان، پروژه آبرسانی فدک و تامین خوابگاه برای دانشجویان متاهل اشاره کرد.

وصول 105 درصد درآمد مالیاتی در 10 ماه

احمدی از جمع آوری 105 درصد درآمد مالیاتی در 10 ماهه امسال خبر داد و گفت: از 286 هزار میلیارد ریال تعیین شده برای درآمد مالیاتی خوزستان در سال 1402 حدود 250 هزار میلیارد ریال در سال 10 وصول شده است که این نشان دهنده وصول مالیات است. 105% درآمد مالیاتی طی 2 ماه آخر سال.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان ادامه داد: در سال 1402 حساب پیشرفت دادگستری در استان تشکیل شد و مازاد درآمد وصول مالیات استان و اقساط وصول تسهیلات تبصره 18 سنوات گذشته باید در این حساب نگهداری شود و زیر نظر شورای برنامه ریزی خوزستان به استان های مختلف واگذار شود.

وی بیان کرد: این حساب مربوط به صندوق توسعه ملی است و منابع این حساب در راستای رونق اشتغال و تولید است و هر ماه یک دوازدهم درآمد باید به این حساب واریز شود.

لغو مجوزهای کاغذی و امضاهای طلایی در سال 1403 آغاز شد

وی با اشاره به الکترونیکی شدن تمامی مجوزها از سال آینده و کوتاه شدن مراحل اخذ آنها در پرتال ملی مجوزها، گفت: طبق قانون باید تمامی امضاهای طلایی برای اخذ مجوز برای مشاغل و سایر حوزه ها حذف شود و برای برای این منظور می توان از پورتال ملی مجوز استفاده کرد و در سال آینده کلیه سازمان های ذیربط باید حداکثر ظرف مدت 20 روز به صورت الکترونیکی مجوز صادر کنند.

احمدی با بیان اینکه 80 درصد مجوزها باید در 20 روز و مابقی در 6 ماه صادر شود، افزود: از ابتدای سال 1403 کلیه مجوزهای کاغذی جمع آوری و از مجوزهای الکترونیکی با شناسه منحصر به فرد استفاده می شود.

وی همچنین از آغاز اجرای طرح پایلوت «صدا نوین» در خوزستان به عنوان اولین استان کشور برای شناسایی اموال و سازمان های دولتی و ثبت آنها در سامانه خبر داد.

شناسایی 100 فرصت سرمایه گذاری در خوزستان

مدیرکل اقتصاد و دارایی خوزستان تصریح کرد: بر اساس بخشنامه بانک مرکزی باید 80 درصد از منابع بانک برای تسهیلات استفاده شود که این میزان در استان 67 درصد و عملکرد بانک ها در استان است. راضی نیست

وی با اشاره به شناسایی 100 فرصت سرمایه گذاری در خوزستان گفت: امسال حدود 80 هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات مالیاتی آلایندگی صنعتی شهرداری ها و دهیاری ها جذب شد که در ماه های آینده افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا