اقتصادی

تولید دستگاه هوشمند پیش‌بینی و هشدار پیش از تصادف

متخصصان شرکت دانش‌بنیان با موفقیت دستگاه‌های پیش‌بینی و هشدار پیش از تصادف را طراحی، ساخت و تولید می‌کنند.

به گزارش میجیک، علی پارسا مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در بازدید سید محمد کرباسی دبیر ستاد توسعه فناوری ارتباطات و اتصالات این مجموعه در خصوص فعالیت های این شرکت گفت: شرکت ما که در سال 1398 شروع به کار کرده است، هدف گذاری شده است. به منظور توسعه فناوری های نوین در زمینه خودروسازی و فعالیت در زمینه خودروهای هوشمند و ارتقاء و افزایش دانش و مهارت اقدام به برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با موضوع این شرکت با هدف ارتقای توانمندی های افراد نموده است. و بهبود عملکرد شرکت این امر با حمایت مجموعه ها و نهادهای مختلف از جمله دانشگاه صنعتی شریف انجام می شود.

وی افزود: متخصصان این شرکت با استفاده از فناوری های نوین مانند هوش مصنوعی در حال توسعه زیرساخت های مختلف برای خودروهای هوشمند هستند و سعی داریم بیشتر بر روی سیستم های ارتقای ایمنی خودرو تمرکز کنیم.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ادامه می دهد: این شرکت پس از بررسی نمونه های مختلف تحقیقاتی و تجاری بین المللی از سامانه های مربوط به خودروهای خودران، موفق به طراحی، ساخت و تولید دستگاه های هشدار دهنده و پیش بینی هوشمند پیش از تصادف شده است. همچنین با طراحی و توسعه شبیه ساز تست خودروی خودران و انجام تست های عملی و میدانی در جاده ها و بزرگراه ها، این محصول را تست و ارزیابی کرده ایم.

پارسا در تشریح محصولات این شرکت گفت: دستگاه های هوشمند پیش بینی تصادفات با خودروهای جلویی و خطر قبل از تصادف برای جلوگیری از تصادفات جاده ای ناشی از خواب آلودگی یا حواس پرتی رانندگان طراحی و ساخته می شوند. این دستگاه در قسمت جلوی داخل خودروی سبک یا سنگین نصب می شود و خطرات احتمالی مانند تصادف با خودروی جلویی، خروج تصادفی از جاده یا خط را پیش بینی می کند و با دادن یک هشدار صوتی به راننده به راننده هشدار می دهد که سرعت دادن. توجه را جمع کنید و تصادف نکنید.

پارسا یکی از چالش های شرکت را جذب و حفظ نیروی متخصص اعلام کرد و گفت: شرکت ما دوره های ویژه ای را برای توسعه نیروی کار متخصص در حوزه فعالیت شرکت برگزار کرده است که منجر به رشد و افزایش نیروی متخصص خواهد شد. .

وی افزود: تامین منابع مالی برای عرضه محصولات به بازار یکی دیگر از چالش های شرکت ها است که می تواند روند ورود به بازار را تسریع بخشد.

اعتبارات مالیاتی از فعالیت های تحقیق و توسعه حمایت می کند

سید محمد کرباسی، دبیر ستاد توسعه فناوری ارتباطات و ارتباطات، پس از بازدید از محصولات این شرکت بر اساس این دانش، آخرین فناوری خودرو را مرتبط با موضوع خودروهای هوشمند دانست و گفت: در سال های اخیر خودروهای هوشمند به عنوان یکی از خودروهای هوشمند مورد توجه قرار گرفته اند. از نوآوری هایی که در صنعت خودرو استثنایی است

وی هنگام حمایت از شرکت های دانش بنیان و اتصال این شرکت ها به وزارتخانه ها و سازمان های ذیربط تاکید کرد: در این بازدیدها به شرکت های دانش بنیان کمک می کنیم تا از حمایت های دولتی و خصوصی بهره مند شوند و مشکلات و چالش ها را از این طریق حل کنند.

کرباسی افزود: این حمایت ها شامل اعتبارات مالیاتی، تبصره 18 تسهیلات و ارائه تسهیلات از طریق مرکز مدیریت طرح های کلان و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و همچنین تسهیلات صندوق نوآوری و رفاه است. که به شرکت های دانش بنیان اجازه می دهد تا از درآمد حاصل از تحقیق و توسعه برای سرمایه گذاری در پروژه های جدید و توسعه فناوری استفاده کنند و در نهایت به رشد و توسعه شرکت ها و کشورها کمک کنند.

وی در پایان اعتبار مالیاتی در شرکت های دانش بنیان را ابزاری مهم برای تشویق و حمایت از فعالیت های تحقیق و توسعه این شرکت ها برشمرد و افزود: همچنین یکی از ابزارهای مهم معاونت علمی، فناوری و فناوری ریاست جمهوری است. اقتصاد دانش بنیان که تلاش می کنیم انجام دهیم مهم تقویت و تسهیل شرکت ها برای استفاده بهینه از این گزینه و ایفای نقش موثر در توسعه فناوری و نوآوری است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا