توسعه اقتصادی مبتنی بر نوآوری؛ لازمه اقتصاد چین

یک نظرسنجی رسمی نشان داد که فعالیت کارخانه‌های چین در ماه آوریل با کندی بیشتری گسترش یافت که نشان‌دهنده از دست دادن شتاب برای بخش گسترده در آغاز سه ماهه دوم است.

به گزارش میجیک، اداره ملی آمار چین شاخص مدیران خرید بخش های تولیدی را از 50.8 در ماه مارس به 50.4 در آوریل کاهش داد. داده ها چالش های پیش روی سیاست گذاران را برجسته می کند. داده‌های شاخص مدیران خرید نشان داد که سفارش‌های صادراتی جدید با کندی رشد بیشتری داشته است، در حالی که اشتغال همچنان رو به کاهش است.

سرمایه گذاران انتظار دارند مقامات چینی محرک بیشتری برای حمایت از اقتصاد ارائه دهند. با توجه به اینکه فدرال رزرو ایالات متحده و سایر اقتصادهای پیشرفته عجله ای برای کاهش نرخ بهره ندارند، چین ممکن است با تقاضای خارجی طولانی تری مواجه شود.

مسئولان در سال جاری بر ضرورت توسعه اقتصادی مبتنی بر نوآوری در بخش های پیشرفته تاکید کردند. با این حال، تحلیلگران گفتند که مشکل اصلی کشور حول محور رکود طولانی مدت در املاک و بدهی های دولت محلی است که اعتماد خانوارها و سرمایه گذاران را نسبت به چشم انداز اقتصادی کاهش داده است.

در حالی که رشد اقتصادی قوی تر از حد انتظار در سه ماهه اول باعث افزایش خوشایند برای بقیه سال شد، ضعف در زمینه های کلیدی مانند خرده فروشی در ماه مارس، سود صنعتی و سرمایه گذاری دارایی بر چالش های چین در ایجاد یک بهبود قابل توجه تاکید کرد. .

بر اساس گزارش رویترز، چین هدف رشد تولید ناخالص داخلی حدود پنج درصد را برای سال 2024 تعیین کرده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا