مطالب میجیک

تنیس‌روی‌میز ایران در المپیک پاریس متفاوت ظاهر می‌شود؟

رئیس فدراسیون تنیس روی میز انتظارات خود از بازیکنان المپیک 2024 پاریس را بیان کرد.

مهرداد علی قارداشی در گفت وگو با میجیک، با تاکید بر انتظارات از تنیس روی میز در المپیک پاریس اظهار کرد: با توجه به اینکه رقبای قدرتمندی در المپیک حضور دارند، نباید حرف زیادی زد، اما برای من تفاوت این است که ندا شهسویری در المپیک می تواند. پیروزی. در مورد نیما با توجه به اینکه او سابقه قهرمانی در المپیک را دارد، انتظار می رود یک برد دو یا سه شود.

وی ادامه داد: این را با شناختی که از او دارم می گویم اما سرمربی باید نظر نهایی را بدهد. با توجه به اینکه نوشاد عالمیان سال گذشته دو بازیکن چینی قهرمان جهان و المپیک را شکست داده است، پتانسیل زیادی برای کسب نتایج خوب در المپیک دارد و فکر می کنم اعتماد به نفس او افزایش یافته است.

قارداشی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کند زنان و آسیای میانه سهمیه می گیرند؟ گفت: قطعاً تصور نمی کردم. در هر صورت نتایج دوره گذشته و همچنین رتبه جهانی نیز در پیش بینی تاثیر دارد. ندا شهسواری با توجه به مجموعه تمرینی و تمرکزش در مسابقات توانست موفق شود و سهمیه المپیک را کسب کند. ندا شهسواری 38 ساله و دختری 19 ساله پس از سه روز رقابت به فینال راه یافت. طبیعتا وضعیت جسمانی دختر 19 ساله بهتر است اما خدا را شکر ندا حرفه ای و مجدانه تلاش کرد. او همیشه حرفه ای زندگی می کند و فکر می کند.

وی ادامه داد: برای اولین بار حریفان تمرینی را برای مسابقات با بازیکنان گرفتیم و این افراد در آماده سازی نوشاد، نیما، ندا شهسواری و مهشید اشتری کمک زیادی کردند. نیما عالمیان هم عملکرد خوبی داشت. او روند بسیار خوبی را از مسابقات قهرمانی جهان پشت سر گذاشت و توانست رتبه های هجدهم و بیستم را شکست دهد و در همان تورنمنت توانست رتبه چهل و دوم جهان را شکست دهد. مربیان نیز کار بزرگی انجام دادند. سهمیه المپیک نوشاد عالمیان هم قطعی است و خدا را شکر با سه سهمیه در المپیک پاریس شرکت خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز در پاسخ به این سوال که تا المپیک چه برنامه ای برای آماده سازی ورزشکاران در بهترین شرایط وجود دارد؟ گفت: اولین درخواست از من این بود که برایش سفره شادی دوگانه بگذارم که چون این درخواست را داشت مجبور شد این کار را انجام دهد. از آنجایی که پول کافی برای خرید تجهیزات نداریم، باید از طریق اسپانسر یا کمک وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک این کار را انجام دهیم. نوشاد عالمیان در مسابقات کرواسی و اسلوونی و امیرحسین هدایی و نیما عالمیان در مسابقات اسلوونی حضور خواهند داشت. باید تلاش کنیم تا قبل از المپیک ندا شهسواری را به یکی دو مسابقه بین المللی بفرستیم.

وی ادامه داد: آماده شدن میز کار بسیار خوبی است زیرا خود بازیکنان به اردوی آقای لطف الله نسبی اعتقاد دارند. خودش گفت اگر شرایطی فراهم شود که سرمربی به فرانسه بیاید یا بازیکنان بیشتر در ایران باشند و با او تمرین کنند، از نظر فنی خیلی تاثیرگذار است. در حال بررسی برگزاری اردوی داخلی هستیم و با خود بازیکنان صحبت می کنیم و در جایی که برای آنها بهتر است اردو خواهیم زد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا