اقتصادی

تقویت اعتبارات محرومیت‌زدایی در بودجه امسال/ لزوم بازنگری در برنامه‌های توسعه استان‌ها

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در همایش رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و سازمان های تابعه گفت: لازم است بخش استانی برنامه جهش تولید با مشارکت مردم تهیه و مدیریت شود. ، توسط مدیریت و برنامه ریزی سازمان استان با مشارکت سایر نهادهای استانی، به طوری که هر یک از استان به مسئولیت خود عمل کرده و در این برنامه شرکت کنند.

به گزارش میجیک، سازمان برنامه و بودجه، همایش یک روزه رئیس سازمان مدیریت و سازمان برنامه و بودجه استانی و سازمان های تابعه سازمان برنامه و بودجه کشور با رویکرد تولید جهشی با حضور مردمی برگزار شد. ، از صبح – پنجشنبه 30 اردیبهشت آغاز شد.

داود منظور – رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور – در این همایش خواستار توجه ویژه روسای سازمان های مدیریت و برنامه ریزی استان ها به پیگیری منابع بودجه و سود سال جاری شد و گفت: امسال همه باید از همه توان و ظرفیت های موجود استفاده کنیم تا شعارها و برنامه های دولت در خدمت مردم باشد.

پیام دولت سیزدهم امید به مردم است

وی افزود: پیام دولت سیزدهم ایجاد امید برای مردم است و عملکرد کارگزاران نظام باید اینگونه باشد تا مردم احساس کنند مشکلات خود را درک کرده و مشکلات مردم را با یک برنامه مشخص حل کنند.

منظور با بیان اینکه مهم ترین مسئله مردم توسعه و پیشرفت کشور است، گفت: برنامه و تشکیلات بودجه کشور و دستگاه های استانی پیشروان پیشرفت کشور هستند و عملکرد ما باید به افکار عمومی این حس را بدهد که ما هستیم. ماموریت خود را با تمام توان انجام دهیم.

سپس معاون رئیس جمهور گفت: در راستای تحقق شعار امسال و پیروی از دستور مقام معظم رهبری، برنامه عملیاتی تحقق شعار امسال توسط برنامه و سازمان بودجه کشور در ابتدای سال جاری تهیه و ارائه شد. . .

وی با بیان اینکه در این برنامه عملیاتی برای تمامی موضوعات مرتبط با تولید در سطح ملی و استانی تدابیر مهمی در نظر گرفته شده است، گفت: در قسمت استانی این طرح سهم و نقش هر استان در جهش تولید است. شناخته و ابلاغ شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بر لزوم پیگیری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به عنوان دبیرخانه ستاد مرکزی درآمد استان برای تحقق کامل منابع بودجه سال جاری تاکید کرد و گفت: علاوه بر این تحقق همه منابع بودجه، مشکل تولید دارایی و دارایی دولت باید در دستور کار استان قرار گیرد.

تخصیص کامل منابع حاصل از انتشار 254 اوراق مشارکت جوینت ونچر برای تکمیل پروژه های عمرانی

منظور بیان کرد: تکمیل طرح های نیمه تمام از اولویت های دولت است و لازم است استان ضمن نظارت دقیق بر اجرای طرح های استانی و ملی در تقویت انضباط مالی تلاش بیشتری داشته باشد. وی افزود: در بودجه امسال انتشار 254 اوراق قرضه و منابع حاصل از انتشار اوراق برای تکمیل طرح تملک دارایی های ثابت استفاده می شود.

وی با بیان اینکه تخصیص محرومیت زدایی در بودجه امسال تقویت شده است، گفت: اعتبارات استانی نیز رشد مناسبی برای تسریع حرکت به سمت عدالت بین استانی داده شده است.

معاون رئیس جمهور در ادامه خواستار تقویت ارتباطات و افزایش تعامل سازمان های مدیریت و برنامه ریزی استان با بخش خصوصی، اصناف، اصناف و سرمایه گذاران شد و گفت: توسعه استان و جهش تولید نیازمند رفع این مشکلات است. مشکلات بخش خصوصی
برنامه توسعه استان باید بر اساس برنامه هفتم توسعه به روز شود

منظور در ادامه بر لزوم بازنگری در طرح توسعه استان تاکید کرد و گفت: در هر استانی لازم است نقشه توسعه شهری بر اساس برنامه هفتم پیشرفت به روز شود تا شاخص های توسعه در سطح شهری انجام شود. سریع خوب

معاون رئیس جمهور همچنین خواستار شفاف سازی و تبیین اقدامات و فعالیت های دولت از طریق رسانه ها شد و گفت: با توجه به تدوین جدول زمان بندی افتتاح پروژه های عمرانی، پوشش خبری و تصاویر مناسب برای برنامه افتتاحیه ارائه شود تا عموم مردم در جریان باشند. از دستاوردهای دولت آگاه است.
در این همایش یک روزه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و رئیس مرکز آمار ایران، سازمان نقشه برداری کشور، سازمان هدفمندی یارانه ها و پژوهشکده آموزش عالی و تحقیقات مدیریت و برنامه ریزی نیز اظهار داشتند. دیدگاه ها و طرح ها با رویکرد تولید جهشی با مشارکت مردمی.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا