اقتصادی

تجلیل از تصمیم ترکیه در قطع روابط اقتصادی و تجاری با رژیم صهیونیستی

حسین امیرعبداللهیان ضمن قدردانی از تصمیم اخیر دولت ترکیه برای قطع روابط اقتصادی و تجاری با رژیم صهیونیستی، این اقدام را مهم توصیف کرد.

به گزارش میجیک، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از دیدار و گفتگو در حاشیه اجلاس سران کشورهای اسلامی در بانجول با هاکان فیدان وزیر امور خارجه ترکیه دیدار و گفتگو کرد.

مذاکرات وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه بر روند توسعه منطقه به ویژه توسعه غزه و همچنین تبادل نظر در مورد آخرین تلاش ها و اقدامات برای توسعه و توسعه روابط دوجانبه تهران انجام شد. و آنکارا، به ویژه در مورد نتایج سفر آیت الله رئیسی به آنکارا.

امیر عبداللهیان در این دیدار ضمن احترام به تصمیم اخیر دولت ترکیه مبنی بر قطع روابط اقتصادی و تجاری با رژیم صهیونیستی، این اقدام را مهم توصیف کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشور با محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، بر لزوم ایفای نقش قوی و فعالتر کشورهای اسلامی به ویژه ایران و ترکیه برای حمایت از موضوع فلسطین هشدار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی دیگر از این دیدار با تبیین جایگاه کشورمان در روند یک عملیات قدرتمند، قول داد در چارچوب دفاع قانونی نیروهای مسلح ایران صداقت داشته و رژیم صهیونیستی را محکوم کند. .

امیر عبداللهیان در خصوص دیدار اخیر روسای جمهور دو کشور در آنکارا تاکید کرد: ارزیابی ما از مذاکرات روسای جمهور ایران و ترکیه و توافق و پیگیری مثبت است، اما باید نتایج کامل توافق محقق شود. .

وزرای امور خارجه ایران و ترکیه همچنین در مورد لزوم پیگیری مستمر توافقنامه سفر ابراهیم رئیسی به ترکیه نقطه مشترک مشترکی داشتند و بر لزوم فعالیت بیشتر کمیته مشترک دو کشور در زمینه های مختلف تاکید کردند. . .

هاکان فیدان وزیر امور خارجه ترکیه نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، سفر موفقیت آمیز ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان به ترکیه را مهم دانست و از نتایج آن ابراز خرسندی کرد.

هاکان فیدان توسعه روابط با ایران در همه زمینه ها را یکی از اولویت های مهم ترکیه می داند و از تقویت همکاری های دو کشور در مجامع منطقه ای و بین المللی استقبال می کند.

وزیر امور خارجه ترکیه با تشریح رویکرد و موضع کشورش در قبال تحولات منطقه به ویژه وضعیت فلسطین به عنوان مهمترین موضوع جهان اسلام، بر موضع همتای ایرانی خود مبنی بر لزوم ایفای نقش فعالتر و پویاتر تاکید کرد. کشورهای اسلامی به ویژه ترکیه و ایران در سازمان همکاری اسلامی.

دو وزیر همچنین درباره وضعیت فلسطین و راهکارهای پایان جنگ و جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین در نوار غزه و کرانه باختری گفت‌وگو کردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا