به یاد ملیکا محمدی؛ دختری با داستانی غم‌انگیز

نوشته شده “گاهی یک شروع خوب به شکل پایانی تلخ خود را نشان می دهد” اما این بار همه چیز تلخ بود.

زمان، سرنوشت، بی احتیاطی، ماشین اشتباه، جاده های بد، هر دلیلی که باشد، مهم نیست. دختران خنده دار فوتبال ایران پر از خنده هستند و این حقیقتی تلخ و دردناک است که بازیکنان زن فوتبال ایران هرگز فراموش نمی کنند.

ملیکا محمدی متولد 9 فروردین 1379 است که در تمامی رده های سنی تیم ملی فوتبال بانوان ایران بازی می کند. شاید نقطه عطف ملیکا مسابقات انتخابی قهرمانی زیر 19 سال آسیا بود. جایی که تیم کتایون خسرویار نتوانست به جام ملت ها صعود کند اما این پایان تلخ سرآغاز حضور محمدی در تیم بزرگسالان بانوان بود.

دختری که به قول خودش فوتبال را از خیابان شروع کرد، به جایی رسید که بازیکن ثابت تیم بانوان ایران شد و در جام ملت های آسیا و انتخابی المپیک برای ایران بازی کرد.

او یک بار گفت که از بازی برای استرالیا لذت می برد زمانی که همراه تیم ملی در ورزشگاهی پر از هوادار مقابل استرالیا ایستاد تا عرق ملی خود را نشان دهد. آن روز هیچکس فکرش را نمی کرد که چند ماه بعد فوتبال ایران به سوگ دخترشان بنشیند.

با اینکه خانواده میلکا در آمریکا زندگی می کنند، او بازی برای ایران را انتخاب کرد و در پست های دفاعی راست و چپ و هافبک بازی کرد. در رده باشگاهی زیر نظر مرضیه جعفری در تیم خاتون بم حضور دارد. تیم بسته برای قهرمانی امسال و ملیکا می توانند جام را بلند کنند و سرود پیروزی بخوانند اما …

فوتبال ایران از ملیکا محمدی قدردانی خواهد کرد. دختری که برای پرچم کشورش کوتاه نیامد و در سانحه رانندگی در صبح روز 12 دی ماه 1402 جان باخت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا