امکان ترانزیت گاز ایران به شرق اروپا از مسیر ترکیه وجود دارد

مدیرکل مدیترانه و اروپای شرقی وزارت امور خارجه ایران با بیان اینکه اگرچه صادرات گاز به ترکیه ادامه دارد، اما می توان ظرفیت بیشتری را در این منطقه ایجاد کرد، گفت: ترکیه می خواهد علاوه بر خرید گاز از ایران، گاز بیشتری خریداری کند. امکان ترانزیت از ترکیه به اروپای شرقی.

به گزارش میجیک، محمود حیدری در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با بیان اینکه صنعت نفت و گاز علاوه بر ارائه خدمات مهم به کشور برای تامین امنیت انرژی، نقش ویژه ای نیز دارد، گفت: . درباره روابط خارجی ایران در آینده اقتصادی و تجاری گفت: در این زمینه می توان به صادرات گاز ایران به ترکیه اشاره کرد، زیرا بخش بزرگی از روابط اقتصادی ایران با ترکیه مربوط به صادرات گاز است.

وی با اشاره به اینکه حتی در صورت ادامه صادرات گاز به ترکیه می توان ظرفیت بیشتری ایجاد کرد، ادامه داد: ترکیه خواهان خرید بیشتر گاز از ایران است، در کنار آن امکان ترانزیت از ترکیه به کشورهای دیگر نیز وجود دارد.

مدیرکل مدیترانه و اروپای شرقی وزارت امور خارجه ایران تاکید کرد: این نمایشگاه بیش از پیش توانمندی های ایران را در صنعت نفت و گاز نشان می دهد و باعث ایجاد ارتباط بین افراد فعال در این حوزه می شود.

حیدری با اشاره به اعمال برخی تحریم ها گفت: نفت و گاز به طور بالقوه می تواند نقش مهمی در روابط ایران با ترکیه داشته باشد.

وی با بیان اینکه کشورهای اروپای شرقی مصرف کننده گاز هستند، افزود: ایران یکی از بزرگترین کشورهای دارای ذخایر نفت و گاز در جهان است و می تواند گاز مورد نیاز کشور را تامین کند. البته قبل از هر چیز موضوع تحریم ها باید با اراده سیاسی این کشورها حل شود.

مدیرکل مدیترانه و اروپای شرقی وزارت امور خارجه ایران تاکید کرد: این نمایشگاه می تواند اراده همکاری کشورها را به هم نزدیک کند و با نشان دادن مزیت های ایران در این زمینه به یکی از صادرکنندگان گاز تبدیل شود. اروپای شرقی.

حیدری هشدار داد: مهمترین مزیت ایران در اقتصاد بهره مندی از ظرفیت بالای نفت و گاز است که نقش ویژه ای در روابط خارجی کشور نیز دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا