اقتصادی

افزایش تعداد دامنه‌های فارسی – میجیک

آخرین آمار منتشر شده از تعداد ثبت دامنه در مرکز ثبت دامنه کشور نشان می دهد که تاکنون یک میلیون و 617 هزار و 574 دامنه فارسی فعال ثبت شده است که در این میان پسوند ir فعال ترین دامنه است.

به گزارش میجیک، دامنه همان آدرس اینترنتی شماست. هرچه این آدرس ساده تر و مستقیم تر باشد، کاربران بهتر و بیشتری شما را پیدا خواهند کرد. دامنه از دو بخش اصلی تشکیل شده است. شما نام دامنه و پسوند دامنه را مشخص می کنید و اگر این نام رایگان باشد می توانید آن را تحویل بگیرید. پسوندهای دامنه به نوع کاری که انجام می دهید و گاهی اوقات به کشور شما بستگی دارد.

در واقع نام دامنه بخشی است که نشان دهنده نام برند یا فعالیت شماست و شما به دلخواه انتخاب می کنید. پسوندهای معتبر و معتبر پسوندهایی هستند که توسط کمیته ویژه تایید و تایید پسوندها که همان ICANN است تایید شده باشد. نمونه هایی از پسوندهای رایج عبارتند از com، org و ir و انتخاب یک نام دامنه مناسب و ساده بسیار مهم است و در رتبه بندی نتایج جستجوی گوگل نیز تاثیر دارد.

در ایران پژوهشکده دانش پایه یکی از مراکز اصلی ثبت دامنه اینترنتی است و هر کاربری که قصد ثبت دامنه برای بازگشایی سایت را دارد باید به سایت این مرکز یا یکی از نمایندگان فعال آن در کشور مراجعه کند. .

این پژوهشکده همچنین آمار دقیقی از حوزه های ایرانی ارائه می دهد. مرکز ملی ثبت دامنه ایرانیان یکی از زیرمجموعه های پژوهشکده دانش بنیان است و مسئولیت ثبت دامنه در ایران را بر عهده دارد. شاید برخی از دامنه های سطح بالا مانند Com، Net، Org و Info که در سرتاسر وب هستند و زمینه کاربردی این دامنه ها در همه کشورها باز است، به قدری گسترده باشند که تخمین آماری دقیق آنها نسبتاً دشوار باشد. ، اما مرکز ثبت دامنه از آخرین آمار دامنه های ثبت شده را برمی گرداند.

اما طبق آخرین آمار موجود در مرکز ملی ثبت دامنه ایران، از ابتدای ثبت دامنه فارسی در کشور، یک میلیون و 617 هزار و 574 دامنه ثبت شده است و از میان پسوندهای فارسی ثبت شده، پسوند ir یک میلیون و 609 هزار و 255 دامنه ثبت شده است. دامنه های فعال در ایران. صدر واقع شده است. در واقع بیشترین سهم شامل این پسوند است. بنابراین در میان دیگر پسوندهای فارسی هر کدام کمتر از 5000 دامنه ثبت کرده اند.

دامنه هایی با بیش از 1000 مورد ثبت شده عبارتند از co.ir با 4316 مورد، دامنه ایرانی با 1510 مورد و دامنه ac.ir با 1133 دامنه فعال. همچنین دامنه های دیگری با کمتر از 1000 نام کاربری وجود دارد.

دامنه id.ir با 706 مورد، دامنه org.ir با 231 مورد، دامنه sch.ir با 217 مورد و دامنه gov.ir با 181 مورد در رتبه های بعدی قرار دارند. ارزان ترین دامنه های ثبت شده نیز شامل دامنه net.ir با 25 دامنه فعال است.

تعداد دامنه های فارسی را افزایش دهید

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا