اقتصادی

اطلاعات ۷۳ میلیون مشترک تلفن همراه آمریکایی از دارک وب سردرآورد

شرکت مخابراتی آمریکایی AT&T اعلام کرد که اطلاعات شخصی 7.6 میلیون مشتری فعلی و 65.4 میلیون مشتری سابق این شرکت در وب تاریک منتشر شده است.

به گزارش میجیک، این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که این اطلاعات که حدود دو هفته پیش فاش شد، شامل اطلاعات شخصی مانند شماره بیمه است و به نظر می رسد مربوط به سال 2019 و قبل از آن باشد. منبع این داده ها هنوز در دست بررسی است و مشخص نیست که آیا از داخل شرکت است یا فروشنده دیگری.

AT&T اعلام کرد که هنوز هیچ مدرکی دال بر دسترسی غیرمجاز به سیستم های این شرکت وجود ندارد و نشت داده ها هیچ تاثیری بر فعالیت های شرکت ندارد. این شرکت پس از اطلاع از نشت اطلاعات مشتری، رمز عبور میلیون ها مشتری را تغییر داد.

در بیانیه AT&T آمده است: این شرکت فعالانه با فردی که اطلاعات وی فاش شده است تماس می گیرد و در صورت لزوم با هزینه خود یک بررسی اعتباری ارائه می دهد.

طبق گزارش بلومبرگ، AT&T سومین اپراتور بزرگ تلفن همراه در ایالات متحده پس از Verizon و T-Mobile است. این شرکت در ماه فوریه دچار یک قطع خدمات بزرگ شد که تعمیر آن ساعت ها طول کشید و تحقیقات فدرال را برانگیخت.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا