برترین های کسب و کار مجیکمطالب میجیک

بهترین شهر امارات برای زندگی کجاست؟

شناخت بهترین شهرهای امارات برای زندگی + مراحل ثبت شرکت در دبی

امارات متحده عربی منطقه‌ای بیابانی-کوهستانی، واقع در جنوب غرقی آسیا و شرق شبه جزیره عربستان است. این کشور بطور کلی از ۷ ایالت یا به عبارت دیگر ۷ منطقه امیرنشین، به نام‌های: ابوظبی(پایتخت امارات)، دبی، شارجه، عجمان، ام‌القوین، راس‌الخیمه و فجیره تشکیل شده است. این کشور با نظام پادشاهی اداره می‌شود، هر کدام از مناطق امیرنشین(شیخ نشین) یک امیر دارند که سلطنت در میان آنها به شکل موروثی انتقال می‌یابد. طی آخرین تحقیقات به‌عمل آمده، بهترین شهرهای امارات برای زندگی و کار از لحاظ فرصت‌های برتر شغلی، کیفیت بهتر زندگی و حقوق و دستمزد بالا میتوان به ابوظبی، دبی و شارجه اشاره کرد. طی این نظرسنجی پنج شهر برتر عربی برای زندگی به ترتیب عبارتند از: ابوظبی، دبی، شارجه، منامه(پایتخت بحرین) و مسقط(پایتخت عمان). این تحقیق بنابر عوامل اقتصادی، کارآفرینی، زندگی روزمره، عوامل اجتماعی–فرهنگی و کیفیت زندگی انجام شده است.

ارزانترین شهر امارات | امارات چند شهر دارد

بهترین شهرهای امارات بر اساس عوامل اقتصادی

در دسترس بودن شغل یکی از فاکتورهای اقتصادی مهم برای می باشد. بررسی ها نشان می دهد که ابوظبی و دبی بهترین شهرهای امارات از نظر فرصت های شغلی خوب و مناسب می باشند. هزینه مسکن از دیگر عوامل اقتصادی مهم برای انتخاب محل زندگی می باشد. بررسی ها نشان می دهد که هزینه خرید و اجاره مسکن در شارجه نسبت به سایر شهرهای امارات مناسب تر می باشد. همچنین یافتن منابع مالی برای شروع یک شغل جدید در کل امارات مشکل است؛ با این حال دسترسی به منابع مالی در ابوظبی نسبتاً آسان تر است.

بهترین شهرهای امارات بر اساس حقوق نیروی کار

بررسی ها نشان می دهد که مزایای نیروی کار در شارجه و ابوظبی نسبت به سایر شهرهای امارات بیش تر است. از نظر تعداد روزهای مرخصی و حمایت از دستمزد نیز وضعیت نیروی کار در ابوظبی نسبت به سایر شهرها بهتر است.

بهترین شهرهای امارات بر اساس عوامل محیطی

بررسی ها نشان می دهد که در  میان شهرهای امارات، آلودگی هوا در ابوظبی نسبتاً کم تر است؛ پس از آن دبی و شارجه در رده های بعدی قرار می گیرند؛ همچنین ابوظبی و دبی از نظر سالم بودن آب مصرفی نسبت به سایر شهرهای امارات وضعیت بهتری دارند. از نظر آلودگی صوتی نیز، ابوظبی، دبی و شارجه به ترتیب آلودگی صوتی کم تری دارند. شایان ذکر است که ابوظبی از نظر فضای سبز نیز نسبت به سایر شهرهای امارات وضعیت بهتری دارد.

بهترین شهرهای امارات بر اساس امکانات بهداشتی و درمانی

ابوظبی از نظر در دسترس بودن امکانات بهداشتی و پزشکی رتبه اول را در میان شهرهای امارات به خود اختصاص داده است.

بهترین شهرهای امارات بر اساس خدمات عمومی

بهترین شهرهای امارات از نظر دسترسی خوب به خدمات عمومی و سیستم های حمل و نقل، ابوظبی و دبی می باشند. لازم به ذکر است که کم ترین میزان ازدحام ترافیک نیز برای ابوظبی گزارش شده است. از نظر فراوانی مکان های تفریحی نیز، دبی و ابوظبی وضعیت مناسب تری دارند.

از نظر سیستم آموزشی نیز، کیفیت مدارس شارجه و ابوظبی نسبت به سایر بالاتر است.

بهترین شهرهای امارات بر اساس عوامل اجتماعی و فرهنگی

از نظر اجتماعی و فرهنگی می توان گفت که ساکنان ابوظبی و دبی بیش تر از سایر شهرها قابلیت پذیرش فرهنگ های مختلف را دارند. از نظر اجرای قانون در جامعه می توان گفت که به ترتیب ابوظبی، شارجه و دبی وضعیت مناسب تری دارند. همچنین از نظر میزان جرم و جنایت می توان گفت که ابوظبی کم ترین آمار جرم و جنایت را در میان شهرهای امارات دارد. پس از آن شارجه و دبی نیز از آمار جرم و جنایت کم تری برخوردارند.

بهترین شهرهای امارات بر اساس کیفیت زندگی

بررسی ها نشان می دهد که از نظر کیفیت زندگی، ساکنان دبی و پس از آن ساکنان ابوظبی وضعیت بهتری دارند.

بهترین شهرهای امارات برای خانواده های خارجی

به طور کلی هزینه زندگی در ابوظبی، پایتخت امارات بسیار بالاست. به طور معمول اتباع خارجی و خانواده های خارجی به خصوص ایرانی های ساکن امارات توانایی سکونت در ابوظبی را ندارند و زندگی در شارجه و عجمان با هزینه های مناسب تر را ترجیح می دهند.

بهترین شهر امارات برای زندگی مجردی

به طور معمول برای یک زندگی مجردی، آنچه که اهمیت می یابد نزدیک بودن به محل کار و ورزش و تفریح می باشد. شایان ذکر است که در دبی آپارتمان های یک خوابه با قیمت های متنوعی از 10 هزار تا 70 هزار درهم در سال وجود دارد که دسترسی خوبی نیز به دفاتر، رستوران ها و سالن های بدنسازی دارند. اما بالاتر است و برای یک آپارتمان یک خوابه حدود 70 هزار تا 90 هزار درهم در سال باید پرداخت شود. اما این آپارتمان ها نیز دسترسی خوبی به مراکز خرید، رستوران ها و سالن های ورزشی دارند

محله های ایرانی نشین دبی

آیا منطقه‌های مسکونی دبی را می‌شناسید؟ محله‌های خوب دبی کدام‌ها هستند؟ بهترین منطقه برای خرید ملک در دبی کدام است؟ بهترین محله برای خرید خانه در دبی کدام محله است؟ بالاشهر دبی کجاست؟ محله‌های پایین‌شهر دبی کدام‌ها هستند؟ کدام منطقه مسکونی دبی برای خرید ملک در دبی بهتر است؟ اگر شما هم چنین پرسش‌هایی در ذهن دارید، این مقاله را بادقت بخوانید.

دبی، لوکس‌ترین شهر خاورمیانه

دبی یکی از هفت امارت شیخ‌نشین و از مهم‌ترین شهرهای امارات متحده عربی است. دبی بیشترین جمعیت را میان این هفت امارت دارد و بعد از ابوظبی، دومین شهر بزرگ امارات محسوب می‌شود. این شهر از سایر شهرهای امارات متحده عربى متمایز است، چون درآمد نفتی آن تنها ۶درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد. بیشتر درآمد امارت دبى از منطقه آزاد جبل علی و گردشگری و سایر خدمات تجاری است.

تأسیسات و پیشرفت‌های زیاد در صنایع و فعالیت‌های مختلف دبی باعث شده توجه جهانی را به خود جلب کند. رویدادهای فراوان ورزشی و کنفرانس‌های علمی و تجاری که در این شهر برگزار می‌شوند، پای شرکت‌کنندگان زیادی را از سرتاسر دنیا به این شهر باز می‌کنند.

این شهر لوکس به‌وسیله رود خور به دو قسمت اصلی به‌نام‌های دیره و بر دبی تقسیم شده است. قسمت شمالی آن دیره است و بیشتر بافت سنتی دارد. بازارهای محلی دبی هم در همین قسمت واقع شده‌اند. قسمت جنوبی بر دبی است، همان بخشی که با پیشرفت زیاد و برج‌های بلند و ساختمان‌های لوکس خیلی‌ها را علاقه‌مند با کرده است. بر دبی همان بخش مدرن دبی است که مراکز خرید نیز در آن قرار دارند. معمولا کسی دبی را با بافت قدیمی‌اش تصور نمی‌کند.  اسم دبی که می‌آید برج‌ها و ساختمان‌های لوکس در ذهن‌ها نقش می‌بندند. در این مقاله مناطق مسکونی و محله‌های دبی در دو قسمت شمالی و جنوبی را به شما معرفی می‌کنیم. ابتدا سراغ مناطق مسکونی دبی می‌رویم.

مناطق مسکونی دبی

در بخش قبلی کمی با شیخ‌نشین دبی آشنا شدیم.

در این بخش نام مناطق مسکونی دبی را جمع‌آوری کرده و توضیح مختصری هم درباره بعضی از آن‌ها ارائه کرده‌ایم.

منطقه جمیرا (Jumeirah): منطقه مسکونی جمیرا بسیار مشهور و محبوب است. در این منطقه می‌توان ویلاهای زیبایی را برای خرید ملک در دبی پیدا کرد. ساکنان این منطقه معمولا از اروپا و آسیای شرقی هستند. البته ایرانی‌های زیادی هم در این منطقه زندگی می‌کنند. خانه‌های ویلایی در جمیرا از جمله جاذبه‌های گردشگری دبی هستند. جمیرا از لوکس‌ترین مناطق مسکونی دبی است. خیلی از مهاجران برای خرید ملک در دبی به این منطقه می‌آیند. قسمت جنوبی ساحل جمیرا به ساحل شیکاگو هم معروف است.

سایر مناطق مسکونی شهر دبی در امارات متحده عربی هم عبارت‌اند از:

منطقه ام سقیم (Umm Suqeim)، منطقه ام هریر (Umm Hurair)، جزیره‌های نخل دبی (Palm Islands)، نخل جمیرا (Palm Jumeirah)، نخل دیره (Deira Island)، نخل جبل علی (Palm Jebel Ali)، منطقه گرین کامیونیتی (Green Community)، منطقه امارات هیلز (Emirates Hills)، منطقه دبی مارینا (Dubai Marina)، منطقه بیزنس بی (Business Bay)، منطقه دیره (Deira)، منطقه برد دبی (Bur Dubai)، منطقه عربین رنچز (Arabian Ranches)، منطقه الوصل (Al Wasl)، منطقه القصیص (Al Qusais)، منطقه الکرامه (Al Karama)، منطقه قرهود (Garhoud)، منطقه البرشا (Al Barsha)، و منطقه اسپورت سیتی (Sport City).

اما در ادامه، محله‌ها و مناطق مسکونی دبی را به تفکیک دو قسمت دیره و بر دبی معرفی می‌کنیم.

محله‌های دیره در دبی

پیش تر گفتیم که رود خور دبی را به دو قسمت اصلی به‌ نام‌های دیره و بر دبی تقسیم کرده است.

قسمت شمالی آن دیره (Deira) است و بیشتر بافت سنتی دارد.

بازارهای محلی دبی هم در همین قسمت واقع شده‌اند.

دیره جامعه مسکونی پررونقی است و مکان محبوبی برای خرید ملک در دبی و اجاره خانه در دبی محسوب می‌شود.

منطقه دیره با ترکیبی از آپارتمان‌های بزرگ مجلل و سوییت‌های کوچک مناسب، محبوب خانواده‌ها، دانشجویان، مهاجران و حتی مردم محلی امارات متحده عربی است.

در این بخش از مقاله شما را با محله‌های زیبای دیره دبی آشنا می‌کنیم.

ابوهیل (Abu Hail): ابوهیل نام محله‌ای در منطقه دیره است.

خیابان‌های ابوبکر، الخلیج، ابوهیل و الرشید این منطقه را احاطه کرده‌اند.

ابوهیل منطقه مسکونی محسوب شده و در همسایگی محله‌های الوحیده در شرق، هور العنز در جنوب و البرشا در غرب است

منبع :

Aurion

India Filings

دکمه بازگشت به بالا