برترین های کسب و کار مجیکمطالب میجیک

کف دست گوسفندی برای چی خوبه؟

کف دست گوسفندی یکی از فرآورده‌های جالب گوسفند است که در وعده‌های غذایی خود می‌توانید آن را وارد کنید. این محصول از سر دست گوسفند تشکیل یافته است و نسبت به ران گوسفند هم استخوان بیشتری دارد. قیمت آن نسبت به مابقی قسمت‌های گوسفند و حتی خرید گوشت و مرغ دولتی هم ارزان‌تر است و چربی آن هم کمتر خواهد بود. این محصول شباهت بیشتری به ران گوسفندی دارد و می‌توانید آن را در بسته‌های دلخواه دریافت کنید. شما می‌توانید از کف دست گوسفندی بدون استخوان در تهیه خورشت‌های مختلف استفاده کنید. با توجه به نداشتن استخوان، می‌توانید به سادگی در تهیه کباب هم از آن استفاده کنید.

ران گوسفندی برای چی خوبه | طرز تهیه کف دست گوسفندی

فواید بیشمار کف دست گوسفندی

کف دست گوسفندی از کشتار روز تهیه شده است و فواید بیشماری برای شما به همراه خواهد داشت. می‌توانید از این محصول محصول در سبد غذایی خود استفاده کنید. گوشت آن دارای آهن، کلسیم، پروتئین و سلنیوم بوده و می‌تواند تعداد زیادی از مواد مغذی را نیز برای بدن شما تامین کند. گوشت گوسفند می‌تواند تاثیر بسزایی در درمان افسردگی شما داشته باشد و پزشکان استفاده از آن را برای جلوگیری از ابتلا به سرطان، کاهش وزن و موارد دیگر مناسب دانسته‌اند. کف دست گوسفندی را می‌توانید همراه با آنتی اکسیدان فراوان در وعده‌های غذایی خودتان وارد کنید. این محصول بسیار خوشمزه و مطبوع بوده و منبعی غتی از آهن و روی برای بدن شما خواهد بود.

شیوه‌های مصرف

گوشت کف دست گوسفندی بدون استخوان را می‌توانید به‌صورت چرخ شده تهیه کنید. روش مصرف چرخ کرده در غذاهای ایرانی دارای تنوع بالایی است و می‌توانید به شیوه‌های مختلف آن را در خورشت‌ها مورد استفاده قرار دهید. کیفیت بالای گوشت به‌دلیل چربی پایین ان اثبات شده است و وزن کتف‌های مختلف آن هم در تعادل و هماهنگی با همدیگر خواهند بود. طراوت و تازگی آن سبب می‌شود که با نگهداری صحیح آن در دمای ۰ الی ۴ درجه، بتوانید همان حس جذاب برخورداری از یک گوشت تازه را سر سفره خودتان داشته باشید.

بسته‌بندی و آماده‌سازی

شما می‌توانید این محصول را در بسته بندی پلاستیکی کاملا بهداشتی دریافت کنید. روی آن با سلفون کشیده شده است و روند آماده‌سازی هم کاملا به خواست مشتری جلو خواهد رفت. بسته‌بندی محصول به‌صورت اختصاصی و توسط الو گوشت انجام می‌شود و بسته به نوع و تعداد برش‌هایی که مشتری درخواست داشته باشد، می‌توانید در سایت و هنگام خرید وارد کنید. این محصول از کشتار روز تهیه شده است و بدون نیاز به نگرانی می‌توانید از کیفیت گوشت دریافتی اطمینان حاصل کنید.

پشتیبانی کامل و تمام عیار هم توسط کارشناسان فروش الو گوشت در اختیار شما قرار دارد و در صورت وجود هر گونه سوالی می‌توانید آن‌ها را مطرح کنید. در فرایند فروش می‌توانید نظرخواهی کرده و با پیشنهاد کارشناسان، یک خرید عالی و حساب شده را داشته باشید.

سردست گوسفندی کجاست و برای چه مواردی مصرف می شود؟

یکی از بخش های بسیار لذیذ گوشت گوسفندی، سردست نام دارد. خود سردست به بخش های مختلفی تقسیم بندی می شود که به بخشی از آن کف دست گفته می شود. سردست گوسفندی یکی از لذیذترین گوشت هاست و طعم و مزه فوق العاده ای دارد. در این جا می خواهیم در مورد گوشت سردست گوسفند و ویژگی هایی که این قسمت صحبت کنیم. سپس به شما توضیح دهیم که گوشت سردست چه خواصی دارد و برای چه مواردی بیشتر از گوشت سردست استفاده می شود. در نهایت هم میزان مصرف و قیمت گوشت سردست گوسفند را در مقایسه با سایر بخش های گوشت گوسفند مقایسه می کنیم.

گوشت سردست کجای گوسفند است؟

گوشت سردست گوسفند در واقع گوشت بخش های حرکتی عقبی حیوان است. اندام های پشتی گوسفند که متحرک اند را سردست می گویند. در واقع این گوشت در زیر زانو و در اطراف استخوان بسیار بزرگ درشت نی گوسفند قرار گرفته است. کف دست گوسفندی بخشی از سردست است که معمولا استخوان کم تر و گوشت بیشتری دارد.

سردست گوسفندی چه ویژگی هایی دارد؟

اگر گوشت این قسمت از بدن گوسفند را بررسی کنیم، معمولا بسیار پهن و مسطح بوده و از نظر بافت گوشتی هم نرم و ترد است. در واقع بخش های حرکتی حیوانات همیشه گوشت نرم تری دارند و طعم و مزه آن ها هم بسیار بهتر است. گوشت سردست گوسفند هم همین مشخصه را داراست و بافت آن معمولا نرم تر و خوش خوراک تر است. گوشت سردست گوسفند در کل وزنی معادل 27 درصد از وزن لاشه گوسفند را تشکیل می دهد. در گوشت سردست استخوان های ماهیچه ای به همراه گوشت و بافت ماهیچه های دست و شانه وجود دارد. در کل سردست را می توان در غذاهای مختلفی استفاده کرد.

سردست گوسفندی در چه غذا هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

همان طور که گفته شد گوشت سردست گوسفند بسیار بافت نرمی دارد و طعم آن بسیار لذیذ است. این قسمت از گوشت گوسفند را می توان به صورت قطعات خورشتی استفاده کرد. معمولا از گوشت سردست برای تهیه کباب یا گوشت چرخ کرده استفاده نمی شود.

خورشت ها و غذاهای زیادی، حتی در سطح بین المللی با این بخش از گوشت گوسفند تهیه می شود. غذا هایی مانند خورشت قیمه، قورمه سبزی، انواع خوراک های گوشتی ایرانی مانند خوراک سردست بره، بریانی و … از جمله غذا هایی است که عمدتا از گوشت سردست گوسفند برای تهیه آن ها استفاده می شود.

گوشت سردست را می توان در غذا های ایتالیایی، آمریکای جنوبی و انواع غذا های ترکی نیز مشاهده کرد. استفاده گوشت سردست برای تهیه کباب های معطر می تواند یک غذای بسیار لذیذ و خوش طعم را ارائه دهد. خصوصا به دلیل بافت نرم و تردی که این بخش از گوشت گوسفندی دارد، می توان آن را بهترین گزینه برای تهیه کباب و چنجه در نظر گرفت.

نکات مهم در خرید گوشت سردست

برای خرید گوشت سردست گوسفند نیز باید به برخی نکات توجه کرد. اولین مورد، تشخیص سلامت گوشت و تازگی آن است. به دلیل وجود انواع بیماری های مشترک بین گوسفند و انسان، باید حتما از سلامت و بهداشتی بودن گوشت سردست مطمئن شد.

بهتر است گوشت سردست گوسفندی که خریداری می کنید، از یک بره جوان باشد تا بافت نازک تر و نرم تری داشته باشد. هر چه سن حیوان ذبح شده کم تر باشد، قطعا گوشت سردست نازک تر، تازه تر و از همه مهم تر خوش طعم تر است. پخت چنین گوشتی نیز راحت و سریع تر بوده و نیازی به پختن به مدتی طولانی روی گاز ندارد.

چگونه سلامت و تازگی گوشت سردست گوسفند را تشخیص دهیم؟

برای تشخیص این مورد، می توان از نکات کلی تشخیص سلامت گوشت گوسفندی کمک گرفت. اول این که گوشت سردست گوسفند مورد نظر باید رنگی روشن صورتی تا قرمز روشن داشته باشد. گوشت های تیره و کدر قطعا مربوط به گوسفندی با سن بیشتر و گوشتی قدیمی تر هستند.

دومین مورد چربی احاطه شده دور سردست است. در هنگام خرید گوشت سردست گوسفند توجه داشته باشید که حتما میزان چربی کم تری دور گوشت باشد. چربی بیشتر به معنی این است که گوسفند در شرایط بهینه سلامتی پرورش داده نشده و تغذیه خوبی نداشته است.

در نهایت بوی گوشت، وجود هر گونه کرم و انگل روی آن و زمان پخت و نرم شدن بافت گوشت سردست می تواند در خصوص سلامت و تازگی آن اطلاعات لازم را ارائه دهد. قطعا خرید از یک فروشگاه معتبر یا خرید دام زنده ارگانیک می تواند کیفیت و سلامت گوشت مصرفی را تضمین کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید از مقاله ” ویژگی های دام ارگانیک و خرید فیله مرغ تازه چیست؟ ” کمک بگیرید.

مزیت های استفاده از سردست گوسفندی

گوشت گوسفند از جمله گوشت سردست گوسفند، سرشار از پروتئین است و منبع بسیار خوبی برای تامین آهن، روی و ویتامین B12 است. گوشت قرمز برای سلامتی اهمیت زیادی دارد. چربی گوشت سردست گوسفند نیز معمولا کم و متعادل است و در حد معمول مصرف این بخش می تواند چربی مفید مورد نیاز بدن را هم تامین کند. البته قطعا زیاده روی در مصرف گوشت سردست هم می تواند مضر باشد. معمولا سردست هضم راحت تری نسبت به سایر بخش های گوشت گوسفندی دارد.

مقایسه قیمت گوشت سردست با سایر بخش های گوشت گوسفندی

از نظر قیمتی گوشت سردست در مقایسه با بخش های ران گوسفندی و ماهیچه قیمت کم تری دارد. دلیل آن هم این است که معمولا این بخش از گوشت استخوان بیشتری در مقایسه با سایر قسمت ها دارد و از این رو میزان گوشت آن در مقایسه با ران گوسفندی و ماهیچه کم تر است. با این حال قیمت سردست نسبت به قلوه گاه گوسفندی یا گردن معمولا بیشتر و در مواردی با گردن گوسفندی یکی است.

در خصوص خود قیمت گوشت سردست گوسفند نیز اگر کف دست خریداری شود، معمولا قیمت بیشتری دارد. البته تمام فروشگاه ها به این شکل سردست را نمی فروشند. اما در برخی از فروشگاه های عرضه کننده گوشت گوسفندی، کف دست را به صورت مجزا می فروشند. کف دست بخشی است که دنده در آن وجود ندارد و به این دلیل گوشت بیشتری می دهد.

منبع:

youtube.com

دکمه بازگشت به بالا