برترین های کسب و کار مجیکمطالب میجیک

تاثیر جنس الیاف لباس کودکان بر روحیه آنها

معرفی مناسب‌ترین پارچه‌ ها برای دوخت یا خرید لباس کودکان

کودکان دارای موقعیت و حساسیت‌هایی هستند که موجب می‌شوند هنگام انتخاب لباس برای آن‌ها ویژگی‌های خاصی را در نظر بگیریم. پوست کودکان نرم و لطیف است و به این ترتیب لباس‌های دوخته شده از پارچه‌ های ضخیم و زبر به آن‌ها احساس خوبی نخواهد داد. همینطور، جنس‌هایی که دارای مواد شیمیایی، مثل پلی ‌استر، هستند نیز می‌تواند موجب بروز حساسیت یا سایر مشکلات پوستی و تنفسی در آن‌ها شود.

از طرف دیگر، کودکان عاشق بازی و امتحان کردن موقعیت‌های جدید هستند، این مسئله باعث می‌شود آن‌ها بیش از بزرگسالان لباس‌های خود را آلوده کنند. بنابراین جنس لباس کودک نباید به گونه‌ای باشد که در اثر شستشوی زیاد کیفیت خود را از دست بدهد. با توجه به این موارد انتخاب جنس مناسب برای لباس کودکان اهمیت ویژه‌ای در حفظ سلامت و راحتی آنان دارد. در این مطلب قصد داریم به معرفی مناسب‌ترین پارچه‌ ها برای دوخت یا خرید لباس کودکان بپردازیم. همچنین می توانید جهت خرید لباس نظامی بچه گانه، خرید لباس پلیس یگان ویژه و دریافت لیست قیمت لباس نیروی انتظامی با ما تماس بگیرید.

جنس پارچه | خرید لباس کودکان

لباس‌های نخی یا پنبه‌ای

یکی از مناسب‌ترین پارچه‌ ها برای دوخت لباس کودک نخ یا پنبه است. این جنس دارای لطافت و سبکی خاصی است و به کودکان احساس خوبی خواهد داد. طبیعی بودن ماده اولیه این پارچه احتمال بروز حساسیت پوستی یا مشکل تنفسی را در کودک به میزان زیادی کاهش خواهد. از طرف دیگر، لباس‌های پنبه‌ای به راحتی قابل شستشو و اتو کشی هستند. ضدعفونی کردن لباس کودکان و نوزادان در حفظ سلامت آن‌ها اهمیت زیادی دارد. پارچه نخی با استفاده از شوینده‌های معمول و نه چندان قوی به راحتی قابل ضدعفونی است. این مسئله نیز با کاهش میزان احتمال بروز حساسیت در کودک رابطه دارد. همچنین پارچه ‌های نخی رنگ ‌پذیری بالایی دارند و به این ترتیب می‌توانید رنگ‌های دلخواه خود یا کودکتان را در بین رنگ‌های متنوع انتخاب کنید.

لباس کودک حوله ای

پارچه ‌های حوله‌ای نیز به دلیل داشتن لطافت و سبکی می‌توانند گزینه مناسبی برای دوخت لباس‌های کودک باشند. برای تهیه پارچه‌ های حوله‌ای اغلب از مواد طبیعی استفاده می‌شود و همین مسئله موجب نرمی و لطافت آن‌ها خواهد شد. از پارچه ‌های حوله‌ای می‌توانید جهت دوخت لباس‌های خانگی کودکان در فصل پاییز و زمستان استفاده کنید.

لباس کودک پارچه لاکرا

نخ لاکرا یا اسپاندکس نوعی ماده مصنوعی است که خاصیت کشسان فوق‌العاده‌ای دارد.  این نخ در فرآیند تولید پارچه که اغلب از جنس طبیعی است به الیاف اضافه می‌شود و در نتیجه پارچه تولید شده را لاکرا می‌نامند. از این جنس بیشتر برای تولید لباس زیر و  گاهی نیز لباس راحتی، جوراب و دستکش کودکان استفاده می‌شود. از جمله ویژگی‌های مثبت پارچه لاکرا می‌توان به عدم تغییر سایز پس از شستشو، خاصیت کشسانی تا پنج برابر بیشتر از مقدار اولیه، استحکام بالا و عمر طولانی آن اشاره کرد.

لباس کودک ساتن و ابریشم

اگر به دنبال جنس مناسب برای دوخت لباس مجلسی کودک خود هستید می‌توانید از دو جنس ساتن یا ابریشم استفاده کنید. هر دو آن‌ها هم به صورت طبیعی و بدون ترکیب با مواد مصنوعی و هم به صورت ترکیبی در بازار در دسترس قرار دارند. اما همانطور که گفته شد، کودکان به دلیل حساسیت‌هایی که ممکن است نسبت به مواد مصنوعی داشته باشند بهتر است از جنس‌های طبیعی استفاده کنند. بنابراین در خرید لباس‌های مجلسی تهیه شده از این دو جنس توجه داشته باشید که نوع غیرترکیبی آن را انتخاب کنید. به این ترتیب، کودک شما لباسی به تن خواهد داشت که نه تنها مشکلی برای سلامت او ایجاد نخواهد کرد بلکه  بسیار راحت و البته شیک و چشمگیر است.

لباس کودک مخمل

این جنس نیز به دلیل لطافتی که دارد گزینه مناسب دیگری برای دوخت لباسی گرم، هم در خانه و هم بیرون از خانه، محسوب می‌شود. مخمل نیز همچون جنس‌های دیگر ممکن است دارای مواد ترکیبی و مضر برای سلامت کودک شما باشد. بنابراین در زمان خرید مخمل برای لباس کودک از طبیعی بودن الیاف آن اطمینان حاصل کنید.

لباس کودک پشمی

یکی دیگر از گزینه‌های مناسب جهت دوخت لباس‌های پاییزه و زمستانه برای کودکان استفاده از پارچه‌ های پشمی است. می‌توانید از انواع خالص و غیرترکیبی آن استفاده کنید تا زبری الیاف مصنوعی پشم پوست کودک شما را اذیت نکند.

نکاتی جهت پی بردن به طبیعی بودن الیاف پارچه لباس کودکان

جهت اطمینان حاصل کردن از طبیعی بودن الیاف جنس موردنظر روش‌های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش‌ها نگاه کردن به بافت پارچه است. جنس‌هایی که دارای الیاف مصنوعی باشند معمولا از انواع طبیعی براق تر هستند. همچنین الیاف مصنوعی نرمی و لطافت پارچه را کاهش می‌دهند که از طریق لمس آن می‌توانید به این موضوع نیز پی ببرید. با توجه به این نکات می‌توانید جنسی کاملا مناسب برای کودک خود خریداری کنید.

راحتی و جنس پارچه مهم ترین امری است که باید هنگام خرید لباس نوزاد به آن توجه نمود.

پارچه تمام پنبه : بهترین پارچه برای پوست حساس و نازک کودک پارچه تمام پنبه می باشد که از نظر شستشو و نگهداری هم بسیار راحت و مناسب می‌باشند.

پارچه پنبه پلی استر: این پارچه چروک نمی‌شود ، شستشوی آن بسیار راحت بوده و آب نمی‌رود و  قیمت پایین‌تری نسبت به پارچه تمام پنبه دارد.

پارچه لاکرا : پارچه لاکرا کشی است و می‌تواند گزینة خوبی برای لباس زیر نوزاد باشد که بسیار راحت است.

پارچه ویسکوز :  این پارچه  گیاهی (سلولزی) هست . تنها تفاوتی که می توان به الیاف ویسکوز (ریون) نسبت به پنبه نسبت داد نحوه‌ی ساخت این الیاف است. الیاف ویسکوز (مانند تولید کاغذ) از خمیر کردن سلولوز تشکیل می‌شوند.

از دیگر نکات مهم در انتخاب لباس کیفیت رنگ پارچه و ثابت ماندن آن است.

باید این نکته را در نظر بگیرید که به هیچ وجه سراغ الیاف مصنوعی نروید.

برای انتخاب پارچه باید دقت کنید که سراغ پارچه با الیاف مصنوعی  نروید . به دلیل حساس بودن پوست نوزاد ممکن است پارچه های با الیاف مصنوعی باعث ایجاد حساسیت و خارش در نوزاد شما بشوند.

برای شست و شوی هرگز از شوینده های قوی و یا عطر دار  استفاده نکنید . این کار موجب می شود احتمال بروز حساسیت در پوست نوزاد افزایش پیدا کند.

یک راه آسان  توجه به سطح پارچه‌ی و براقی آن است . نخ های پنبه حالت ماتی دارند ، معمولا پارچه هایی که روی سطح خود برق دارند از پلی استر تشکیل شده‌اند.

بهتر است  رنگ شاد روشن باشید تا  کثیفی روی آن خوب معلوم شود . رنگ‌های تند برای لباس نوزاد مناسب نیست .

یقه لباس باید گشاد باشد تا به راحتی لباس نوزاد را تعویض کنید.

لباس زیر نوزاد نباید زیپ دار باشد.

لباس تنگ بر نوزاد نپوشانید چون باعث ناراحتی نوزاد می شود.

زیر پوش هم نوزاد را گرم نگه می‌دارد و هم باعث محافظت او می‌شود.

زیر پوش لباس نوزاد را نخی حتما تهیه کنید.

در صورتی که جنسیت نوزاد را نمیدانید لباس هایی تهیه کنید که مناسب هر دو جنس باشد.

لباس هایی را انتخاب کنید که قابل شستشو در ماشین لباسشویی باشد.

انتخاب سایز یکی از دغدعه های مادران برای خرید لباس نوزادان خود است . به طور کلی لباس‌های نوزادی ۰-۳ ماه برای نوزادان سه تا ۵٫۵ کیلوگرمی مناسب است

 به طور تقریبی سايز صفر براي كودكي با شرايط رشد معمول تا سن 3 تا 4 ماهگي ، سايز يك از حدود 3 تا 7-6 ماهگي و سايز دو براي 6-7 تا 13 ماهگي و سايز سه براي 12 تا 18 ماهگي مناسب مي باشد البته تمامی این سایز ها به طور تقریبی میباشد و در كودكان مختلف با مقلباس بچه گانه زیروتن از تنوع بالایی برخوردار است که می توانید با توجه به سلیقه خود از انواع طرح و مدل آن استفاده نمایید.

لباس های بچگانه دارای انواع مختلف و با رنگ و طرح های متفاوت می باشد.

اصولا جنس پارچه ها به دلیل تماس با پوست بدن از الیاف طبیعی و درجه یک مانند کتان، پشم، ابریشم و غیره تهیه می شود که از بروز حساسیت های پوستی جلوگیری می کند.

لباس بچگانه و در طرح های مختلفی تهیه می شود که در بعضی مواقع الهام گرفته از شخصیت های کارتونی است.

تنوع لباس کودک بسیار زیاد است و در مدل هایی مانند اسپرت، مجلسی، رسمی و غیره تولید و به بازار ارائه می شود.

برند زیروتن با ارائه لباس های متنوع و با کیفیت در نوع بچه گانه سعی نموده است در کیفیت این تولیدات نیز بهترین باشد.

مشخصات لباس بچه گانه زیروتن

این محصولات بچه گانه به 3 دسته: نوزادی، دخترانه و پسرانه تقسیم شده است که هر کدام نیز در انواع مختلفی می باشند.

لباس های نوزادی تقریبا تا سنین 2 سالگی قابل استفاده می باشد و در سایزبندی های بسیار کوچک است.

جنس پارچه به کار رفته در این محصولات بسیار نرم می باشد و همچنین دارای جنسی لطیف می باشد.

لباس های پسرانه را در رنگ بندی های آبی، قهوه ای، سبز، طوسی و غیره تولید وبه بازار عرضه نموده است.

جنس پارچه های به کار رفته در این محصولات بسیار مهم می باشد و معمولا از پارچه های تمام نخ، برای لباس های کودکان استفاده می شود.

ضخامت و نوع پارچه با توجه به فصل متفاوت می باشد و نوع زمستانه دارای ضخامت بیشتری است.

خرید لباس بچه گانه زیروتن

برای خرید لباس بچه گانه زیروتن، نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه نمایید.

اولین چیزی که در خرید لباس بچه گانه نظر افراد را به خود جلب می کند، طراحی و مدل آن است که باید کاملا مطابق با سلیقه تان باشد.

لباسی را خریداری کنید که مطابق با سایز دقیق کودک باشد.

از خرید لباس های خیلی گشاد و یا تنگ پرهیز کنید که موجب آزار کودک‌ نشود.

به جنس پارچه استفاده شده نیز توجه نمایید که از کیفیت بالایی برخوردار باشد و موجب بروز حساسیت در پوست کودک نشود.

رنگ بندی لباس در روحیه کودک تاثیر گذار است و بهتر است از رنگ های شاد روشن استفاده نمایید.

به تمیزی دوخت لباس دقت کنید.

قبل از خرید، لباس را بررسی نمایید و از پاره نبودن و عدم وجود لکه، سوراخ و غیره در سطح آن، اطمینان حاصل فرمایید.

قیمت لباس بچه گانه زیروتن + خرید و فروش

قیمت لباس بچه گانه زیروتن به عواملی چون: مدل، طراحی، نوع پارچه، کیفیت دوخت و غیره بستگی دارد.

کیفیت چاپ و طرح به کار رفته در تهیه لباس در تعیین نرخ آن بسیار موثر است.

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در هزینه لباس کودک برند و کارخانه تولید آن است.

یکی از عواملی که به طور مستقیم در بهای این محصول تاثیرگذار جنس آن است که نوع ابریشمی بسیار گران است.

نرخ لباس بچگانه فروشگاه زیروتن با توجه به عواملی که در بالا اشاره شده است، از 150.000 تا 900.000 تومان متغیر می باشد.

در صورت نیاز به مشاوره و استعلام قیمت ها می توانید با همکاران ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت نمایید.

پاسخ به ۲ سوال درباره لباس بچه گانه زیروتن

لباس بچه گانه زیروتن در چه رنگ هایی تولید می شود؟

لباس بچه گانه زیروتن را در رنگ بندی های آبی، قهوه ای، سبز، طوسی و غیره تولید وبه بازار عرضه نموده است.

لباس بچه گانه زیروتن دارای چه ویژگی ای می باشد؟

لباس بچه گانه زیروتن دارای الیاف طبیعی می باشد.

ياس يك تا سه ماه متفاوت خوهد بود

دکمه بازگشت به بالا