برترین های کسب و کار مجیکمطالب میجیک

تفاوت ترموستات هوشمند با ترموستات سنتی

همه چیز درباره ترموستات هوشمند و مزایای آن

ترموستاتهای هوشمند هایی هستند که می توانند با اتوماسیون منزل مورد استفاده قرار گیرند ووظیفه کنترل گرمایش خانه و / یا تهویه هوا را بر عهده دار شوند.آنها عملکردهای مشابهی را به عنوان یک قابل برنامه ریزی انجام می دهند.زیرا به کاربر اجازه می دهند دمای روز خانه خود را در طول روز با استفاده از یک برنامه کنترل کند.

 همچنین حاوی ویژگی های اضافی مانند سنسورها و اتصال WiFi است که باعث بهبود یافتن مشکلات مربوط به های قابل برنامه ریزی است آنهایعنی های هوشمند مانند یک ترموستات همراه متصل به اینترنت متصل هستند.آنها به کاربران اجازه می دهند تنظیمات گرمایشی را از دیگر دستگاههای متصل به اینترنت ، مانند لپ تاپ یا تلفن های هوشمند تنظیم کنند. این به کاربران امکان می دهد را از راه دور کنترل کنند.این سهولت استفاده برای اطمینان از صرفه جویی در مصرف انرژی ضروری است.

مطالعات نشان داده اند که خانواده هایی که دارای قابل برنامه ریزی هستنددر واقع مصرف انرژی بالاتری نسبت به آنهایی که های ساده دارند ، دارند زیرا ساکنین آنها را به طور نادرست برنامه ریزی می کنند یا آنها را کاملاً غیرفعال می کنند. هوشمند همچنین دمای داخلی و خارجی را ضبط می کند ، زمان اجرای سیستم HVAC و حتی در صورت نیاز به تعویض فیلتر هوا،به شما اطلاع می دهد.این اطلاعات معمولاً بعداً در یک دستگاه متصل به اینترنت نمایش داده می شود.

های دستی (همچنین به عنوان های آنالوگ نیز شناخته می شوند) قدیمی ترین و ساده ترین این نوع، ها هستند. این ترموستات ها روی یک درجه حرارت تنظیم شده و تا تنظیم کاربر به طور دستی دما را تغییر نمی دهد. های قابل برنامه ریزی که برای اولین بار در دهه 1970 معرفی شده اند ،نوعی است که به کاربر امکان می دهد در زمان های مختلف برنامه ای رابرای درجه حرارت های مختلف تنظیم کند.

بیشتر ترموستاتهای قابل برنامه ریزی همچنین دارای ویژگی نگهدارنده ای هستند که برنامه را به حالت تعلیق در می آورند و به طور موثر را به ترموستات دستی تبدیل می کنند.ایده ی ویژگی برنامه ریزی این است که کاربران در صورت عدم استفاده از خانه برای صرفه جویی در مصرف انرژی وهزینه ، دمای گرمتر یا خنک تری را تنظیم کنند.

 با توجه به این صرفه جویی در مصرف انرژی ،برخی از کدهای ساختمان وبرنامه های دولت نیاز به استفاده از ترموستات هوشمند قابلیت برنامه ریزی را دارند.متأسفانه به دلیل خطای انسانی در استفاده از این دستگاه ها ،در بسیاری از های قابل برنامه ریزی استفاده غلط اساسا منجر به مصرف انرژی بیشتری نسبت به دستی می شوند.

یكی از اهداف اصلی ترموستاتهای هوشمند ، كاهش مسائل مربوط به استفاده از های قابل برنامه ریزی سنتی است. برای درک اینکه ترموستاتهای هوشمند چگونه این وظیفه را انجام می دهند ،مهم است که موضوعات مربوط به های قابل برنامه ریزی و چگونگی تأثیر آنها بر مصرف انرژی را درک کنید بین سالهای 2008-2009 ، فلوریدا پاورولایت (FPL) 400 صاحبخانه را برای های قابل برنامه ریزی فراهم کرد و الگوهای گرمایش و سرمایش آنها را تحت نظر داشت.

از 400 شرکت کننده ، 56٪ از کاربران از ویژگی برنامه نویسی استفاده کرده اند در حالی که شرکت کنندگان باقیمانده برنامه را برنامه نویسی نکرده وآنرا نگه داشته اند.مشخص شد کاربرانی که از ویژگی برنامه نویسی استفاده کرده اند در واقع 12٪ انرژی بیشتری نسبت به غیر برنامه نویسان مصرف می کنند.

 این میزان مصرف به دلیل سردرگمی با تنظیم برنامه،ازچرخه های کاری شبانه بالاترکه مربوط به نقاط تنظیم  پایین تر است (به عنوان مثال تنظیم دمای پایین تر) به سرعت افزایش می یابد. این مطالعه نشان می دهد که ترموستات های قابل برنامه ریزی لزوما در مصرف انرژی صرفه جویی نمی کنند. هوشمند با خارج کردن کاربر از تصویر و تکیه بر حسگرها و رایانه ها برای صرفه جویی در مصرف انرژی تلاش می کند با این مسئله مقابله کند.

 مطالعه دیگری که روی این موضوع انجام شد،مشخص کرد که بزرگترین مشکل ترموستات قابل برنامه ریزی،انسانی است که از آن استفاده می کند. تكنولوژی موجوددر قابل برنامه ریزی بدون تردید یكی از مهمترین عوامل در تعیین موفقیت در صرفه جویی در مصرف انرژی است یا خیر. اما یک عامل به همان اندازه مهم، انسانی است که از ترموستات استفاده می کند. متأسفانه،بسیاری از افرادی که دارای قابل برنامه ریزی هستند،نمی دانند چگونه از استفاده کنند یااز تمام ویژگی هایی که ارائه می دهند استفاده نمی کنند.

در یک مطالعه تعدادی مصاحبه،نظرسنجی و مشاهداتی انجام شد تا مشخص شود که اکثریت صاحبان ترموستات قابل برنامه ریزی از برای اهداف مورد نظر خود استفاده نمی کنند. یک نظرسنجی آنلاین نشان داد که 89٪ از پاسخ دهندگان از ویژگی برنامه در ترموستات قابل برنامه ریزی خود استفاده نمی کنند. نتایج دیگر مصاحبه ها و نظرسنجی ها نشان می دهد که تعداد زیادی از مردم تصور غلط در مورد گرمایشی / سرمایش و استفاده از های قابل برنامه ریزی دارند.

 تصور غلط این است که افراد معتقدند که گرم کردن همه زمانها کارایی بیش از زمان بندی گرما برای خاموش کرد دارد. تصور غلط دیگری که در این تحقیق مشاهده شد این است که خاموش کردن ترموستات به میزان قابل توجهی مصرف انرژی را کاهش نمی دهد.

 بااین تصورات غلط تصور می شود که ترموستات جهان اسمارت قابل برنامه ریزی خود می تواند تمام ابزارهای لازم را داشته باشد ، اما اگر کاربر از آنها استفاده نکند یا از آنها به طور نادرست استفاده کند ، در نتیجه این ها در صرفه جویی در مصرف انرژی شکست می خورند.

در نتیجه این مطالعات و مطالعات مشابه ، ستاره انرژی در دسامبر 2009 برچسب زدن خود را به های قابل برنامه ریزی متوقف کرد. این هدف از ایده و ساخت های هوشمند بود که با خارج کردن انسان از تصویر و ایجاد ترموستاتی که از محاسبات هوشمند استفاده می کند وارد بازار شود تا واقعاً کاهش مصرف انرژی و هزینه را برطرف سازد و هوشمندانه به این موارد رسیدگی کند

هوشمند شبیه به های قابل برنامه ریزی است به این معنا که دارای یک ویژگی برنامه ریزی هستند که به کاربران امکان می دهد برای زمان های مختلف روز دمای مختلفی را تنظیم کنند.علاوه بر این ویژگی، ترموستات هوشمند فن آوری های دیگری را نیز اجرا می کند تا میزان خطای انسانی در استفاده از های قابل برنامه ریزی را کاهش دهد.

ترموستاتهای هوشمند از حسگرهایی استفاده می كنند كه مشخص می كند خانه اشغال شده است یا خیر و می تواند تا زمان بازگشت سرنشین ،گرمایش یا سرمایش را به حالت تعلیق درآورد.علاوه بر این، هوشمند از اتصال Wi-Fi استفاده می کند تا در هر زمان به کاربر دسترسی به دهد.این فناوریهای اضافی ثابت کرده اند که هوشمند در صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه کاربران موفق است.

برای مشاهده و خرید انواع ترموستات هوشمند داخل لینک best smart thermometers شوید.

تاریخچه ترموستات هوشمند

توسعه هوشمند در سال 2007 با ایجاد ecobee آغاز شد.بنیانگذار ecobee ، استوارت لومبارد، می خواست در مصرف انرژی صرفه جویی کند و ردپای کربن خانواده خود را کاهش دهد.لمبارد پس از فهمیدن اینکه گرمایشی و سرمایش بیشتر انرژی مصرفی خانه او را تشکیل می دهد،یک قابل برنامه ریزی را بقصد تلاش برای کاهش مصرف کل انرژی خریداری کرد.

 لومبارد به سرعت فهمید که استفاده از قابل برنامه ریزی دشوار است و غیرقابل اعتماد است.به دنبال مشکلات با قابل برنامه ریزی ، وی اقدام به ایجاد یک کرد که موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و استفاده آسان می شود.با این هدف ، شرکت ecobee در تلاش شد تا ترموستاتی را برای کاربران فراهم کند که با رفع مشکلات با های قابل برنامه ریزی،در مصرف انرژی صرفه جویی کند.پس از ecobee ، EnergyHub نسخه خود را از هوشمند در سال 2009 با ایجاد داشبورد EnergyHub منتشر کرد.

بنیانگذار EnergyHub ، ست فرادرز تامپسون ، ایده ی داشبورد را از Prius خود گرفت. پریوس دارای صفحه نمایش در داشبورد بود که مسافت پیموده شده گاز را در زمان واقعی نشان می داد. تامپسون احساس کرد که یک خانه باید شرایطی داشته باشد که همین کار را انجام دهد.با توجه به این هدف ، تامپسون یک ایجاد کرد که بتواند با کوره و وسایل خانه ارتباط برقرار کند تا میزان مصرف انرژی وراندمان و میزان هزینه آن را مشخص کند.این همچنین قابلیت خاموش کردن وسایل و یا افزایش و کاهش دما را برای صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه دارد. درنهایت ، هدف این ترموستات نمایش مصرف انرژی در اختیار کاربران و صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه بود.

در سال 2011 ، Nest Labs ترستوستات Nest Learning را تولید کرد. Nest Termostat با پرداختن به مشکلات های قابل برنامه ریزی از طریق استفاده از فناوری بهتر، سعی در کاهش مصرف انرژی خانگی داشت.این فناوری جدید شامل پیاده سازی حسگرها ، الگوریتم ها ،یادگیری ماشین و محاسبات ابری بود. این فناوری ها رفتارها و ترجیحات سرنشینان را یاد می گیرند و دما را به سمت بالا یا پایین تنظیم می کنند تا سرنشین در هنگام خانه راحت باشد و هنگام خارج شدن از مصرف انرژی صرفه جویی کند.

علاوه بر این ، Nest Termostat به Wi-Fi خانگی متصل می شود. این به کاربران امکان می دهد دما را تغییر دهند ، برنامه را تنظیم کنند و میزان مصرف انرژی را از طریق تلفن هوشمند یا لپ تاپ بررسی کنند. همه این ویژگی ها بخشی ازهدف Nest برای ایجاد با کاربری آسان برای استفاده و صرفه جویی در مصرف انرژی و مصرف کنندگان بود.

قابلیت برنامه ریزی و برنامه خودکار

ویژگی برنامه ریزی قابل برنامه ریزی در شبیه به های قابل برنامه ریزی استاندارد است. به کاربران این امکان داده می شود که برنامه خود را برای کاهش مصرف انرژی در هنگام دور بودن از خانه برنامه ریزی کنند. با این وجود مطالعات نشان داده اند که ایجاد دستی با یک برنامه ممکن است به صرفه جویی بیشتر انرژی صرفه جویی در نگه داشتن در دمای معین منجر شود.

برای جلوگیری از این مشکل ، هوشمند همچنین ویژگی برنامه ریزی خودکار را ارائه می دهد.این ویژگی برای ایجاد برنامه ای نیاز به استفاد از الگوریتم هاوتشخیص الگوداردکه منجر به راحتی کارگران و صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. پس از ایجاد برنامه ، نظارت بر رفتار سرنشینان را برای ایجاد تغییر در برنامه خودکار ادامه خواهدداد. با خارج کردن خطای انسانی از برنامه ریزی ، های هوشمند می توانند برنامه هایی هوشمند ایجاد کنند که در واقع باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند.

ترموستات معمولی چیست؟

ترموستات استاندارد شما “آن جعبه روی دیوار” است که برق شهری و بخاری را کنترل می کند. به غیر از گهگاه چرخاندن یک صفحه یا فشار دادن چند دکمه ، ما به ندرت بیش از چند ثانیه به آن فکر می کنیم.
در ماه های تابستان ، اکثر ما دمای داخل خانه را پایین می آوریم تا راحت بمانیم.

هنگامی که دمای داخل پایین تر از دمای تنظیم شده شروع به کاهش می کند ، ترموستات شروع به کار می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، ترموستات، بخاری را روشن می کند؛ هنگامی که اتاق به دمای مطلوب می رسد ، ترموستات دوباره خاموش می شود و متعاقبا بخاری را هم خاموش می کند.

این مانع از افزایش مداوم گرما می شود. همین روند در مورد سیستم تهویه مطبوع اتفاق می افتد ، مگر اینکه ترموستات هنگامی که احساس می کند دما از دمای تنظیم شده فراتر رفته است ، به خنک سازی اتاق کمک می کند.

ترموستات هوشمند چیست؟

یک ترموستات معمولی به شما امکان می دهد درجه حرارت را از طریق یک صفحه کنترل روی دیوار در جایی از خانه خود تنظیم کنید. از طرف دیگر یک ترموستات هوشمند به شما اجازه می دهد تا موارد بیشتری را کنترل کنید. ترموستات های هوشمند به شما این امکان را می دهند که نه تنها گرمایش و سرمایش خود را کنترل کنید. آنها همچنین به شما اجازه می دهند این کار را از راه دور انجام دهید ، در حالی که عوامل مختلفی را در نظر می گیرید ، مانند وقتی که از محل کار خارج می شوید و به خانه می آیید ، زمان خود را در کدام قسمتهای خانه می گذرانید و بسته به درجه حرارت مورد علاقه خود را در خانه نگه می دارید.

در طول روز نه تنها می توانید قبل از بازگشت به خانه از محل کار برق خانه را روشن کنید ، بلکه می توانید بر اساس برنامه خود ، آب و هوای فعلی و حتی زمانی که تعداد خاصی از افراد در خانه شما هستند ، آن را روشن و خاموش کنید؛ علاوه بر امکان سفارشی سازی سطح بالا ، ترموستات های هوشمند همچنین جزئیات کلیدی را در الگوهای مصرف انرژی به شما ارائه می دهند و نشان می دهد که چقدر برق لازم است تا خانه شما در زمستان دنج و در تابستان خنک شود.

برخی از این دستگاه ها حتی استفاده ازبرق و بخاری شما را با متوسط ​​خانوارهای محله شما با به روزرسانی های مفید نشان می دهند که چقدر بیشتر در حال صرفه جویی (یا هزینه) و یادآوری آرام برای صرفه جویی در مصرف انرژی هستید؛ اما برای دریافت مزایای صرفه جویی در انرژی یک ترموستات هوشمند ، مجبور نیستید یک برنامه جامع و سفارشی برای برق خود برنامه ریزی کنید.

در واقع ، نیازی به برنامه ریزی آن ندارید. از آنجایی که بسیاری از این ترموستات های مجهز به Wi-Fi عادات و ترجیحات شما را در طول زمان یاد می گیرند ، می توانید به ترموستات جدید خود اجازه دهید تا در طی چند هفته برنامه ای برای شما ایجاد کند. و اگر هوا خیلی سرد یا گرم است ، برنامه را باز کنید و هوا را در دمای راحت تر بالا یا پایین ببرید تا به یادگیری آن کمک کند.

ترموستات های هوشمند چگونه کار می کنند؟

خبر خوب این است که ترموستات های هوشمند درست مانند ترموستات های معمولی عمل می کنند. شما می توانید دستگاه را از طریق یک برنامه تلفن هوشمند کنترل کنید ، اما همچنین می توانید از رابط کاربری لمسی روی دستگاه خود استفاده کنید-درست مانند یک ترموستات سنتی. بسیاری از مردم با عادت بیشتر به برنامه ، دمای خانه را با کنترل های معمولی تنظیم می کنند. این عملکرد همچنین در صورت از دست دادن Wi-Fi (یا قرار دادن تلفن خود در مکان نامناسب) برای مدت زمان طولانی ، مانند طوفان یا تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده در منطقه ، شما را از ناراحتی و نگرانی نجات می دهد.

آیا ترموستات های هوشمند می توانند در هزینه شما صرفه جویی کنند؟

بله ، می توانند – اما میزان و سرعت آن بستگی به عادات شما دارد. با استفاده از ترموستات هوشمند ، کسانی که مدت ها در یافتن راه هایی برای صرفه جویی در مصرف انرژی دقت کرده اند ، ممکن است پس از یک سال تفاوت چندانی در صرفه جویی در مصرف انرژی مشاهده نکنند ، به ویژه در مقایسه با مصرف کننده معمولی تهویه مطبوع؛

اگر سعی کرده اید هر دو ماه یکبار ترموستات خود را دوباره برنامه ریزی کنید ، هنگام خروج از خانه کنترل ها را خاموش کنید و عموماً سعی کنید خانه را در تابستان گرمتر و در زمستان سردتر نگه دارید ، ترموستات هوشمند بیشتر خودش کنترل را بعهده خواهد گرفت. اگر دقت و وسواس کمتری داشته باشید ، احتمالاً آنقدر پس انداز خواهید کرد که هزینه یک ترموستات هوشمند جدید را در یکی دو سال اول تامین کنید.

چقدر می توانید با کمک ترموستات هوشمند در مصرف برق خود صرفه جویی کنید؟

چند راه وجود دارد که یک ترموستات هوشمند می تواند در هزینه صورتحساب شما صرفه جویی کند. اول ، برنامه ریزی صحیح ترموستات  برای شما می تواند تقریباً 200 دلار در سال صرفه جویی کند. تجزیه و تحلیل انجام شده توسط ecobee بر روی اطلاعات مشتریان خود نشان داد که برخی از کاربران ترموستات هوشمند تا 23 درصد در هزینه های گرمایش و سرمایش خود صرفه جویی کرده اند.

برای برخی از مدلها ، این نوع صرفه جویی می تواند کل قیمت خرید یک ترموستات هوشمند جدید را در کمتر از یک سال پرداخت کند و کمی برای لامپهای LED یا سایر نوآوریهای صرفه جویی در انرژی باقی می ماند؛ ثانیاً ، ویژگی “eco” یا auto home/away موجود در بسیاری از این دستگاه های جدید به شما کمک می کند تا زمانی که در خانه نیستید با بالا بردن یا پایین آوردن دما بر اساس شرایط محیط بیرون ، در هزینه خود صرفه جویی کنید؛ و سپس عامل راحتی وجود دارد.

آیا تا به حال اجازه داده اید که AC یا بخاری فقط به این دلیل کار کند که بلند شدن و تنظیم آن بسیار ناخوشایند بوده!؟ با استفاده از کنترل های ترموستات هوشمند تنها در فاصله کم و با تلفن ، می توانید دمای ترموستات را از هر کجا که هستید تغییر دهید.

آیا مزایای آن بیشتر از هزینه است؟

فناوری هر سال قابل دستیابی است و ترموستات های هوشمند نیز از این قاعده مستثنی نیستند. هر تکرار جدید این فناوری حسی تر، کاربر پسندتر و معمولاً مقرون به صرفه تر است. همه می توانند از کنترل بیشتر تهویه مطبوع خود سود ببرند ، اما تا زمانی که ترموستات های هوشمند به بازار نیامده بود، هیچ کس می توانست فرصت چندانی برای صرفه جویی در مصرف برق داشته باشد؛ به طور سنتی ، موانعی مانند تنبلی، برنامه های کنترل پیچیده ، کارهای غیر استاندارد ، و فقط فراموش کردن تنظیم دما ، بسیاری از ما را از جدی در نظر گرفتن هزینه قبض برق باز داشته است. ترموستات های هوشمند زمینه را برای تمام کاربران عادی یکسان می کنند.

در مجموع ، مزایای ترموستات های هوشمند از قیمت آن بیشتر است؛ نه تنها فرصت خوبی برای ایجاد برخی تغییرات (عادت ما) در کاهش هزینه ها ایجاد می کنند ، بلکه به طور دائم و خودکار مصرف انرژی واقعی شما را مانند قبل بررسی می کنند. هیچ گاه از تصمیمی که  برای خرید ترموستات هوشمند می گیرید، پشیمان نخواهید شد.

دکمه بازگشت به بالا