برترین های کسب و کار مجیکمطالب میجیک

بعد از تزریق بوتاکس چگونه بخوابیم؟

آموزش نحوه صحیح خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

رزرو قرار ملاقات برای انجام خیلی هیجان انگیز است و پس از غلبه بر ترس‌هایتان از سوزن‌ها و شهامت پذیرفتن تزریقات، حداقل استحقاق دریافت نتایج خوب را دارید. در سایر درمان‌ها مدتی طول می‌کشد تا بیمار نتایج را مشاهده کند و به بررسی اینکه تا چه حد نتایج خوب بوده اند بپردازد، اما در تزریق بوتاکس بیمار شاهد عملکرد سریع بوتاکس خواهد بود.

به نقل از سایت دکتر گویا با این حال، فعالیت و عدم فعالیت بیمار نیز به همین سرعت باعث خراب شدن نتایج خواهد شد. بیمار چند ساعت پس از بوتاکس اجازه خوابیدن دارد؟ خوابیدن پس از بوتاکس ایده نا‌مناسبی است و اگر بیمار مجبور است دراز بکشد، لازم است که تا حدود ۶ ساعت پس از انجام این پروسه صبر کند.

عوارض جانبی بوتاکس از جمله سرگیجه منجر به احساس خواب آلودگی بیمار می‌شوند اما مقاومت در برابر این وسوسه برای بیمار ارزشمند خواهد بود. اگر بیمار بلافاصله پس از انجام بوتاکس بخوابد، احتمال انتقال نوروتوکسین‌های تزریق شده از عضلات مورد نظر را به نواحی اطراف آن افزایش می‌دهد. همیشه به یاد داشته باشید که بعد از تزریق بوتاکس هر چه دیر‌تر بخوابید نتایج بهتری کسب خواهید کرد.

آیا پس از تزریق بوتاکس احساس خواب آلودگی می‌کنید؟

یکی از دلایل محبوبیت بوتاکس مربوط به ماهیت غیر تهاجمی این روش در مقایسه با سایر جراحی‌های زیبایی است. این روش به حدی ساده است که بیمار بلافاصله پس از انجام تزریق به فعالیت‌های روزمره خود باز می گردد.

بوتاکس نوعی عمل زیبایی است که شامل تزریق نوروتوکسین به داخل گرو‌های عضلانی خاص می‌باشد. این تزریقات باعث کاهش چین وچروک‌های صورت شده تا روند بروز نشانه‌های پیری را کند‌تر ‌کند. همچنین بسیاری از بیماران بوتاکس را برای درمان استرابیسم و تعریق بیش از حد زیر بغل انجام می‌دهند. برای این عمل پیشنهاد می شود تا این جراحی را به بهترین پزشک تزریق بوتاکس در تهران بسپارید.

معمولا بیماران تصور می‌کنند که پس از تزریق بوتاکس لازم نیست که هیچگونه تغییراتی در روند خواب آنها اتفاق بیافتد اما احتمالا شرایطی کاملا برعکس این موضوع صحت داشته باشد.

آیا بوتاکس باعث خواب آلودگی می‌شود؟ پاسخ به این سوال بله است. خواب آلودگی یکی از اصلی ترین عوارض جانبی تزریق بوتولونیوم است. متخصصان مطمئن نیستند که این خواب آلودگی ناشی از نوروتوکسین است یا به عوامل دیگری بستگی دارد. اما برای کسب بهترین نتایج، مهم است که از خوابیدن بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس خودداری کرد. در این قسمت برخی عوارض جانبی بوتاکس که میل به خوابیدن را افزایش می‌دهند دکر شده است:

  • سرگیجه
  • حالت تهوع
  • سر درد‌ها/ میگرن‌ها
  • خستگی
  • مشکلات تنفسی
  • ضعف عضلانی

چرا باید از خوابیدن بلافاصله پس از تزریق بوتاکس خودداری کرد؟

تا کنون متوجه شده‌اید که نباید چند دقیقه یا چند ساعت پس از تزریق بوتاکس بخوابید. در این قسمت دلایل این ممنوعیت که به هر قیمتی لازم است رعایت شود مگر اینکه اورژانس بهداشتی یا مواردی از این قبیل وجود داشته باشند، با جزئیات کامل بررسی میشود. اگر این عمل را انجام داده اید بهتر است این مقاله الو پزشک را تا انتها مطالعه نمایید.

انتقال نوروتوکسین‌ها

همانطور که قبلا گفته شد، نوروتوکسین‌هایی که به داخل عضلات خاصی تزریق شده‌اند برای اینکه بطور موثری در آن گروه‌های عضلانی نفوذ کنند به زمان نیاز دارند. اگر بیمار سریعا پس از تزریق دراز بکشد بوتولونیوم توکسین به عضلات اطراف انتقال یافته و بر روی نتایج مورد انتظار بیمار تاثیر خواهد گذاشت. عضلات اطراف که نوروتوکسین انتقال یافته را دریافت کرده اند در امان نیستند و مستعد ایجاد نوعی عوارض جانبی می‌شوند که باعث خارش، سوزش و کبودی خواهد شد.

افزایش تورم

اگر چه میزانی از تورم پس از تزریق بوتاکس طبیعی است، اما خوابیدن بلافاصله پس از این پروسه باعث تشدید تورم و وخیم تر شدن سایر عوارض جانبی از قبیل قرمزی و سوزش یا تحریکات می‌شود. امکان دارد که تورم به قدری شدید باشد که بیمار مجبور شود روز بعد از تزریق بوتاکس سر کار نرود. به هر حال بیماران مایل نیستند با صورتی متورم که کاملا مشخص است تزریق بوتاکس انجام داده بیرون از منزل قدم بزنند.

بهترین زمان برای تنظیم برنامه تزریق بوتاکس چه موقعی است؟

بهترین زمان برای دریافت تزریقات بوتاکس صبح است، بنابراین وقت ملاقات را برای صبح تنظیم کنید. به عنوان مثال، اگر بیمار تزریق بوتاکس را در ساعت ۹ صبح انجام دهد حدود ۱۲ ساعت تا هنگام خواب وقت دارد این در صورتی است که او معمولا ساعت ۹ الی ۱۰ شب بخوابد.

اینکه عضلات مورد هدف حداکثر جذب نوروتوکسین‌های تزریق شده را داشته باشند، کاملا کافی است.

علاوه بر این سطح هوشیاری افراد در صبح بیشتر است. این به این معنا است که احتمال خواب آلودگی بیمار پس از تزریق بوتاکس به حداقل می‌رسد، مخصوصا اگر شب قبل از تزریق استراحت کافی داشته باشد. اگر امکان تنظیم قرار ملاقات در صبح مقدور نباشد، می‌توان تزریق بوتاکس را در ظهر انجام داد. در اینصورت بیمار تا زمان خواب ۹ ساعت وقت خواهد داشت.

برای کسب بهترین نتایج از تنظیم قرار ملاقات‌ها در بعد از ظهر خودداری کنید. مطمئنا بعد از ظهر به راحتی می‌توان یک وقت خالی برای بوتاکس پیدا کرد زیرا هیچکس متقاضی انجام تزریق بوتاکس در این ساعت از روز نیست. تزریق بوتاکس در ساعات پایانی روز به معنی هدر دادن پول است و همچنین بیمار را در معرض خطرات غیر ضروری قرار می‌دهد.

توصیه‌هایی برای خوابیدن پس از تزریق بوتاکس

مطمئنا خوابیدن بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس منجر به عوارض جانبی‌های بسیار بدی که در این مقاله ذکر شده اند، می‌شود. حتی اگر بیمار پس از انجام بوتاکس در صبح به مدت ۱۰ ساعت بیدار بماند، با این وجود باز هم مجبور است که در هنگام شب بخوابد. بهترین توصیه ها برای خوابیدن بعد از انجام بوتاکس به منظور به حداقل رساندن عوارض جانبی و دستیابی به بهترین نتایج کدامند ؟

به پشت خوابیدن

خوابیدن به پشت بهترین حالت خواب پس از تزریق بوتاکس است. لازم است که بوتولیسم توکسین به مدت ۴ الی ۶ ساعت بعد از تزریق بوتاکس تحرک محدودی داشته باشد بنابراین بهتر است اقدامات احتیاطی حداقل به مدت ۴۸ ساعت رعایت شوند.

به همین دلیل است که پزشکان و متخصصان تزریق بوتاکس به بیماران توصیه می‌کنند ۲ شب اول بعد از تزریق به پشت بخوابند.

خوابیدن بر روی شکم در اولین شب پس از تزریق بوتاکس ضد چین و چروک، فشار اضافی بر عضلاتی که تزریق روی آنها انجام شده وارد می‌کند. اگرچه در خوابیدن به این شکل خطر نشت نوروتوکسین به سایر عضلات احتمالا کم است، اما همچنان عواقب وخیمی به همراه خواهد داشت.

آیا به پهلو خوابیدن پس از تزریق بوتاکس نیز باعث ایجاد مشکل می شود؟ یا هیچ مشکلی ندارد؟ حتی کسانی که به پهلو می‌خوابند نیز از مشکلات و عوارض جانبی در امان نیستند، زیرا صورت آنها هنوز با متکا و تخت خواب تماس پیدا می‌کند.

مشخص است که تغییر نا‌گهانی در وضعیت و حالت خوابیدن منجر به احساس ناراحتی می‌شود. به این معنا که افرادی که همیشه به پهلو و یا روی شکم می‌خوابند برای خوابیدن به پشت و نگه داشتن صورت رو به بالا با مشکل مواجه خواهند شد. اما خوشبختانه همیشه از شب سوم به بعد می توانند به حالت معمولی خود بخوابند.

اما اگر بیمار در شب اول یا دوم پس از بوتاکس به طور ناگهانی بر روی پهلو یا شکم خود بیدار شود، چه اتفاقی می‌افتد؟ تا زمانیکه با درد و ناراحتی مواجه نشده لازم است که فقط بر روی پشت خود برگردد و بخوابد.

لایه‌های متکا در اطراف بیمار

می‌توان با ایجاد لایه ضخیمی از چندین متکا از ناحیه‌هایی که به تازگی تزریق بوتاکس داشته‌اند محافظت کرد. اگر تخت خواب شما و همسرتان مشترک است از این لایه‌ها برای جلوگیری از حرکات آخر شب که منجر به روابط جنسی و بغل کردن می‌شوند، استفاده کنید.

همچنین می‌توان از این لایه ضخیم متشکل از چند متکا برای جلوگیری از بی‌قراری و نا‌آرامی استفاده کرد. به یاد داشته باشید که خواب آرام در چند شب اول پس از تزریق بوتاکس باعث افزایش حداکثر نفوذ نوروتوکسین‌ها به عضلاتی که در محل تزریق قرار دارند می‌شود. این عمل نتایج ماندگارتر و در نتیجه ارزش پولی که خرج شده را تضمین می‌کند.

متکا و تخت خواب تمیز

آخرین موردی که بعد از تزریق بوتاکس لازم است رعایت شود، خوابیدن بر روی متکا یا تشک کثیف است. مطمئنا بیمار ممنوعیت ۴ الی ۶ ساعتی که برای خوابیدن پس از پروسه تزریق توصیه شده را رعایت می‌کند. اما توجه داشته باشید که محل‌های تزریق شده هنوز حساس هستند و هر گونه تماس با باکتری منجر به عفونت‌های شدید می‌شود.

برای ایمن بودن از خطرات احتمالی، اولین شب پس از پروسه تزریق بر روی یک جفت ملحفه و رو‌بالشتی جدید بخوابید.

آیا تزریق بوتاکس بر روی خواب تاثیر می‌گذارد؟

اگر بیمار بطور دائمی با مشکلات خواب مواجه باشد، تمایل به دانستن اینکه آیا بوتاکس بر روی خواب او تاثیر می‌گذارد یا خیر امری طبیعی است.

بنابراین، آیا باعث کم خوابی می‌شود؟ پاسخ به این سوال بله است، عوارض جانبی بوتاکس که دامنه‌ای از درد تزریق تا تورم دارند احتمالا در چند شب اول پس از تزریق بوتاکس منجر به دشواری در خوابیدن می شوند.

در اینجا علل اصلی که مانع خواب خوب بعد از تزریق بوتاکس می شوند بررسی می‌شوند.

میگرن

تزریقات بوتاکس شدیدترین عوارض را در طی ۲۴ ساعت اول به بدن وارد می‌کنند. میگرن‌های شدید از شایع‌ترین عوارضی هستند که مانع خواب بیمار می‌شوند. متاسفانه بسیاری از پزشکان استفاده از دارو‌های مسکنی از جمله تیلنول و ایبوپروفن را برای مقابله با این درد‌ها پس از تزریق بوتاکس، توصیه نمی‌کنند. به دلیل اینکه این داروها خاصیت رقیق کننده خون دارند که منجر به کبودی شدید پس از جراحی می‌شود.

افتادگی پلک

اگر بوتاکس در اطراف چشم‌ها تزریق شده باشد، امکان دارد که بوتاکس به عضلات پلک نفوذ کند و باعث افتادگی پلک‌ها شود. پلک آسیب دیده احتمالا زمانیکه خاصیت بوتاکس تزریق شده از بین برود، به حالت طبیعی بر‌می‌گردد اما دراین حیطه زمانی بیمار از مشکلات خواب رنج خواهد برد.

اضطراب

یکی از دلایل اصلی بی‌خوابی اضطراب است. بسیاری از طرفداران بوتاکس در چندین شب اول پس از تزریق اضطراب شدیدی را تجربه می‌کنند که منجر به دشواری در خوابیدن می‌شود. چند ساعت بعد از بوتاکس نباید خوابید؟

به دلیل افزایش خطر ابتلا به عوارض جانبی (به عنوان مثال مهاجرت بوتاکس به عضلات دیگر و به دنبال آن فلجی موقت یا آسیب به بافت‌های مجاور) معمولاً توصیه می‌شود که حداقل 4 الی 6 ساعت از خوابیدن بعد از بوتاکس جلوگیری کنید! پس از آن باید چند شب اول به پشت بخوابید (طاق باز) تا از توزیع ناهموار بوتاکس ممانعت به عمل آورید.

یکی از نکاتی که باید در مورد مراقبت‌های بعد از تزریق بدانید این است که برخی از افراد وجود دارند که معتقد هستند دراز کشیدن یا خوابیدن بعد از بوتاکس هیچ تاثیری در انتشار سم باکتری بوتولینوم ندارد؛ از آنجا که ویژگی عضلانی هر فرد متفاوت و منحصر به فرد است، واکنش او نیز در برابر تزریق بوتاکس متفاوت خواهد بود. بنابراین توصیه‌ها را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از عوارض در نظر بگیرید و بدانید که بعد از تزریق بوتاکس تا چند ساعت نباید خوابید.

به پهلو خوابیدن بعد از بوتاکس

سوال رایج دیگر زیباجویان این است که تا چند روز بعد از بوتاکس نباید به پهلو خوابید؟ خب جواب این مورد نیز بنا به تشخیص پزشک شما و ویژگی‌های عضلات صورتتان متفاوت است. همان طور که احتمالا می‌دانید خواب آلودگی یکی از اصلی‌ترین عوارض تزریق بوتاکس است و متخصصان مطمئن نیستند که این امر ناشی از سمیت این دارو است یا دلایل دیگر. با این حال اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را از انجام متد جوانسازی خود داشته باشید، مهم است که از خوابیدن به پهلو تا 24 الی 48 ساعت خودداری کنید؛ در برخی افراد ممکن است این زمان کم‌تر یا بیشتر باشد، بنابراین بهتر است نظر پزشکتان را جویا شوید.

نشسته خوابیدن بعد از بوتاکس

از بهترین انواع نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس می‌توان به نشسته خوابیدن بعد از بوتاکس اشاره نمود که کمترین میزان فشار را به صورت وارد می‌کند و در عین حال سر را به سمت بالا نگه می‌دارد. اگر تزریق خود را حوالی غروب یا شب انجام داده‌اید و خواب آلود هستید، توصیه می‌کنیم که با استفاده از چند بالش، یک تکیه گاه برای خود ایجاد کنید و شب را استثنا به صورت نشسته بخوابید. رعایت این نکته مهم است که به هیچ وجه سرتان نباید خم شود (به ویژه در ساعات ابتدایی خواب)، به این منظور می‌توانید از بالش‌های گردنی برای حفظ ایستایی ناحیه گردن و جلوگیری از انحراف آن در هنگام خواب بهره ببرید.

دکمه بازگشت به بالا