برترین های کسب و کار مجیکمطالب میجیک

چطور لقی کاشی و سرامیک را برطرف سازیم؟

طرز تهیه دوغاب سرامیک کف و بندکشی کاشی دیوار

معمولا برای بندکشی کاشی و بین کابینتی از مخلوط سیمان و پودر سنگ استفاده می شود به این صورت که به نسبت یک سهم سیمان و سه سهم پودر سنگ را مخلوط و از الک رد می کنیم تا ذرات سفت و بزرگ آن خرج شود. به همین منوال آن را با مقداری آب مخلوط می کنید تا به غلظت مورد نظر شما برسد و پس از آن کمی صبر می کنید و آن را استفاده می کنید. معمولا برای کف غلظت کمتری استفاده می شود که بتوان به راحتی مایع را روی سطح ریخت و با یک کاردک پلاستیکی آن را روی سطح پخش کنید و اضافه های آن را جمع کنید.

برای دیوار معمولا با غلظت بیشتری ملات باید آماده شود که سرازیر نشود و با کمک دست و انگشت اشاره و دستکش یا با ماله می توانید عمل بندکشی را انجام دهید. این مختصری از طرز تهیه دوغاب سرامیکی بود. زمانی که پس از چند سال و در اثر تماس با آب به مرور زمان بندکشیها آسیب می بیند و علاوه بر اینکه جلوه زیبایی ندارد باعث نشتی و آسیب به منزل هم می شود. از آنجایی که تهیه دوغاب کاشی و سرامیک در منزل امکان پذیر است توصیه ما به شما استفاده از درزگیر آماده سیمانی یا همان دوغاب آماده نانو برای درزگیری کاشی و سرامیک است. این نوع محصول با توجه به نانو ذرات موجود داخل آن خاصیت آب گریزی بالایی دارد و برای برای ترمیم بندکشی بسیار عالی است به همین دلیل به دوغاب ترمیم نیز معروف است.

برچسب بین کابینتی | بین کابینتی چی خوبه

طرز استفاده از دوغاب آماده برای درزگیری کاشی و سرامیک

دوغاب آماده به صورت دو جزیی و تک جزیی وجود دارد به این صورت که محصول دو جزئی یک مایع نانو هم به همراه دارد. که به طبع محصول دو جزیی کیفیت بالایی دارد ولی نوع تک جزئی آن هم با آب معمولی قابل استفاده است.

روش استفاده از دوغاب آماده روی بسته بندی آن درج شده است که در اینجا هم به آن اشاره می شود. در مورد محصول دو جزئی به هیچ وجه از آب معمولی نباید استفاده کرد و فقط با محلول همراه خودش باید ترکیب شود.

روش استفاده از دوغاب آماده برای درزگیری کاشی و سرامیک به این صورت است که ابتدا محل مورد نظر را به خوبی تمیز کنید سپس بطری بزرگتر که شامل پودر است را باز می کنید و محلول همراه آن را اضافه می کنید و سپس بسته و خوب به هم می زنید تا خمیر مناسب ایجاد شود در مورد نوع تک جزئی هم به همان میزان جای خالی بالای بطری پودر از آب معمولی پر کنید و استفاده کنید.

البته پیشنهاد ما این است که آب به مرور اضافه شود تا غلظت مناسب و مورد نظر شما به دست آید. درب این محصولات به نحوی طراحی شده است که به راحتی باز و بسته می شود.

پس از آماده شدن نهایی با فشار دادن بطری روی بندکشیهای قبلی و درزهای موجود بین کاشی و سرامیک آن را ترمیم کنید و اضافات آن را حتما با یک کاردک پلاستیکی یا دستمال پاک کنید چرا که پس از سفت شدن به سختی قابل پاک کردن و کندن است.

پودر بندکشی ضد اسید به هیچ وجه در اثر تماس با آب یا مواد شیمیایی تمیز کننده از بین نمی رود. تا مدت ۲۴ ساعت از ریختن آب یا تردد در محل بندکشی اجتناب کنید تا به سختی نهایی برسد.

به این صورت می توانید عمل دوغاب دادن و ترمیم بندکشی را در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت شخصا بدون نیاز به استادکار بنا انجام دهید و علاوه بر کاهش هزینه کیفیت بالا را تجربه کنید.

مواد لازم برای رفع لقی کاشی :

چسب بتون (نوع تیوبی آن مناسب تر است) گان (gun) برای چسب (از ابزار فروشی ها به راحتی تهیه کنید) دریل وزنه دستمال تمیز اسفنج مخلوط آب و .

نحوه انجام کار :

در ابتدا باید کاشی لق را پیدا کنید، برای این کار هم می توانید از راه رفتن بر روی سطح کاشی ها کمک بگیرید و هم می توانید به آن ها ضربه بزنید، کاشی های لق صدای پوکی دارند. بعد از آن نوبت به استفاده از دریل می رسد، با استفاده از دریل در چهار طرف کاشی و یا کاشی های لق تان؛ درست روی درز و ملات ها سوراخ هایی را ایجاد کنید، دقت کنید چرا که عمق این سوراخ های نباید زیاد باشد تا به کف اصلی خانه برسد، عمق دو سانت کافی است.

ضایعات حاصل از را می توانید با جارو برقی تمیز کنید، حالا نوبت آن است که چسب را توی گالن بگذارید و سر آن را داخل سوراخ های ایجاد شده با دریل بیاندازید و داخل سوراخ ها را پر کنید، بعد از آن باید وی کاشی ها را با وزنه بپوشانید، وقتی این کار را انجام می دهید مقداری از چسب ها بیرون می زند، به راحتی می توانید روی این چسب ها را با اسفنج آغشته به آب و صابون بشویید.

قبل از انجام مراحل لق گیری سرامیک کف بهتر است اطلاعاتی نسبت به دلیل ایجاد این لقی کسب نمایید. همچنین پس از انجام لق گیری سرامیک کف نیز باید به برخی از موارد دقت بسیار زیادی کنید. مانند این که : بهتر است پس از لق گیری تا مدت معینی از رفت و آمد در محل لق گیری خودداری نمایید. اگر لق گیری در مکان های پر رفت و آمد قرار گرفته است، باید از برخی چسب های مخصوص برای چسبندگی مناسب سرامیک بهره ببرید.

بهتر است از افرادی برای نصب کاشی و یا سرامیکی که دچار لقی شده کمک بگیرید که از تخصص مناسبی برخوردار باشد. تجربه ی افراد در این موضوع می تواند از اتفاقات بعدی جلوگیری کند، بهتر است توجه بسیار ویژه ای به استفاده ی استاد کار از در ملات داشته باشید. استفاده از این محصول سبب می گردد که کاشی و یا سرامیک شما از انبساط و انقباضات دما ، کمتر دچار آسیب دیدگی گردد.

 نحوه رفع لقی سرامیک

 یکی از مواردی که از اهمیت بسیار زیادی در لق گیری سرامیک کف برخوردار می باشد، استفاده از مصالح با کیفیت خواهد بود. استفاده ی مناسب از ملات در زیر سرامیک ها و کاشی ها سبب می گردد که کاشی و سرامیک ها، هر چند در معرض رفت و آمد بسیاری هم قرار بگیرند، دچار آسیب دیدگی کمتری شوند.

 یکی دیگر از مواردی که افراد باید به آن اهمیت بسزایی دهند، جابجایی مناسب کالاها از روی این سرامیک ها است. گاهی جابجا نمودن نادرست برخی از کالاهای سنگین وزن، آسیب بسیاری به این سرامیک ها وارد خواهند نمود. مورد دیگری که از اهمیت بالایی در نصب این سرامیک ها برخوردار است، استفاده از درزگیر ها خواهد بود. پر کردن فضای خالی در بین سرامیک ها سبب ایجاد مقاومت بیشتری در این محصولات خواهد شد.

ابتدا باید سعی کنید به طور بسیار مناسبی سرامیک را از محل خود جدا نمایید. در برخی از مواقع ممکن است که سرامیک و یا کاشی شما دچار شکستگی شده باشد. در این صورت جدا نمودن سرامیک بسیار ساده تر انجام خواهد پذیرفت. اما در صورتی که سرامیک شما سالم است و فقط دچار لقی شده است با استفاده از ابزار مناسب اقدام به خارج نمودن سرامیک خواهید کرد.

تمیز کردن سرامیک جدا شده ، بسیار مهم خواهد بود. با این کار شما فضای مناسبی برای چسبیدن دوباره ی سرامیک ایجاد خواهید نمود. در این مرحله مواد مناسب ( ملات مناسب ) که بهتر است از چسب نیز استفاده گردد در زیر کاشی و یا سرامیک مورد نظر ریخته و سپس سرامیک را با توجه به خصوصیات نصب کاشی در محل مناسب قرار دهید. به عنوان مثال نصب سرامیک پرسلان دارای ریزه کاری هایی می باشد که باید قبل از نصب از آن اطلاع داشته باشید

منابع مقاله:

tilebar.com

tiles-direct.com

دکمه بازگشت به بالا