برترین های کسب و کار مجیکمطالب میجیک

برای اخذ سفارت مجارستان چقدر باید هزینه کنیم؟

نحوه تعیین وقت سفارت مجارستان

وقت سفارت مجارستان در ایران، توسط گروه کارگزاری VFSGlobal انجام می‌شود. برای درخواست تعیین وقت سفارت مجارستان، باید درخواست خود را به این گروه کارگزاری ارسال کنید. حدودا یک هفته پس از ارسال درخواست وقت سفارت، می‌توانید به دفتر  به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان گلستان ۵ (شهید موسوی)، مجتمع تجاری هروی سنتر، طبقه چهام در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۸ تا ۱۷ مراجعه کنید. در صورتی که وقت سفارت از پیش تعیین نکرده باشید، مجاز به ورود به این دفتر نمی‌باشید.

آدرس سفارت مجارستان در تهران | پیگیری ویزای مجارستان

خودتان وقت سفارت مجارستان بگیرید

برای دریافت وقت سفارت مجارستان، باید نام و نام خانوادگی (بر اساس اطلاعات پاسپورت)، شماره پاسپورت، تاریخ انقضاء پاسپورت، ملیت، جنسیت، تاریخ تولد، شماره تماس، تاریخ سفر، تاریخ پیشنهادی وقت سفارت و نوع ویزای درخواستی (توریستی، کاری، بازدید از خانواده و غیره) خود را به همراه اسکن و یا عکس واضح پاسپورت خود را به آدرس ایمیل appointment.hungaryiran@vfshelpline.com ارسال کنید.

هزینه درخواست وقت سفارت مجارستان

هزینه درخواست وقت سفارت مجارستان در گروه مسافرتی ویزالند، 1 میلیون تومان می‌باشد. این هزینه فقط برای درخواست وقت سفارت بوده و مدارک آن (پر کردن فرم ، رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما، واچر هتل و بیمه مسافرتی) به عهده متقاضی می‌باشد.

وقت سفارت فوری مجارستان

در حالت عادی، وقت سفارت مجارستان ۷ روز کاری طول می‌برد. اما اگر دعوتنامه داشته باشید و یا برای موارد پزشکی به مجارستان سفر می‌کنید، می‌توانید ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد نیز در این دفتر حضور داشته باشید. در صورتی که با وقت سفارت فوری به دفتر ویزای مجارستان مراجعه کنید، مدت بررسی پرونده‌تان همان ۱۴ تا ۲۱ روز کاری خواهد بود.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت مجارستان

برای درخواست وقت سفارت مجارستان، فقط به عکس واضح و یا اسکن پاسپورت نیاز است. اما زمانی که به دفتر کارگزاری ویزای مجارستان مراجعه می‌کنید، باید مدارک زیر را ارائه بدهید. توجه داشته باشید که این مدارک باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شوند و نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند.

? فرم درخواست ویزای مجارستان

? ۲ قطعه عکس ۳.۵×۴.۵

?  تا سقف ۳۰ هزار یورو

? اصل گذرنامه فعلی به همراه کلیه گذرنامه‌های قبلی

? برگه تعیین وقت سفارت مجارستان

? اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

? اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

? رزرو بلیط رفت و برگشت

? واچر هتل

? ارائه دعوتنامه (در صورت وجود)

اطلاعیه ویزای مجارستان

در حال حاضر هیچ محدودیتی برای سفر به مجارستان وجود نداشته و دارندگان ویزای مجارستان می‌توانند بدون ارئه کارت واکسن، تست منفی PCR، گواهی بهبودی کرونا یا قرنطینه اجباری، به این کشور سفر کنند.

  • واکسن‌های مورد تایید مجارستان برای اخذ ویزای توریستی و سفر به این کشور: «فایزر و بیون‌تک»، «مدرنا»، «آسترازنکا»، «جانسون اند جانسون» و «سینوفارم»

ویزای مجارستان به صورت انفرادی صادر می‌شود و شما برای اخذ ویزای این کشور می‌توانید به صورت گروهی و انفرادی اقدام کنید. گردش حساب و تمکن مالی مهم‌ترین شرط اخذ ویزای مجارستان است. پس از حضور در دفتر کارگزاری VFSGlobal برای ارائه مدارک و انگشت نگاری، ۱۴ روز کار بعد جواب ویزا برای شما ارسال می‌شود.

وقت سفارت مجارستان

تعیین ، توسط شرکت VFSGlobal در ایران تعیین می‌شود. پس از ارسال درخواست، تقریبا برای ۷ روز کاری بعد شما باید در دفتر این شرکت حضور داشته باشید. هزینه تعیین وقت سفارت مجارستان 1 میلیون تومان می‌باشد اما این کل هزینه نیست و پرداخت هزینه‌های داخل سفارت به عهده متقاضی می‌باشد. برای حضور در دفتر VFSGlobal مجارستان باید در روز‌های یکشنبه تا پنجشنبه در ساعات ۸ صبح تا ۵ عصر به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید.

شرایط اخذ ویزای مجارستان

برای اخذ ویزای مجارستان، حتما باید شرایط زیر را داشته باشید. در صورتی که هریک از شرایط زیر را ندارید، قید سفر به مجارستان را بزنید!

شرایط ویزای مجارستان به ترتیب زیر می‌باشد:

۱. تمکن مالی: تمکن مالی مناسب برای اخذ ویزای مجارستان برای هر نفر، حداقل 200 میلیون تومان می‌باشد. توجه داشته باشید که از این مبلغ، درصدی برای ضمانت نامه تور گروهی کسر می‌شود.

۲. گردش حساب: گردش حساب ۳ ماه اخیر متقاضی ویزای مجارستان، مهم‌ترین عامل اعطا و یا عدم اعطای ویزا به ایشان می‌باشد. منظور از گردش حساب، تعداد تراکنشات حساب متقاضی می‌باشد و مبالغ ورودی و خروجی به حساب اهمیت چندانی ندارد.

۳. اقدام به صورت تور گروهی: با توجه به افزایش تعداد پناهنده های ایرانی در ، کشور مجارستان تصمیم گرفت تا به کسانی که به صورت انفرادی برای دریافت ویزا اقدام می‌کنند، ویزا اعطا نکند. به همین دلیل، در حال حاضر فقط می‌توانید در قالب تور گروهی برای اخذ ویزای مجارستان اقدام کنید.

مدت زمان جوابدهی به ویزای مجارستان

پس از مراجعه به دفتر کارگزاری ویزای مجارستان و ارائه مدارک و انگشت نگاری، ۱۴ روز کاری بعد جواب ویزا برای شما صادر می‌شود که شخص متقاضی، باید برای دریافت جواب ویزا حضورا به این دفتر مراجعه کند.

ریجکت ویزای مجارستان

رایج‌ترین علت رد شدن درخواست ویزای مجارستان، اقدام به صورت انفرادی می‌باشد. این قانون، از مهرماه سال ۹۷ آغاز شده است. اما دلایل دیگری نیز برای ریجکت ویزای مجارستان وجود دارد:

  • اقدام به صورت انفرادی و یا خانوادگی برای ویزای مجارستان
  • سوء پشینه کیفری و یا حقوقی در گذشته و یا حال
  • ارائه تاریخچه سفر دروغین و یا غیر واقعی
  • متقاعد نشدن افسر ویزای مجارستان از هدف شما برای ورود به این کشور
  • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکتی ویزای مجارستان و اعتراض به رد شدن درخواست ویزا مجارستان

، وجود ندارد. اگر شما با تور گروهی از مجارستان ریجکت شده باشید، تا ۲ سال مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشد. اما اگر به صورت انفرادی اقدام کرده و ریجکت شده‌اید، می‌توانید ۶ ماه پس از زمان رد شدن درخواست‌تان، دوباره اقدام کنید. اعتراض به رد شدن ویزای مجارستان، به این شکل است که متقاضی با نوشتن نامه‌ای به زبان انگلیسی و با استناد به مدارک خود، به همراه نامه ریجکتی، نامه اعتراض و پاسپورت به سفارت مجارستان مراجعه کند. پس از تحویل نامه اعتراض به رد شدن ویزای مجارستان، ۴۵ روز کاری بعد جواب موافقت و یا عدم موافقت با اعتراض شما اعلام می‌شود.

انواع ویزای مجارستان

با توجه به هدف سفر متقاضی از سفر به مجارستان، ویزای مجارستان در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی و ویزای تحصیلی مجارستان، محبوب‌ترین انواع ویزای مجارستان در بین ایرانیان است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

۱. ویزای توریستی مجارستان

در حال حاضر، به صورت انفرادی نمی‌توانید برای ویزای توریستی مجارستان اقدام کنید. گردش حساب و تمکن مالی از مهم‌ترین شرایط اخذ این ویزا می‌باشد. با ویزای توریستی مجارستان می‌توانید در هر ۶ ماه، ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید.

۲. ویزای تحصیلی مجارستان

برای گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان، حتما باید از سوی دانشگاه، مدرسه و یا یک موسسه آموزشی دعوت‌نامه ارائه کنید. اعتبار ویزای تحصیلی مجارستان با به اتمام رسیدن تحصیل شما به پایان می‌رسد که در صورت نیاز، می‌توانید آن را تمدید کنید.

سوالات متداول ویزای مجارستان

حتی با داشتن تمکن مالی میلیاردی و تاریخچه سفری بسیار زیاد هم نمی‌توانیم به صورت انفرادی برای ویزای مجارستان اقدام کنید؟

اگر بتوانید هدف سفر خود را با توجه به تاریخچه سفری‌تان را به افسران ویزای این کشور اعلام کنید، شانس بالایی برای اخذ ویزای انفرادی مجارستان خواهید داشت. اما پیشنهاد می‌کنیم به صورت انفرادی اقدام نکنید. چرا که تا مدت زمان ۶ ماه نمی‌توانید دوباره برای درخواست ویزا اقدام کنید.

آیا ویزای شینگن مجارستان برای درخواست ویزای کانادا اعتبار دارد؟

بله. کلیه ویزاهای شینگن از نظر اعتبار در یک رده قرار دارند.

ویزای مجارستان تضمینی وجود دارد؟

خیر. در هیچ ویزایی تضمینی وجود ندارد. همه چیز به افسر بررسی پرونده ویزای شما بستگی دارد.

منبع:

mfa.gov

visa.vfsglobal.com

دکمه بازگشت به بالا