برترین های کسب و کار مجیکمطالب میجیک

راهنمای خرید بهترین صندلی ورزشگاهی زیر قیمت بازار

راهنمای خرید بهترین صندلی استادیومی

نکات انتخاب صندلی ورزشگاهی کمک می‌کنند تا شما بتوانید بهترین صندلی را برای استادیوم یا مجموعه مدنظر خود انتخاب نمایید. این صندلی‌ها به دلیل تنوع زیادی که دارند در دسته‌بندی‌های مختلف قرار گرفته و سبب می‌شوند تا بتوان راحت‌تر آنها را مقایسه و انتخاب نمود. این صندلی‌ها دارای قیمت‌های مختلف و همچنین مشخصات فنی متفاوتی هستند بنابراین امکان دارد در انتخاب یک صندلی مناسب به‌خوبی عمل نکنید؛ ما در این مقاله قصد داریم تا نکات راهنمای خرید صندلی استادیومی را پوشش دهیم.

تولید کننده صندلی استادیومی | صندلی استادیومی

مواد استفاده شده در صندلی استادیومی

در بحث متریال این صندلی باید بگوییم که صندلی‌های استادیومی را می‌توان از متریال‌های مختلفی ساخت که علاوه بر ویژگی‌ها دارای قیمت‌های مختلفی نیز هستند. به همین دلیل شناخت متریال‌هایی که برای ساخت صندلی استفاده می‌شود می‌تواند نشان‌دهنده کیفیت و طول عمر صندلی باشد. برخی از این متریال‌ها دارای ویژگی‌های مشخصی مانند ضدضربه و ضد اشعه یووی هستند.

این ویژگی‌ها علاوه بر مقاومت به طول عمر بیشتر صندلی نیز منجر خواهد شد. در ساخت صندلی نیز می‌توان از متریال‌هایی مانند PP کوپلیمر پلی‌پروپیلن یا HDPE استفاده نمود. طبیعتاً زیبایی و کیفیت کوپلیمر پلی‌پروپیلن بیشتر می‌باشد. کیفیت متریال‌های قابل‌استفاده در صندلی بسیار مهم می‌باشد و باید در هنگام انتخاب این صندلی‌ها به متریال به‌کاررفته و کیفیت آن‌ها توجه کافی داشته باشید.

معرفی انواع صندلی استادیومی

صندلی استادیومی انواع و اقسام گوناگونی دارند. امروزه استادیوم‌ها مطابق با ویژگی تماشاگران، شرایط آب‌وهوایی و تجهیزات دیگر استادیوم؛ صندلی‌های سکوها را در انواع مختلف تجهیز می‌کنند. در ادامه به پراستفاده‌ترین صندلی‌های استادیومی می‌پردازیم.

صندلی‌ های ساده و بدون پشتی

این صندلی استادیومی به‌عنوان ساده‌ترین و اقتصادی‌ترین صندلی‌های استادیومی شناخته شده‌اند. این صندلی‌ها برخلاف سادگی از ارگونومی بهینه‌سازی شده‌ای برای راحتی تماشاگران برخوردار هستند. معمولاً صندلی استادیومی ساده و بدون پشتی در قسمت نشیمن‌گاه دارای انحنا و ارگونومی خاصی است که تماشاگران در مسابقات طولانی مانند والیبال، فوتبال و تنیس از راحتی بیشتری در حین نشستن برخوردار باشند. این صندلی‌ها در رنگ‌بندی‌های گوناگون در بازار وجود دارند.

صندلی‌های پلاستیکی پشتی دار: صندلی استادیومی پلاستیکی پشتی دار، یکی از پراستفاده‌ترین صندلی‌های استادیومی در ایران هستند. این صندلی‌ها با توجه به داشتن تکیه‌گاه برای تماشاگران راحتی بیشتری نسبت به صندلی‌های بدون پشتی به ارمغان می‌آورند. همچنین علاوه‌برآن، این صندلی‌ها از نظر استحکام و کیفیت ساخت جزء صندلی‌های مرغوب و بادوام در میان صندلی‌های استادیومی پلاستیکی است.

صندلی‌ های تاشو

صندلی استادیومی تاشو نسبت به دو مورد بالا از خلاقیت و کارایی بیشتری برخوردار است. شاید در گذشته مشابه این صندلی‌ها را در سالن‌های تئاتر و سینما دیده باشید. این صندلی‌ها یکی از راحت‌ترین صندلی‌های استادیومی هستند. یکی از مهم‌ترین فواید این صندلی‌ها خاصیت تاشوندگی آن‌ها است که در طول مسابقات امکان جابه‌جایی تماشاگران را بهتر فراهم می‌کنند. همچنین از نظر راحتی در سطح بالاتری نسبت به صندلی‌های ساده و پشتی دار هستند.

صندلی‌ های VIP

صندلی استادیومی VIP جزء راحت‌ترین صندلی‌های مورداستفاده در استادیوم‌های روز دنیا هستند. معمولاً این صندلی‌ها از پشتی‌های بلند و مواد اولیه بادوام تشکیل شده‌اند. نشیمن‌گاه و پشتی این صندلی‌ها به ابرهای نرم و چرم‌های عموماً صنعتی و فوم‌ها مجهز هستند که راحتی بیشتری برای تماشاچیان به ارمغان می‌آورند. همچنین در موارد پیشرفته‌تر، این صندلی‌ها حاوی امکاناتی مانند مانیتور، جای لیوانی و شارژر اختصاصی هستند. البته این صندلی‌ها فقط در جایگاه‌های سرپوشیده و یا CIP قابلیت استفاده دارند. استفاده از این صندلی‌ها در استادیوم‌های فضای باز و سرباز به دلیل افزایش استهلاک آن‌ها مناسب نیست.

مهم‌ترین ویژگی‌ های صندلی استادیومی مرغوب و باکیفیت

همواره صندلی‌های استادیومی جزء مهم‌ترین سرمایه استادیوم‌ها هستند. هرچه این صندلی‌ها از کیفیت بیشتری برخوردار باشند، تماشاگران در هنگام استفاده راحتی بیشتری خواهند داشت. همچنین یکی از زیبایی‌های استادیوم‌های ورزشی به صندلی‌های آن وابسته است. با انتخاب بهترین صندلی استادیومی، می‌توانید زیبایی استادیوم خود را بیشتر کنید. مهم‌ترین ویژگی‌های صندلی استادیومی مرغوب و باکیفیت عبارت‌اند از:

مقاومت در برابر آب‌وهوا

بیشتر استادیوم‌های ورزشی در هوای آزاد هستند و دائماً با شرایط جوّی مانند آفتاب‌های سوزان، طوفان، باران‌های اسیدی و برف و یخ‌زدگی در ارتباط هستند. یکی از بیشترین ارتباط تجهیزات استادیوم با این گونه شرایط آب‌وهوایی، صندلی‌های استادیوم هستند. همواره یک صندلی استادیومی زمانی مرغوب است که در مقابل آُفتاب مقاوم باشد و با گذشت زمان تغییر فرم ندهد. همچنین این صندلی‌ها باید در مقابل باران‌های اسیدی و خورنده خاصیت مقاومی داشته باشند تا با گذشت زمان سطح صندلی‌ها زبر و مات نشود. از دیگر مقاومت‌های مهم این صندلی‌ها، مقاومت تجهیزات نصب و ثانویه در مقابل یخ‌زدگی است.

مقاوم در مقابل فشار

اوج هیجان در مسابقات ورزشی زمانی است که تماشاچیان باانرژی فراوان بالا و پایین می‌پرند و تیم خود را تشویق می‌کنند. همیشه بیشترین فشار ناشی از هیجان تماشاگران به صندلی ورزشگاه وارد خواهد شد. یک صندلی استادیومی باید مقاومت بالایی در مقابل فشار و ضربات هیجان تماشاچیان داشته باشد. همچنین یک صندلی استادیومی استاندارد باید ظرفیت تحمل وزنی بالا داشته باشد تا تماشاگران سنگین‌وزن و یا ادوات تشویق مانند تبل را بتواند تحمل کند.

تمیز شدن سریع

یکی از ویژگی‌های مهم صندلی استادیومی مرغوب، داشتن خاصیت تمیزشوندگی بالای آن است. معمولاً سطح یک صندلی ورزشگاه مرغوب، لایه‌ای صیقلی و براق وجود دارد که پس از شست‌وشوی این صندلی‌ها به دلیل خاصیت جلاپذیری بالا، مثل روز اول براق و پاکیزه خواهند شد. برخی صندلی‌های نامرغوب پس از چند سال به‌صورت چرک‌مرده و کثیف باقی می‌مانند. همواره ویژگی تمیزشوندگی صندلی‌های جزء پارامترهای مهم در خرید این تجهیزات است.

ثبات رنگی: صندلی‌های استادیومی در طیف‌های رنگی گوناگونی در بازار موجود هستند. تیم‌ها معمولاً رنگ‌های صندلی استادیومی را مطابق با رنگ پیراهن و پرچم خود انتخاب می‌کنند. ثبات رنگی صندلی‌ها مخصوص در انواع رنگی یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های یک صندلی مرغوب ورزشگاهی است. یک صندلی استاندارد در مقابل نور سوزان خورشید و باران‌های اسیدی دچار رنگ‌باختگی و کدرشدن نخواهد شد.

ویژگی‌ های ظاهری

صندلی‌های استادیومی در انواع مختلفی موجود بوده که همین مسئله سبب می‌شود تا در انتخاب صندلی‌ها دست شما برای خرید باز باشد. از طرف دیگر این صندلی‌ها بر اساس دسته‌بندی گفته شده می‌تواند بدون پشتی یا پشتی دار یا تاشو باشد که همه این موارد در کنار هم سبب شده است تا شما بتوانید با آنالیز درست محیط و نیازهای خود بهترین صندلی را انتخاب کنید.

صندلی‌های بدون نشیمن از صندلی‌های ارزان‌قیمت موجود در بازار می‌باشد که شاید استفاده زیادی امروزه نداشته باشد و فقط در برخی از سالن‌ها به دلیل نیازی که به آن می‌باشد استفاده می‌شود. از متداول‌ترین مدل‌ها نیز باید به صندلی‌های استادیومی پشتی دار اشاره نمود که در طرح‌های مختلفی نیز در بازار می‌باشد از جمله صندلی‌هایی که دارای بالشتک در نشیمن و پشتی آن می‌باشد. همچنین نوع دیگری نیز می‌باشد که قیمت‌های بالاتری را داشته و هنوز در داخل کشور در مجموعه‌های بزرگ به طور گسترده استفاده نخواهد شد اما سبب می‌شود تا هم طول عمر بیشتری داشته باشد همه نظافت آنها راحت باشد.

نکات مهم درباره‌ صندلی استادیومی

اگر مجموعه‌ای بزرگ را قرار است تجهیز نمایید بهتر است از ابتدا یک متخصص در این زمینه در کنار شما باشد تا بعداً در هنگام نصب و چیدمان صندلی‌ها دچار مشکل خاصی نشوید. لازم به ذکر می‌باشد هر صندلی مشخصات فنی مخصوص به خود را دارد که می‌توانید با مطالعه آنها به چیدمان بهتر سالن ورزشی بپردازید. این صندلی‌ها می‌توانند به روش‌های مختلفی نصب بشوند که عموماً به‌صورت چهار پیچ یا دوپیچ بر روی سطح آماده شده نصب خواهند شد.

رنگ‌های مختلف این صندلی‌ها نیز می‌توانند برای چیدمان و رنگ‌بندی در سالن‌های ورزشی یا استادیوم‌های ورزشی مناسب باشد و شما برای تعداد بالا باید از قبل سفارش خود را ثبت نمایید. همچنین نحوه خرید را باید به طور دقیق انتخاب نمایید. خرید صندلی استادیومی از شرکت‌ها و تولیدکننده‌ها می‌تواند علاوه بر اینکه هزینه‌ها را برای شما کاهش می‌دهد کمک کند. در صورت خرید صندلی‌ها با سفارش تعداد اندکی بتوانید برای مواقعی که صندلی خراب شده سریعاً جایگزین آن را انتخاب کنید.

جمع‌ بندی

خرید صندلی‌های استادیومی باید متناسب با بودجه موردنظر باشد. بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌ها در زمان خرید صندلی‌ها سعی می‌کنند تا ارزان‌ترین صندلی را خریداری نمایند که سبب شده است تا صندلی‌های بی‌کیفیت و ارزان در فروشگاه‌های بسیاری برای فروش ارائه بشود که طبیعتاً مقاومت و طول عمر کمتری را نیز دارا هستند و در درازمدت سبب ایجاد هزینه‌های مضاعف خواهند شد.

از طرف دیگر دانستن ابعاد استاندارد صندلی‌ها نیز مهم می‌باشد زیرا برای سالن‌ها و استادیوم‌های حرفه‌ای شما باید متناسب با نیاز خود اقدام به خرید صندلی و تجهیز آن نمایید و اگر از قبل به فکر آن نباشید می‌تواند در زمان نصب ایجاد دردسر نماید. شرکت‌ها و تولیدکننده‌های حرفه‌ای این صندلی‌ها در کنار فروش اقدام به نصب این صندلی‌ها نیز می‌کنند که سبب می‌شود تا هزینه‌ها برای شما تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کرده و کیفیت نصب نیز افزایش پیدا کند و مشکلات مرسوم بعد از نصب را نیز نداشته باشد.

دکمه بازگشت به بالا