2 مورد از پرطرفدار ترین دستگاه های سورتینگ

افرادی که زمینه فعالیتشان خرید و فروش محصولات کشاورزی است احتمالا با واژه سورتینگ آشنایی دارند. حتی افراد عادی ممکن است هنگام خرید برنج عبارت «برنج سورت شده» را روی کیسه ها دیده باشند. سوال اصلی در این زمینه این است که چرا سورتینگ محصولات به ویژه محصولات کشاورزی برای مشاغل فعال در این زمینه اهمیت دارد؟ در واقع باید بررسی شود که تاثیر سورتینگ محصولات در افزایش فروش به چه صورت می باشد؟ امروز قصد داریم شما را با اهمیت این مورد آشنا کنیم و به این سوال مهم پاسخ دهیم. پس مثل گذشته ما را تا انتها دنبال کنید.

سورتینگ برنج | سورتینگ چیست

سورتینگ چیست؟

پیش از صحبت در رابطه با سورتینگ، نیاز است که با کلمه سورتینگ آشنایی پیدا کنیم. مرتب سازی از کلمه sorting به معنای طبقه بندی یا مرتب کردن گرفته شده است و به عملی اطلاق می شود که محصولات را بر اساس پارامترهای مختلف دسته بندی و جدا می کند. این تقسیم بندی معمولاً بر اساس عواملی مانند اندازه و شکل، ظاهر، رنگ، بافت و غیره است.

متأسفانه در بین برخی از مردم ما این تصور غلط وجود دارد که اگر کالای درجه بندی شده را با بسته بندی مناسب خریداری کنند، قیمت بالاتر آن محصول تنها به دلیل بسته بندی آن است، اما این تصور اشتباه بزرگی است؛ زیرا با انجام عملیات سورت محصولات کاملا یکنواخت و سالم به دست مشتری می رسد و هیچ گونه آسیب و خرابی ای در آن ها نمی توان یافت و مشاهده کرد. اما این مورد بر کسی پوشیده نیست که در خرید هایی که به صورت عمده و فله ای انجام می شود، امکان جداسازی محصولات به این سالمی و درستی تقریبا نا ممکن است.

با توجه به توضیحات فوق به این نتیجه می رسیم که باید به دید مثبت به میوه های سورت شده بنگریم و این موضوع را دریابیم که استفاده از میوه های سورت شده مزایای فراوانی برای ما دارد که سعی میکنیم در آینده و در مقالاتی دیگر تک تک این مزایا را به صورت جداگانه و تخصصی بررسی کنیم. حال در ادامه به آشنایی مختصری در رابطه با دستگاه های سورتینگ میرسیم.

دستگاه سورتینگ به چه دستگاهی گفته می شود؟

طبق مواردی که تا این قسمت از مقاله خدمتان ارائه دادیم، دستگاهی که انجام دهنده این عملیات سورت و مرتب سازی می باشد، به عنوان دستگاه سورتینگ در بین عموم شناخته می شود. این دستگاه ها دارای انواع مختلفی هستند که از هر کدام در صنایع خاصی و برای سورت کردن محصول منحصر به فردی استفاده می شود. کاربرد کلی دستگاه سورتینگ در سورتینگ محصولات کشاورزی، طیور و ماهی بر اساس استانداردهای موجود می باشد. دستگاه های سورتینگ انواع مختلفی دارند که از معروف ترین آنها می توان به دستگاه سورتینگ سیب زمینی، دستگاه سورتینگ خرما و دستگاه بسته بندی میوه اشاره کرد. در این قسمت از مقاله برای اینکه بتوانید این دستگاه ها را با اطلاعات کامل خریداری کنید، اطلاعات و نکات مهمی را ارائه می کنیم که تجربه خرید بهتری را برای شما رقم می زند.

دستگاه سورتینگ سیب زمینی

با توجه به مصرف زیاد سیب زمینی و استفاده از آن در صنایع تبدیلی کشاورزی، به عنوان مثال در کارخانه های تولید و بسته بندی سیب زمینی تازه و یا تولید برش یا چیپس سیب زمینی، اهمیت استفاده از دستگاه سورتینگ سیب زمینی بسیار آشکارتر شده است.

سوالی که ممکن است برای برخی افراد پیش بیاید این است که دستگاه سورتینگ سیب زمینی چیست و چه کاربردی دارد؟ در ابتدا و همانطور که از نام این دستگاه مشخص است این نوع کار طبقه بندی و درجه بندی می باشد.

در مورد دستگاه سورتینگ سیب زمینی، عملکرد این دستگاه به این صورت است که به کمک این دستگاه پس از زدودن ناخالصی هایی مانند کثیفی از روی سیب زمینی ها و شستن سیب زمینی ها، روی ریل دستگاه سورتینگ قرار می گیرند. آنها از مسیر هایی که روی ریل های دستگاه حرکت می کنند جدا و طبقه بندی می شوند.

این دستگاه ها به دو صورت نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک در بازار موجود است که در نوع نیمه اتوماتیک سورتینگ محصولات با دخالت انسان انجام می شود ولی در نوع تمام اتوماتیک نیازی به دخالت انسان نیست. دستگاه سورتینگ با جداسازی محصولات مرغوب از ضایعات، نقش بسیار خوبی در بسته بندی و تحویل نهایی محصول به ویژه در هنگام صادرات دارد.

در گذشته به دلیل عدم آگاهی بسیاری از کشاورزان و سیب زمینی کاران از اهمیت سورت بندی این محصول قبل از صادرات، ضرر و زیان زیادی متحمل شدند. زیرا متأسفانه در برخی موارد پس از ارسال محصول به خارج از کشور و پس از دریافت آن در کشور مقصد، به دلیل وجود ضایعات در محصول ارسالی و عدم رعایت استاندارد سورت در بسته بندی محصول، آن دسته از محصولاتی که تولید شده اند، بسته بندی با قیمت گزاف صادر و به کشور بازگردانده شده است.

دستگاه بسته بندی میوه

در حال حاضر ایران یکی از صادرکنندگان اصلی میوه به سایر کشورهای جهان است که برای کسب موفقیت و افزایش فروش در این بازار خارجی باید میوه ها را مخصوص صادرات بسته بندی کرد تا میوه ها از هر گونه آسیب در امان باشند. تمام قسمت میوه به طور یکنواخت خشک می شود و کیفیت خود را تا رسیدن به مقصد نهایی یعنی دست مصرف کننده، حفظ می کند. این دستگاه بسته بندی تمام اتوماتیک است که باعث کاهش نیروی کار می شود و هزینه های شما را بسیار کاهش می دهد.

انواع دستگاه بسته بندی بادمجان، دستگاه بسته بندی پرتقال، دستگاه بسته بندی فلفل، دستگاه بسته بندی کاهو و …. در مدل های مختلف و با سیستم های مختلف اعم از مکانیکی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک و یا مدل های سلفون رویه یا سلفون از پایین طراحی و ساخته می شوند و به صورت تکی با این دستگاه ها به بهترین شکل ممکن بسته بندی می شوند.

خرید انواع دستگاه سورتینگ از سایت سورتینگ مبتکر

مجموعه سورتینگ مبتکر با هدف کسب رضایت حداکثری و کمک به توسعه تولیدات ملی، محصولات خود را با هزینه مناسب در اختیار صنایع قرار می دهد. در این صورت صنایع جدید می توانند با خرید از این مجموعه به سرعت به روند سودآوری برسند و شرکت های قدیمی و پیشکسوت نیز با استفاده از دستگاه های سورتینگ تولید شده در این مجموعه رونق زیادی به کسب و کار خود خواهند داد.

از دیگر مزایای این مجموعه می توان به مشاوره رایگان اشاره کرد. این خدمت برای شرکت های جدید و تاسیس بسیار مناسب است. در واقع اگر به تازگی وارد این حوزه شده اید می توانید با مشاوران سورتینگ مبتکر با شماره های 01142242214 و 09128703325 تماس بگیرید و یا وارد آدرس مقابل شوید :

https://sortingmobtaker.ir/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF

منبع: سورتینگ مبتکر

دکمه بازگشت به بالا