برترین های کسب و کار مجیکمطالب میجیک

10 نکته که قبل از کراتین مو باید در مورد آن بدانید

کارهایی که باید قبل از کراتین مو انجام دهید

یکی از مسائلی که همواره تو ذهن مشتریان کراتین مو در مرکز کراتین مارال وجود داره اینه که قبل از اینکه بیایم برای کراتین مو چه کارهایی باید انجام بدیم. توی این مطلب می خوهیم تمامی کارهایی که قبل از خدمات کراتین مو بایستی توسط مشتری انجام شود را به شما مشتریان عزیز کراتین مو بهار گلی معرفی کنیم. تا با انجام آن ها بتوانید با آمادگی بهتری برای کراتین مو حاضر شوید و به طبع نتیجه خیلی بهتری از کراتین مو بگیرید.

آموزش کراتینه مو | عوارض کراتینه مو

مهمترین کار قبل از کراتین مو

مهمترین کاری که بایستی توسط مشتری کراتین مو انجام شود ، شستشوی موها توسط شامپو بچه می باشد. چون شامپوهای بچه عموما کمترین میزان مواد شیمیایی را دارند و این امر به شما کمک می کند تا پس از شستشو سطح ساقه موی شما پوشیده از هیچ گونه ماده شیمیایی نباشد. در حقیقت این تنها کاریست که مشتریان کراتین مو باید قبل از حضور در خانه کراتین مو بهار گلی انجام دهند و البته نکته بعدی را هم باید رعایت کنند. اگر می خواهید بدانید که تفاوت کراتین موی صافی با کراتین موی احیا چیست ، می توانید مطلب تفاوت کراتین موی صافی با کراتین موی احیا را نیز مطالعه نمایید.

نکته بعدی قبل از کراتین مو

بعد از شستشوی موی خود توسط شامپو بچه ، نکته بعدی استفاده نکردن از هر نوع نرم کننده و یا ماسک مو می باشد. مشتریان عزیز کراتین مو باید این را درنظر بگیرند که استفاده از هر نوع نرم کننده و یا ماسک مو می تواند سطح ساقه مو را بپوشاند و مانع رسیدن ماده کراتین به ساقه مو شود. در نتیجه قبل از انجام خدمات کراتین مو هیچ گونه ماسک و یا نرم کننده استفاده نکنید.

6 نکته‌ای که قبل از احیای مو با کراتین باید بدانید !

برای بسیاری از افرادی که موهای موجی، وز، فرفری با پایانه‌های زبر و خشن دارند، احیای مو با کراتین به معنی رسیدن به موهای صاف و ابریشمی است که همیشه آرزویش را داشتند. اما برای دیگر افراد مفهوم احیای مو با کراتین از خطرات بالقوه برای سلامتی گرفته تا خود فرآیند و حتی نتایج و کاربردهای آن، هنوز هم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. بخشی از علل سردرگمی مربوط به این واقعیت است که اصطلاح “احیای کراتین” در واقع شامل طیف وسیعی از فرمول‌ها، فرآیندهای کاربردی و نتایج است. برای مثال، در بعضی از روش‌های “احیای کراتین” قبل از خشک شدن و اتو کشیدن مو را با محلول فرمالدئید اشباع می‌کنند (بله فرمالدئید).

این راهکار صافی موها را قفل می‌کند و در نتیجه موها به مدت طولانی‌تری صاف می‌مانند. برای حصول اطمینان در مورد روش‌های احیای مو با کراتین، توصیه می‌کنیم که این مقاله را بخوانید. تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید این کار را انجام دهید ؟ و اگر می‌خواهید، کدام روش برای شما مناسب است. در ادامه‌ی مطلب با ما همراه باشید.

1- در احیای مو با کراتین در واقع کراتین ستاره‌ی نمایش نیست

نام «احیای مو با کراتین» در واقع اشتباه نامگذاری شده است. مواد تشکیل دهنده‌ای که به طور موقت باعث شکستن پیوند موی موجی می‌شوند، تیوگلیکول آمونیوم و هیدروکسید سدیم هستند که تلفظ سخت‌تری دارند. مواد دیگر مانند متیلن گلیکول، فرمالین، متانال و متاندیول هنگام اتو کشیدن یا مخلوط شدن با آب آزاد می‌شوند. در پایان فرآیند اتوی مو با دمای بالا اعمال می‌شود و این کار شکستن پیوند متقابل رشته ‌موهای موجی را تسریع می‌کند. در برخی از روش‌های احیای مو با کراتین از شما یک دوره‌ی انتظار، قبل از شستن موهایتان خواسته می‌شود (نباید مدتی موهای خود را بشویید). این دوره اجازه می‌دهد تا فرآیند شکستن پیوند به طور کامل انجام شود. گرچه احیاهایی که بیشترین میزان فرمالدئید را دارند، می‌توانند امکان شستشوی فوری را داشته باشند.

2- کلید اصلی تهویه است

فرمالدئید در دوزهای کم در شوینده‌های خانگی، پارچه‌های مصنوعی، فرش، دود تنباکو و غیره یافت می‌شود. و در عین حال می‌تواند باعث زنگ زدگی شود، اما دست زدن به آن خیلی خطرناک نیست. با توجه به آمار مؤسسه ملی سرطان، استنشاق روزانه‌ی آن در طی سالیان طولانی، باعث سرطان بینی و مغز و احتمالاً لوسمی می‌شود. بنابراین اگر بخواهید یک روش احیای مو کراتین با فرمالدئید (یا مواد تشکیل دهنده‌ی آزاد کننده‌ی فرمالدئید) انتخاب کنید. مطمئن شوید که محل آرایشگاه به درستی تهویه می‌شود.

3- صاف کردن موقت یا دائمی موها

اگر هدف شما صاف کردن بلند مدت موهای فر و وِزتان است، مواد بدون فرمالدئید این کار را برای شما انجام نخواهند داد. مواد کراتینه‌ای که شامل ترکیبی از فرمالدئید نیستند، به سادگی فقط مو را با یک پرده‌ی نازک پوشش می‌دهند و صاف می‌کنند. اما اثر آنها موقت بوده و خیلی برجسته نیست. شینون اولسون (Sheenon Olson)، آرایشگر مشهور و مدیر خلاق سالن زیبایی Atma Beauty در این باره می‌گوید: برای تغییر بافت مو، شما نیاز به یک ماده شیمیایی قوی برای ایجاد لینک‌های متقابل هستید.

کتی رایان (Katy Ryan)، صاحب سالن زیبایی Katy Ryan در شهر نیویورک می‌گوید: حقیقت این است که بسته به هدف شما و نوع مویتان، حتماً یک فرمول برای احیای موی شما وجود دارد. روش‌هایی که دارای نتایج واقعی و طولانی مدت هستند، بدون شک فرمالدئید بیشتری دارند. اگر شما می‌خواهید کمی پیچ خوردگی موهایتان را حفظ کنید، فرمول‌های بدون فرمالدئید ممکن است بهترین باشند. پس همه چیز بستگی به نتایج مشاوره‌ی شما با یک متخصص حرفه‌ای و با تجربه دارد.

4- سالنی را انتخاب کنید که به سلامتی شما و آرایشگرتان احترام قائل شود.

اگر از آرایشگر یا اپراتور احیای مو با کراتین خود در مورد نام برند و محتوای فرمالدئید مواد احیای مو بپرسید، باید بتواند به شما نام دقیق و برند مواد را بگوید. همچنین در حالت ایده‌آل او باید دوز فرمالدئید ترکیب شده در مواد را بداند. ردی پنا (Rudy Pena) متخصص فر کردن و صاف کردن مو در سالن زیبایی Julien Farel Salon در شهر نیویورک در این باره می‌گوید: اگر اینطور نیست، شما باید حداقل بتوانید اطلاعاتی را از روش تحقیق برای خودتان جمع‌آوری کنید. همچنین باید سالن تهویه‌ی مناسب داشته باشد که از طریق فن یا دریچه‌های خاصی هوا به بیرون حرکت کند و بخار و دود متصاعد شده در حین احیای مو از چشمان و دهان شما دور شود.

مواردی که باید قبل از کراتینه مو به آن توجه کنید

 • قبل از انجام کراتینه مو باید آگاهی کاملی راجع به مراکز مراجعه و مواد مورد استفاده داشته باشید.
 • باید به این موضوع توجه داشته باشید که چه کسانی می توانند کراتینه مو انجام بدهند. به طور مثال: یکی از مواردی که بسیار حائز اهمیت می باشد افرادی که باردار هستند و یا دارای حساسیت و آلرژی می باشند این کار مناسب نیست.
 • کسانی که دارای موهایی با ضخامت زیاد می باشند که وز و فر شده و یا آسیب دیده این کار را حتما انجام بدهند.
 • از کیفیت و اصل بودن مواد و و تخصص فردی ماهر برای انجام کراتینه مطئن شوید.
 • انجام کراتین مو بدون تخصص و تجربه کاری بسیار اشتباه می باشد.

مواردی که بعد از انجام کراتینه مو باید رعایت شود

اغلب این تصور اشتباه را دارند که بعد از کراتینه مو دیگر احتیاجی به مراقبت ندارد و اصولی را نباید رعایت کنند. قبل از اینکه این نکات را از زبان یکی از بهترین متخصص کراتینه بهاره صیاد مطالعه کنیم لازم به ذکر است که رعایت تمامی این موارد حائز اهمیت بوده. بعد از آنکه کار کراتینه ی موی شما توسط فردی ماهر و متخصص به پایان رسید کار مراقبت و حفاظت از مو برای شما شروع می شود. ماندگاری کراتینه اغلب با توجه به ساختار موی هر شخصی 3 تا 6 ماه می باشد. هرمقدار که مراقبت بیشتری داشته باشید ماندگاری آن طولانی تر خواهد بود.

 • این تصور اشتباه را نداشته باشید که بعد از کراتینه ی مو محدودیتی برای رنگ و یا هر آرایشی برای موهای خود دارید. خیال شما از این موضوع آسوده باشد.
 • اما به این منظور نیست که مراقبت ها از موی خود به خصوص در روزهای اول فراموش کنید.
 • حتما از شخص متخصصی که موهای شما را کراتینه کرده نحوه ی شست و شوی موهای خود را بپرسید. به دلیل آنکه این مورد کاملا بستگی به موادی دارد که برای کراتینه ی موهای شما مورد استفاده قرار می گیرد.
 • به مدت چند روز بستگی به نظر آرایشگر باید از شست و شوی موهای کراتینه خود بپرهیزید.
 • حتما از شامپو و ماسک مخصوص موهای کراتینه استفاده کنید.
 • دیگر برای صاف کردن موی خود از اتو و سشوار استفاده نکنید بلکه پس از شست و شو به یک شانه ی ساده موهای شما عزیزان صاف خواهد شد.
دکمه بازگشت به بالا