اقتصادی

۴ میلیون نفر در کشور آموزش فنی و حرفه‌ای را فرا گرفته‌اند

میجیک/لرستان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در ۲ سال گذشته چهار میلیون نفر در کشور به صورت دوره ای آموزش فنی و حرفه ای دیده اند.

سید صولت مرتضوی امروز (22 بهمن) در حاشیه افتتاحیه مرکز فنی و حرفه ای بانوان شهرستان ازنا در جمع خبرنگاران گفت: از حضور حماسی مردم رشید و مردم شریف ایران در 31 اسفندماه قدردانی می کنیم. “

وی گفت: لرستان دارای مزیت های بسیار خوبی از جمله کشاورزی، صنعت گردشگری، صنایع دستی و معدنی صنعتی و ذخایر نفت و فلز است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برای اینکه نرخ بیکاری لرستان به میانگین کشوری برسد چند کار باید انجام شود که یکی از آنها ایجاد آموزش های مناسب برای اشتغال است.

مرتضوی بیان کرد: در سازمان های فنی و حرفه ای، دانشگاه ها و مراکز آموزشی و هنرستان های فنی و حرفه ای، گرایش به سمت نظم محوری یعنی آنچه بازار می پسندد و بازار محور است.

وزیر کار ادامه داد: ایجاد زیرساخت ها و توسعه شهرهای صنعتی در دستور کار دولت است و زیرساخت های خوبی برای صنایع سنگین و نیمه سنگین در کشورهای مختلف وجود دارد.

مرتضوی بیان کرد: در حوزه آموزش و زیرساخت های اشتغال کمبود منابع نداریم و تقریباً 150 هزار میلیارد تومان در قالب تبصره 18 قانون بودجه عناوین مختلف لحاظ شده است. پیگیری نیاز به صرف این اعتبار برای کارگاه های تعطیل و نیمه تعطیل که تعداد زیادی کارگاه در لرستان را شامل می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: پیش بینی واقعی من این است که در دو تا سه سال آینده به استانداردهای جهانی در اشتغال در کشور خواهیم رسید.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا