اقتصادی

یک خودروساز برقی عقب‌نشینی کرد

فیسکر، سازنده خودروهای الکتریکی اعلام کرد که در این ماه تولید خود را کاهش می دهد و امسال خودروهای کمتری نسبت به برنامه ریزی قبلی تولید خواهد کرد تا پول نقد برای نیازهای سرمایه در گردش را در اولویت قرار دهد.

به گزارش میجیک، به نقل از رویترز، به نقل از فیسکر، این شرکت تصمیمی استراتژیک برای کاهش تولید دسامبر اتخاذ کرده تا نقدینگی را در اولویت قرار دهد و بیش از 300 میلیون دلار سرمایه در گردش آزاد کند.

فیسکر هدف تولید خود را در سال جاری به بیش از 10000 دستگاه کاهش داد که از پیش بینی قبلی 13000 به 17000 دستگاه کاهش یافته است.

این شرکت اعلام کرد که قصد دارد با وجود شرایط سخت بازار برای خودروهای الکتریکی، فروش و تحویل را تسریع بخشد. برخی از شرکت‌های خودروهای الکتریکی با کاهش ذخایر نقدی مواجه هستند که تحت فشار هزینه‌های بالای تولید و تورم و کاهش قیمت‌ها توسط رقیب تسلا قرار دارد.

فیسکر در آخرین نتایج مالی خود زیان ۹۱ میلیون دلاری و درآمد ۷۱.۸ میلیون دلاری را برای سه ماهه سوم گزارش کرده است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا