مطالب میجیک

گرفتن سهمیه المپیک به گریه‌های بعد از تمرین می‌ارزید

دختر المپیکی ایران گفت: کسب سهمیه المپیک 2 نفره قایقرانی باید بعد از تمرینات و سختی هایی که پشت سر گذاشتیم گریه ما را در بیاورد و انتظار داشته باشیم در پاریس تاریخ سازی کنیم.

زینب نوروزی در گفت وگو با میجیک، درباره کسب سهمیه روئینگ دونفره سبک وزن بانوان و حضور در المپیک پاریس، اظهار کرد: حضور در المپیک یکی از آرزوهای کودکی ام بود و برای اولین بار در تاریخ پارو زدن در دو ضلعی بود. قایق، ما سهمیه خود را گرفتیم و می توانیم این تاریخ را بسازیم.

وی ادامه داد: درست است که سهمیه المپیک برای ما مهم و مهم است اما در ابتدای راه هستیم. ما برای کسب مدال طلا به انتخابی المپیک رفتیم و ژاپن تیم اصلی خود را آورد و یکی از ورزشکاران ژاپن سومین المپیکی است که می خواهد شرکت کند. با این حال ما خیلی عقب نبودیم و رقابت خوبی بود. امیدوارم بتوانیم در المپیک تاریخ سازی کنیم. شاید مدال ها از ما دور باشد اما در قایقرانی هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. همه چیز به حمایت در این سه ماه بستگی دارد و اینکه چقدر بتوانیم در پیست استاندارد تمرین کنیم. با توجه به رکوردی که در انتخابی المپیک داشتیم، نمی توانم به فینال المپیک قول بدهم که انجام می دهیم، اما صبر کنید تا در پاریس تاریخ سازی کنیم.

رسیدن به سهمیه المپیک نیاز به گریه بعد از تمرین دارد

المپیکی شدن آرزوی هر ورزشکاری است

نوروزی درباره احساسش پس از عبور از خط پایان در انتخابی المپیک و کسب مدال نقره و سهمیه المپیک گفت: حس خوبی دارم چون المپیکی بودن آرزوی هر ورزشکاری است. من برای انتخابی المپیک توکیو در قایق دونفره شرکت کردم و سوم شدیم و سهمیه گرفتیم اما طبق قوانین فدراسیون جهانی سهمیه به رنگ بالاترین مدال هر کشور داده می شود. بنابراین نمی توانیم به المپیک توکیو برویم.

استرس داشتن برای المپیک طبیعی است

نایب قهرمان آسیا اولین چیزی که در المپیک دیده می شود و تلاش برای متاثر نشدن از فضای این بازی گفت: المپیک اتفاق متفاوتی است و استرس خاص خودش را دارد. در انتخابی المپیک و بازی های آسیایی که رویدادهای مهمی به حساب می آیند، می توانم تمام تلاشم را انجام دهم. با توجه به اینکه مهسا جاور برای دومین بار در المپیک شرکت کرد، قطعا تجربه او به من کمک خواهد کرد. استرس برای هر ورزشکاری طبیعی است.

رسیدن به سهمیه المپیک نیاز به گریه بعد از تمرین دارد

نرفتن به المپیک توکیو یکی از بدترین اتفاقات زندگی من بود

نوروزی با اشاره به روزهای سختی که برای رسیدن به سهمیه المپیک پشت سر گذاشت، تصریح کرد: حدود هفت سال است که در رشته قایقرانی فعالیت دارم. وقتی نتوانستم در المپیک توکیو شرکت کنم، یکی از بدترین اتفاقات زندگی ام بود. با این حال امیدم را از دست ندادم و گفتم ممکن است دوباره این اتفاق بیفتد. ورزشکاران برای رسیدن به نتایج مطلوب با مشکلات زیادی روبرو هستند. اردوی طولانی داشتیم و باید از خانواده دور می شدیم اما فکر می کنم سهمیه المپیکی که انجام دادیم واقعا سخت بود و بعد از تمرین گریه کردیم. دیدن نتیجه تلاش ها می تواند یکی از لذت های بزرگ در زندگی انسان باشد.

امیدوارم بتوانیم به جام جهانی سوئیس برویم

نوروزی درباره انتظار حمایت از سوی مسئولان تاکید کرد: از رئیس فدراسیون قایقرانی تشکر می کنم چرا که برای ما زحمت کشید. خانم ها قبلا در یک رشته سهمیه می گرفتند اما الان در دو رشته می توانند سهمیه بگیرند و با تشکر از دست اندرکاران به این نتیجه. اواخر اردیبهشت ماه جام جهانی سوئیس برگزار می شود و امیدوارم سرپرست فدراسیون در مدت زمان کوتاهی برای حضور در این مسابقات تلاش کند. حضور در این رقابت ها قبل از المپیک کمک زیادی به ما می کند.

رسیدن به سهمیه المپیک نیاز به گریه بعد از تمرین دارد

ما به اسپانسر نیاز داریم

وی افزود: امیدوارم مسئولان سه ماه تا المپیک پای کار باشند. حمایت مسئولان در روحیه ورزشکاران بسیار موثر است. همچنین کمبود اسپانسر داریم و از جیب خود پول اضافه می کنیم و امیدواریم تا قبل از المپیک اسپانسر پیدا شود و از ما حمایت کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا