مطالب عمومی

کشف یک شمشیر نادر در مزرعه

بقایای شمشیر حکاکی شده وایکینگ به ندرت در یک مزرعه خانوادگی در نروژ یافت می شود.

به گزارش میجیک، یک مرد نروژی در حین پاکسازی بخشی از مزرعه خود، شمشیر کمیاب “عصر وایکینگ” را پیدا کرد که گمان می رود قدمت آن حدود 1000 سال باشد.

«لایف ساینس» می نویسد، این نروژی بقایای این شمشیر را هنگام بریدن علف از قسمتی از زمینی که سال ها شخم زده نشده بود، پیدا کرد. وقتی یک تکه آهن قدیمی پیدا کردند، ابتدا می خواستند آن را دور بیندازند، اما پس از بررسی بیشتر معلوم شد که این تکه آهن شبیه شمشیری است که قرن ها در اطراف آن وجود داشته است. طبق قوانین نروژ، این نروژی با باستان شناس تماس گرفت و ماجرا را به آنها گفت.

باستان شناسان فاش کرده اند که این شی تاریخی در واقع بقایای یک شمشیر آهنی است که قدمت آن به «عصر وایکینگ ها» (793 تا 1066 میلادی) برمی گردد.

نکته قابل توجه در مورد این شمشیر این است که مانند یک شمشیر کمیاب “فرانکیش” است که مشخصه آن عبارتی است که روی تیغه آن نقش بسته است.

بقیه این شمشیر 37 سانتی متر طول دارد و شامل دسته و قسمتی از تیغه است. قسمت دیگر این شمشیر به این معنی است که نیمی از آن از بین رفته است.

تا به امروز، حدود 4000 شمشیر “عصر وایکینگ” در نقاط مختلف اروپا پیدا شده است که از این میان حدود 170 شمشیر در نروژ پیدا شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا