اقتصادی

کاهش میانگین ۴۵٠ هزار تومانی در قیمت انواع قطعات سکه/ ثبات قیمتی سکه در کانال ۴٠ میلیون تومان

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن اشاره به نوسانات بازار جهانی در قیمت اونس طلا و همچنین نوسانات قیمت سکه و طلا در بازار داخلی، این هفته را کاهشی ارزیابی کرد. نسبت به ابتدای هفته و از 100 تا 900 هزار تومان کاهش قیمت انواع قطعه سکه اعلام شده در بازار است.

نادر بذرافشان در گفت وگو با میجیک، درباره وضعیت سکه و بازار طلا در هفته گذشته اظهار کرد: در هفته گذشته شاهد فراز و نشیب های زیادی در بازار جهانی بودیم. هر اونس طلای جهانی اگرچه در ابتدای هفته به طور کلی افزایش یافت، اما در روزهای پایانی هفته کاهش یافت و در نهایت با نوسانات افزایش و کاهش، 77 دلار در هر اونس طلای جهانی طی هفته گذشته کاهش یافت. در حال حاضر هر اونس طلا در جهان 2338 دلار است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: در طول هفته نوسانات قیمتی در بازار داخلی وجود داشت اما در مجموع مانند بازار جهانی این کاهش کامل بود.

وی در رابطه با آخرین قیمت سکه و طلا در بازار (پایان هفته معاملاتی روز جمعه) و تغییرات نسبت به ابتدای هفته گفت: در هفته گذشته هر قطعه سکه طرح جدید کاهش داشته است. 150 هزار تومان نسبت به ابتدای هفته گذشته، قیمت 40 میلیون و 300 هزار تومان است. سکه تمام طرح های قدیم را دارد اما در هفته جاری به قیمت قابل توجهی رسیده و به 36 میلیون و 900 هزار تومان رسیده است که نسبت به ابتدای هفته 900 هزار تومان کاهش را تجربه کرده است. نیم سکه نیز در آخرین معاملات هفته با حدود 800 هزار تومان کاهش به 22 میلیون و 800 هزار تومان رسیده است. ربع سکه در پایان هفته 14 میلیون و 800 هزار تومان و سکه یک گرمی بانک مرکزی نیز در آخرین معامله روز جمعه هفت میلیون تومان فروخته شد، ربع سکه 100 هزار تومان و سکه یک گرمی 200 هزار تومان. نسبت به ابتدای هفته کاهش یافته است.

بذرافشان خاطرنشان کرد: هر گرم طلای 18 عیار نیز 22 هزار تومان نسبت به ابتدای هفته 3 میلیون و 322 هزار تومان در هر گرم کاهش قیمت داشت که مبنای معاملات طلا است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پایان درباره آخرین وضعیت حباب سکه گفت: حباب سکه نیز نسبت به هفته گذشته حدود 150 هزار تومان کاهش داشته است. در آخرین معامله سکه در بازار داخلی، هفت میلیون و 850 هزار تومان قیمت هر قطعه سکه حباب بود.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا