اقتصادی

چه کسانی مشمول صدور صورتحساب الکترونیکی هستند؟

معاون پژوهشی سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به مشمولان صدور فاکتور الکترونیکی گفت: فروشندگان خدمات و کالا تک سطحی و همچنین فروشندگان تا سقف 18 میلیارد تومان و معاف از صدور فاکتور. تا پایان سال 1404 دستگاه های دریافت و درگاه پرداخت این گونه فاکتورهای الکترونیکی فاکتور الکترونیکی محسوب می شوند.

به گزارش میجیک، اشکان هراتی – معاون پژوهشی سازمان امور مالیاتی کشور – در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به دستگاه های کارتخوان و مشمولان قبوض الکترونیکی، گفت: بر اساس قانون تسهیل گری که تصویب و تکمیل شد. در دی ماه امسال، اشخاص حقیقی و حقوقی باید صورتحساب الکترونیکی صادر کنند. اما کسانی که تا 18 میلیارد تومان فروش دارند، یعنی هنوز به حدی نرسیده اند که بتوانند فاکتور صادر کنند و از صدور آن معاف باشند، می توانند تا پایان از دستگاه های کارتخوان و درگاه پرداخت الکترونیکی برای صدور فاکتور الکترونیکی استفاده کنند. 1404. و دریافت دستگاه کارتخوان برای آنها قبض الکترونیکی محسوب می شود.

هراتی ادامه می دهد: بانک مرکزی بر اساس قانون تسهیل گری، صورتحساب دستگاه های کارتخوان و درگاه پرداخت الکترونیکی را به صورتحساب الکترونیکی تبدیل می کند.

نماینده پژوهشی سازمان امور مالیاتی کشور در پایان با اشاره به فروشندگان با نرخ و خدمات ثابت مالیاتی اظهار داشت: افراد می توانند با استفاده از دستگاه های کارتخوان و درگاه پرداخت الکترونیکی، صورتحساب الکترونیکی صادر کنند که فقط کالا یا خدمات تک سطحی را به فروش می رسانند. (با نرخ های مالیات بر ارزش افزوده) افزایش می یابد) یا فروش کالا و خدمات با نرخ واحد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا