مطالب عمومی

پلوسی به ارمنستان رفت – میجیک

این خبرگزاری به نقل از پلوسی افزود که سفر وی “نماد قوی تعهد قوی ایالات متحده به ارمنستان دموکراتیک و مرفه و منطقه باثبات و امن قفقاز است.”

پلوسی بالاترین مقام آمریکایی است که از زمان استقلال این کشور فقیر از اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 به ارمنستان سفر کرده است.

«آلن سیمونیان» رئیس پارلمان ارمنستان پیش از ورود پلوسی و هیئت همراه به خبرنگاران گفت که این سفر سه روزه «نقش مهمی در تأمین امنیت ما خواهد داشت».

وبسایت “ارمنستان نیوز” نوشت: پلوسی در جریان این سفر 17 تا 19 سپتامبر (28 تا 26 شهریور) با نیکول پاشینیان نخست وزیر، آلن سیمونیان رئیس مجلس ملی و دیگر مقامات ارشد ارمنستان دیدار و درباره روابط بین ارمنستان گفتگو کرد. ایالات متحده و ارمنستان و وضعیت امنیتی کنونی صحبت خواهند کرد.

سفارت آمریکا در ارمنستان درباره سفر هیئت آمریکایی به ریاست رئیس مجلس نمایندگان به ایروان نوشت: پلوسی بر همکاری قوی بین دو کشور که مبتنی بر ارزش های مشترک و دیرینه است تمرکز خواهد کرد. رابطه بین مردم ما

پلوسی روز جمعه تایید کرد که پس از بن بست مرزی بین ارمنستان و آذربایجان که در این هفته بیش از 200 نفر کشته شدند، به ارمنستان سفر خواهد کرد.

ارمنستان و جمهوری آذربایجان دو جنگ در سال 2020 و در دهه 1990 بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی، منطقه ارمنی نشین جمهوری آذربایجان، با یکدیگر جنگیدند.

311311

دکمه بازگشت به بالا