اقتصادی

پاسخ بیمه مرکزی به درخواست لغو شرط صدور بیمه شخص ثالث

نماینده مسئول بیمه مرکزی در خصوص درخواست ابطال شرط صدور بیمه نامه شخص ثالث اطلاع رسانی می کند.

مجید مشعلچی در گفت وگو با میجیک، با بیان اینکه بر اساس قانون بودجه 1402، بیمه مرکزی موظف است در هنگام صدور بیمه نامه شخص ثالث تسویه حساب های آزادآرایی را از افراد دریافت کند، اظهار کرد: لذا اجرا از الزامات قانونی است؛ بنابراین این امر الزام قانونی دارد. بر این اساس سامانه نظارت وارد شده و هرکس را که از اقدام منصرف شده است به مراجع قضایی معرفی می کند. در این راستا بیمه مرکزی قانون را با حداقل عواقب اعمال می کند و بیمه شده مشکلی ندارد.

وی با اشاره به درخواست مدیرعامل صندوق خسارت بدنه برای بررسی این بند قانونی از سوی مجلس گفت: این نگرانی وجود دارد که اجرای قانون توسعه بیمه با چالش مواجه شود در حالی که این کم نیست و قانون در حال اجراست.

بر اساس این گزارش، شرایط جدید صدور بیمه نامه شخص ثالث از 26 تیرماه برای صدور کد واحد مشمول تسویه آزادراه و عوارض و در صورت بدهی از بیمه شدگان، سامانه سنهاب کد واحد صادر می کند. نخواهد

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا