ورود ۱۰ هزار راس دام به تهران در شب گذشته/ با گرانفروشی برخورد می‌کنیم

تهران | گرانفروشی

مدیرکل دفتر نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به تامین دام مورد نیاز عید سعید قربان از تشدید نظارت ها و جلوگیری از گران فروشی دام امروز خبر داد.

به گزارش میجیک، مسعود امراللهی صبح امروز در جلسه ستاد طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی و شرعی ویژه ایام عرفه و عید قربان اظهار کرد: بر اساس دستور وزیر جهاد کشاورزی در خصوص ایام عرفه و قربان. عرضه دام بهداشتی در مراکز، وارد این اداره شدیم. بنابراین در حال حاضر وضعیت عرضه دام در حدود 1900 نقطه نصب شده در کشور ایده آل است.

وی افزود: در 15 نقطه عرضه دام در استان تهران وضعیت خوبی داریم که روز گذشته تا ساعت 21 نزدیک به 10 هزار راس دام وارد استان تهران شد که همچنان تعداد این دام ها در حال افزایش است.

مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه از نظر تامین دام وضعیت خوبی داریم و مشکل خاصی وجود ندارد، گفت: از نظر تامین دام وضعیت خوبی داریم. نظارت از دیروز شروع شده و اکنون در حال افزایش است و دوستان ما در 1900 مورد از این مکان ها هستند.

مجتبی نوروزی رئیس سازمان دامپزشکی کشور پس از این نشست با بیان اینکه اگر بخواهیم در حوزه سلامت انسان اتفاق بیفتد باید به کشاورزی توجه کنیم، گفت: برای حل مشکلات بهداشتی در تغذیه باید به سمت حوزه وزارت جهاد کشاورزی یعنی تولید 135 میلیون تن محصولات کشاورزی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: یک هزار و 900 تیم برای نظارت بر دام ها فعالیت می کنند. از این تعداد 850 تیم ثابت و 1050 تیم سیار خدمات ارائه می دهند. همچنین بیش از 3584 مورد معاینات بهداشتی و شرعی در این بخش به صورت رایگان انجام شد تا آنچه قربانی شد با سلامتی و طهارت کامل در اختیار عموم قرار گیرد.

رئیس سازمان دامپزشکی در بخشی دیگر از سخنان خود به سرنوشت سگ های ولگرد اشاره کرد و گفت: وظیفه کنترل سگ های ولگرد بر عهده شهرداری است. باید به جمعیت آنها توجه کنیم تا مشکل ساز نشود. سازمان دامپزشکی سالانه یک میلیون صاحب قلاده سگ را واکسیناسیون و کنترل می کند، اما کنترل سگ های ولگرد زیر نظر سازمان دامپزشکی نیست و باید به آن توجه شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا