مطالب عمومی

نفرین داور تا صبح/ تارتار: مربی فاسد کم نداریم!

ملوان بندرانزلی سرمربی تیم از وضعیت داوران فوتبال ایران انتقاد کرد.

به گزارش میجیک، مهدی تارتار شب گذشته در نشست خبری پیش از بازی با تراکتورسازی گفت: بازی بسیار مهم است. تیم های چهارم و پنجم جدول با هم بازی می کنند و طبیعتا بازی ها می تواند خوب و با کیفیت باشد. تنها تاسف این است که بازی بدون فن است. ما از هواداران هر دو تیم می خواهیم که در این بازی حضور داشته باشند و به جذابیت بازی کمک کنند. تیم تراکتورسازی بسیار توانمند است و آقای زنوزی خداقوت باید گفت که در کنار هیئت مدیره تیم قدرتمندی ساخته است. به هر حال آنها یکی از تیم های مدعی امسال هستند و همچنان برای کسب سهمیه خود تلاش می کنند.

وی ادامه داد: کار سختی بود اما همیشه بازی بسیار خوبی مقابل تیم بزرگی انجام دادیم. درست است که در چند هفته اخیر در قسمت پایانی عملکرد خوبی نداشتیم، اما نه تنها اشتباهات فوتبالی و داوری تاثیر زیادی در نتایج ما داشت. من هم در مورد مشکل داور آن زمان صحبت کردم. امیدوارم روز خوبی داشته باشیم و اشتباهات کمی داشته باشیم و بتوانیم با دست پر به تبریز برگردیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره داوری بازی جدید گفت: بحث بازی نیست. من فکر می کنم ما تیمی با پوست کلفت در اینجا روی میز هستیم. اگر تیم خوبی نیستیم باید بجنگیم تا سقوط نکنیم. از هفته اول لیگ امسال اشتباهات داوری زیادی داشتیم. در هفته دوم مقابل استقلال گل مورد نظر کرنر نبود، کرنر زد و گل بود. بعد در آبادان گل صنعت نفت به ما ضربه بدی زد و قبل از آن آفساید بود. او در اصفهان یک گل مردود مقابل سپاهان دریافت کرد. همه اینها متخصص هستند

ملوان بندرانزلی سرمربی تیم گفت: 5 هفته پیش که نتوانستیم برنده شویم، به پرسپولیس گل آفساید زدند و باختیم. شمس آذر قزوین یک گل آفساید به ثمر رساند. حتی در بازی رفت مقابل شمس آذر هم پنالتی ما قبل از گل شمس آذر گرفته نشد. این همه متخصص 2-3 هفته پیش فندار را 100 درصد پنالتی نمی دادند و اخیرا هم پنالتی واضحی به مس رفسنجان نگرفتیم و وسط بازی از داور شکایت کردیم که کمکش کند. تصمیمات خوب بگیرید البته من همیشه به داوران احترام می گذارم. آنها گروه پرتلاش و صاحب نام فوتبال ایران هستند اما امیدوارم کمیته داوران ما را درک کنند و از داوران با تجربه تری استفاده کنند و حداقل در دو بازی اشتباهی باقی نماند. ما چیزی غیرعادی نمی خواهیم و فقط عدالت می خواهیم.

تارتار بیان می کند: آیا انصاف است که تیم اینقدر از داوری لطمه بخورد؟ واقعا از مسئولان استان گله کردم. پس چه کسی باید حقوق دریانورد را بگیرد؟ اگر صحبت می کردم و محروم می شدم، وضعیت تیم بدتر از این می شد. بیایید ملوان واقعی باشیم. حق این افراد را بگیر باید ناراحت به خانه برود؟

وی افزود: با توجه به باخت تیمم زیاد نگفتم اما دیروز که صحنه داور را دیدم تا صبح نخوابیدم و به داور فحش دادم تا امیدوارم خدا جواب بدهد. آیا با آبروی چند جوان و احساسات خیلی ها بازی می کنید؟ شما باید عدالت را رعایت کنید. اگر پنالتی باشد باید گرفته شود. داور در چند قدمی صحنه بود. نمی توانم آقای تاج را بشناسم، ایشان قبلاً مدیرعامل سپاهان بودند و من به ایشان نگاه می کنم. آنها باید هر کاری که انجام می دهند را متوقف کنند و VAR را وارد کنند. در این فوتبال حقوق عده ای تضییع می شود.

ملوان بندرانزلی سرمربی تیم گفت: در مورد فساد باید بگویم که نبود VAR به فساد کمک می کند. اگر می خواهید فساد را از بین ببرید، بیشتر روی مربی خود زوم کنید. من یک مربی هستم و می دانم در فوتبال چه اتفاقی می افتد. مربیان فاسد را ممنوع کنید زیرا باید 40 نفر را آموزش دهند. در تمرینات جوانان مردم دست مربی هستند. او یک الگو است. مربی خود را رشد دهید.

وی ادامه داد: ما در این فوتبال از نظر مربیان فاسد کم نداریم. یک مربی پاک سر کار بیاید که شبانه روز زحمت بکشد و با کار و تلاش به موفقیت تیم فکر کند و ذکر کند نه اینکه دنبال رشوه و رشوه و … باشد. خط مشی باشگاه توسط مربی تعیین می شود. من در مورد همه باشگاه ها صحبت نمی کنم، اما بسیاری از باشگاه ها با رفتن مربی خط و نشان می کشند. خیلی از مدیران نمی فهمند، چون فوتبالیست نیستند. مربی همانی است که می گوید برای نتیجه گرفتن اینطوری کار می کنم، چون مربی که 5-6 میلیارد قرارداد دارد، تیم چهار پنج بار تمام می شود و قرارداد 20 میلیارد است. خوب، پنج میلیارد می ارزد.

تارتار توضیح داد: ازهرالشمس من در حال وقوع است. بیایید بررسی کنیم، از بین مربیانی که پیر هستند و چه کسانی نیستند، اگر من مهدی تارتار سالم نیست، باید گوشه خانه بنشینم. من مجبور نیستم به چند جوان کار کثیف را یاد بدهم. امیدوارم VAR به زودی بیاید. هر هفته تاکید می کنم انشالله هرکسی در این فوتبال زحمت می کشد به حقش برسد و دیگران با کار کثیف بیدار نشوند.

تارتار در مورد تیم نداشتن برای بازی فردا گفت: متأسفانه در چند هفته اخیر به دلیل بازی های فشرده و مناسب نبودن زمین در تمرینات متحمل ضررهای زیادی شده ایم. من این را هر هفته نمی گویم، اما در این بازی 7-8 بازیکن مصدوم و حتی محروم دارم. سعید باقرپسند عمل کرد، میلاد سرلک از تهران به دنبال مداوا بود، سهیل فداکار در این بازی مصدوم شد، مجید عیدی با درد و محمد عمری نیز به همین ترتیب مسکن می‌داد، حبیب فرعباسی از این بازی محروم شد. ، حسین صادقی این هفته نداریم. خیلی ها هستند که دلم برای بعضی ها تنگ شده است اما ما جوانان خوبی داریم و با آنها بهترین کار را خواهیم کرد و از همه مهمتر فقط می خواهیم در قضاوتمان عدالت برقرار شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا