مطالب میجیک

میزان شیوع طلاق در ۱۰ سال گذشته در ایران تقریباً ثابت بوده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، وحید مطمئن پور نماینده امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در صفحه شخصی خود در توییتر درباره آمار ازدواج و طلاق اعلام: مطابق با شاخص کلی طلاق و طلاق متاهلعلیرغم افزایش آمار طلاق، شیوع طلاق در 10 سال گذشته در ایران تقریبا ثابت مانده است.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس، آمار طلاق متاهل از سال 1992 تا 1400 بین 8 تا 9 در هر هزار زن متغیر بوده است.

    شیوع طلاق در ایران در 10 سال گذشته تقریبا ثابت بوده است

نایب رئیس سازمان جوانان توییت دیگری افزود: میانگین سن طلاق در ایران 9 سال است. مقایسه طلاق با آمار ازدواج در یک سال اشتباه است زیرا بیشتر طلاق ها مربوط به ازدواج در همان سال نیست. آمار طلاق در حال افزایش است زیرا تعداد ازدواج های بر اساس هرم جمعیتی در 10 سال گذشته حدود 50 درصد بیشتر از امروز است.

    شیوع طلاق در ایران در 10 سال گذشته تقریبا ثابت بوده است

مطمئن پور با انتشار جداول آماری گفت: بنابراین با وجود اینکه طلاق های بیشتری به ثبت رسیده است، اما این عدد در رابطه با زنان متاهل تقریبا ثابت است. بر اساس این نمودار، میزان ازدواج و طلاق جوانان 18 تا 34 ساله در سال های اخیر تغییر چندانی نداشته است. تقریبا 84 درصد ازدواج ها و 16 درصد طلاق ها مربوط به جوانان است که در 5 سال گذشته تغییری نکرده است.

    شیوع طلاق در ایران در 10 سال گذشته تقریبا ثابت بوده است

دکمه بازگشت به بالا