مطالب میجیک

ملی‌پوش فوتبال زنان: اعتماد به نفس شکست تیم‌های اروپایی را داریم

ملیکا متولی با اشاره به مسابقات انتخابی المپیک گفت: دیدار مقابل بلاروس به ما این اطمینان را داد که توانایی شکست دادن تیم های اروپایی را داریم بنابراین باید اردوی مستمر و بازی های تدارکاتی زیادی برای مسابقات مقدماتی المپیک داشته باشیم.

به گزارش میجیک، تیم ملی فوتبال بانوان ایران در روزهای 21 و 24 آبان ماه دو بازی دوستانه با تیم بلاروس انجام داد که در دیدار اول پیروز شد و در بازی دوم به تساوی رسید.

ملیکا متولی، ملی پوش فوتبال ایران درباره دیدار مقابل بلاروس به میجیک گفت: با توجه به اینکه وقت تمرین نداشتیم، نتیجه قابل قبولی گرفتیم. ما 8، 9 ماه پیش با این تیم مسابقه داشتیم و نتیجه خیلی بدی گرفتیم، اما این بار با اینکه چهار روز برای تمرین فرصت داشتیم، اولین بازی را بردیم.

وی افزود: توقعات از تیم ما پس از پیروزی در بازی اول بیشتر شد و بازی دوم سخت تر بود، زیرا بلاروس مصدوم شد و برای جبران به میدان آمد. بلاروس حتی به باخت 1-0 مقابل تیمی که 6-0 پیروز شده بود فکر نمی کرد. بنابراین فشار زیادی را به همراه دارد. در نیمه اول هم تلاش کردیم و گل زدیم اما بعد از آن فشار زیادی وارد کردیم و متاسفانه در نیمه دوم به تساوی رسیدیم.

وی با بیان اینکه بازیکنان به دلیل زمان محدود تمرینات هماهنگی خوبی نداشتند، تاکید کرد: کادرفنی به دلیل هماهنگی که انجام دادیم، آنالیز خوبی از بلاروس انجام داد تا بازیکنان این تیم را کنترل کرده و تدافعی سرعت بگیرد. خیلی کمتر و با سه یا چهار روز تمرین نمی توان تاکتیک و تمرین خاصی انجام داد.

موتولی با اشاره به برگزاری مسابقات انتخابی المپیک در فروردین 1402 گفت: باید بازی های تدارکاتی زیادی انجام دهیم. بازی با بلاروس به ما اطمینان داد که توانایی شکست دادن تیم های اروپایی را داریم، بنابراین باید اردوی مستمر و بازی های تدارکاتی زیادی داشته باشیم. در این صورت می توانیم از گروه خود در ماه آوریل بالا برویم. البته هنوز تیم گروه ما مشخص نیست.

وی به توانایی تیم ایران برای صعود به المپیک اشاره کرد و گفت: فکر می کنم با بازیکنان و کادرفنی پیشرفت خوبی داشته ایم. در چند سال گذشته همیشه به ازبکستان باختیم اما در جام باشگاه ها نیز مقابل این تیم پیروز شدیم. به همین دلیل تیم ترسید و مربی ژاپنی را آورد که خیلی تغییر کرده است اما امیدوارم بتوانیم برای اولین بار به المپیک صعود کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا